Compex yaklaşıyor!

Cenk Tarhan
19-10-2007, 01:16   |  #1  
Cenk Tarhan avatarı
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 4
46 mesaj

Arkadaşlar Compex yaklaşıyor. CHIP Online standında ne gibi aktiviteler yapabiliriz, herkes kafaları çalıştırmaya başlasın bakalım. Fikirler sizden, uygulaması bizden...

Not: Herkese bedava hamburger dağıtılsın, adminler bizi diskoya götürsün gibi öneriler hoş olmakla beraber, daha uygulanabilir önerilerin getirilmesi tercih sebebidir...

egemengiga
19-10-2007, 11:15   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4,298 mesaj

T-Shirt ve sapka dagitilabilir. CHIP in ofisde calisma ortamlari filme alinabilir ve yayinlanir. ama ortaligi biraz toparlayinKahkaha. umarim ortam Discovery deki American Copper gibi degildirKahkaha.

coshtum yine...

Borga-x
19-10-2007, 11:25   |  #3  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

ehuehue evet Egemene katılıyorum. Şapka veya tışört yerıne yapılan ufak bır yarışma veya çekilişle 10 kişiye fincan verilebilir. Tabı bu hergun olmalı cunku bız geldıgımızde yarışmaya katılmak ısterız. fıncan alamadan gıdersem gözüm açık gıder walla.

Onun dısında yıne yarışma ıle 3 kışıye büyük ödüller verılebilir. 1 senelık veya 6 aylık dergı abonelıgı veya PSU veya CHIP'ın extra çıkarttıgı dergilerden olabilir.

Onun dısında en guzel hedıye tum ekıbın standda olması.Tabı CHIP onlıne ailesi olarak bızde yerımızı alacagız ve memkunse sızlerle sohbet etme en kötu bır el sıkma şansını vermeniz bile bizim için buyuk ödül olacaktır.

Cenk Tarhan
19-10-2007, 12:31   |  #4  
Cenk Tarhan avatarı
OP CHIP Online
46 mesaj

Hepsi güzel fikir. Mesela şöyle birşey de yapabiliriz, fuarda nasıl olsa hemen hemen herkeste dijital kamera olacaktır, orada internet de olacak, herkes fuarda dolanıp enteresan kareler yakalamaya çalışır, gelen resimleri orada direkt ana sayfadan yayınlanacak bir galeriye aktarabiliriz. "CHIP Online kullanıcılarının çektiği süper kareler" gibi bir şey olabilir.

Borga-x
19-10-2007, 12:36   |  #5  
İlk Maestro
11,767 mesaj

Evet buda güzel bir yaklaşım.Ben nasıl olsa orda olacagım (ınsallah tabı) fotograf olayı bende olur.Süper eğlenceli olacak desenize

Cenk Tarhan
19-10-2007, 12:39   |  #6  
Cenk Tarhan avatarı
OP CHIP Online
46 mesaj

bunda anlaştık, evet diğer parlak fikirleri bekliyorum

Borga-x
19-10-2007, 12:48   |  #7  
İlk Maestro
11,767 mesaj

Standda mesela test etmek ıcın sıze yollanan PC bıleşenlerını veya foto  mak., prınter,monıtor gıbı cıhazları getırıp orda bılgıler verebılırsınız veya görme amaclı orda sergıleyebılırsınız.Bu çok olur dersenız sızın CHIP bırıncılık ve F/p birincisi ürünleri getirip orda sergıleyebılırsınız. Yanına da hangı sayıda açıklaması oldugunu yazabılırsınız.

Cenk Tarhan
19-10-2007, 12:53   |  #8  
Cenk Tarhan avatarı
OP CHIP Online
46 mesaj

fuara ürün sokmak, tanıtmak acayip zor, bir ton yazışma falan filan garekiyor, o harala gürelede apartılma, çizilme riski de büyük, o biraz zor o yüzden, malesef. cok iyi olurdu ama...

Borga-x
19-10-2007, 13:45   |  #9  
İlk Maestro
11,767 mesaj

Başka.....
Standda OC denemesi yapabılırsınız. Gerçi bunu bir kaç stand yapacaktır,Terleme

Mesela Crysis'in beta versiyonunu 2 veya 3 sistem kurarak oynatabılırsınız. Soru

Kem küm... Mesela standlara güzel kızlar koyarak çok büyük ilgi çekersinizŞaşkınMor Göz(şaka tabiki)

SoruEger Grafik çalışması iyi olan bir arkadaş varsa çekilen fotolar üzerinde fotoshopla oynayarak hoş değişik fotolar verebilirsiniz. mesela bır ınsanın yuzuyle oynayarak komık şeyler olabilir veya Wacom kullanan bırısı orjınal foto uzerınden karikatur gıbı şeyler yapabılır.(evet bu berbat bır fıkırdı...)

Sefa Adak
19-10-2007, 14:23   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,824 mesaj

Video da olabilir kanımca..

Bu arada bu fuar 13-16 Aralık'taydı dimi.Dergide öyle yazıyordu galiba..Soru

XxXDaRKoXxX
19-10-2007, 15:07   |  #11  
Yıllanmış Üye
3,720 mesaj

fuara gelemeyenler ne yapcak ben gibiÜzgün

egemengiga
19-10-2007, 15:09   |  #12  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj
Cenk Tarhan
Hepsi güzel fikir. Mesela şöyle birşey de yapabiliriz, fuarda nasıl olsa hemen hemen herkeste dijital kamera olacaktır, orada internet de olacak, herkes fuarda dolanıp enteresan kareler yakalamaya çalışır, gelen resimleri orada direkt ana sayfadan yayınlanacak bir galeriye aktarabiliriz. "CHIP Online kullanıcılarının çektiği süper kareler" gibi bir şey olabilir.
boylece fotograf cekme zahmetinden CHIP kurtulmus olurKahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkaha

her gelen CHIP ziyaretcisi varsa elinde bulunan eski PC parcalarini getirsin (Hdd, kasa, anakart, islemci, bellek, klavye, fare...) mesela bende 939pin MSI K8N Neo4 var. hic isime yaramiyor. atsan atilmaz, satsan satilmaz... uyumlu parcalar bir araya getirilip, noksanlari varsa giderilip ise yarar hale getirilebilinir. en az 100 kisi parca getirse en az 10 PC cikar. butun montaji fuarda yapilir... toplanan PC ler ihtiyaci olan yerlere hediye edilir... neyse unutun bunu, cok iyi reklam gerekir, zahmetli is...Deli

Son Düzenleme: egemengiga ~ 19 Ekim 2007 15:10
Borga-x
19-10-2007, 15:17   |  #13  
İlk Maestro
11,767 mesaj
XxXDaRKoXxX
fuara gelemeyenler ne yapcak ben gibiÜzgün
bence gelmelısınız. Bunun organızasyonunu koraya bırakıyorum.

Cenk Tarhan
19-10-2007, 15:20   |  #14  
Cenk Tarhan avatarı
OP CHIP Online
46 mesaj

işte videoları izleyecek, fotoğraflara bakacak hüzünlenecek netekim... aslında webden canlı yayın da düşünmüştük te, sistem kaldırmayacak...

XxXDaRKoXxX
19-10-2007, 15:20   |  #15  
Yıllanmış Üye
3,720 mesaj
egemengiga
Cenk Tarhan
boylece fotograf cekme zahmetinden CHIP kurtulmus olurKahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkaha

her gelen CHIP ziyaretcisi varsa elinde bulunan eski PC parcalarini getirsin (Hdd, kasa, anakart, islemci, bellek, klavye, fare...) mesela bende 939pin MSI K8N Neo4 var. hic isime yaramiyor. atsan atilmaz, satsan satilmaz... uyumlu parcalar bir araya getirilip, noksanlari varsa giderilip ise yarar hale getirilebilinir. en az 100 kisi parca getirse en az 10 PC cikar. butun montaji fuarda yapilir... toplanan PC ler ihtiyaci olan yerlere hediye edilir... neyse unutun bunu, cok iyi reklam gerekir, zahmetli is...Deli

neden olmasın ?

Bir köy okuluna gönderilse chip'in anasayfasına koyulsa dergiye konulsa bence çok iyi olur

Destek bile gelir bunu bilgisayarsız okullara gönderilmesi de ayrı bir destek getirir

Cenk Tarhan
19-10-2007, 15:23   |  #16  
Cenk Tarhan avatarı
OP CHIP Online
46 mesaj

fuar ortamında olmaz, ama cok mantıklı bir proje. buna bir donanım firmasından sponsor bulsak toplama olayını teknik servisinde yaptıracak, hem hayırlı bir iş yapmış oluruz hem de kolayca toplanıp test edilip gonderilebilir. durum ben bunu bir düşüneyim bakayım...

XxXDaRKoXxX
19-10-2007, 15:30   |  #17  
Yıllanmış Üye
3,720 mesaj
Cenk Tarhan
fuar ortamında olmaz, ama cok mantıklı bir proje. buna bir donanım firmasından sponsor bulsak toplama olayını teknik servisinde yaptıracak, hem hayırlı bir iş yapmış oluruz hem de kolayca toplanıp test edilip gonderilebilir. durum ben bunu bir düşüneyim bakayım...
fuar ortamında olması zor ama böyle projeler hem TV den hemde medyadan desteklenir en azından benim düşüncem bu
Ama burda önemli bir şey daha var slogan...

Etkileyici olması gerekir

viking20
19-10-2007, 15:36   |  #18  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

ben bu sefer kesin ordayım,hamburgerimin yanına kola isterim:he he

Son Düzenleme: viking20 ~ 19 Ekim 2007 15:37
Cenk Tarhan
19-10-2007, 15:36   |  #19  
Cenk Tarhan avatarı
OP CHIP Online
46 mesaj

Sizin için eski, onlar için yepyeni bir bilgisayar...

mesela..
tabi bizim kullanıcıların çok daha iyi sloganlar bulacağından şüphem yok. haydi bakalım, çalıştıralım klavyeleri...

Borga-x
19-10-2007, 15:41   |  #20  
İlk Maestro
11,767 mesaj

Köylerimizi teknolojımızle buluşturalım. gibi bir şey..Emin değil
Köyümüzü teknolojı ile kalkındıralım... SaçmaÖlü
Bir bilgisayarda sen topla...Ölü
Aydınlık gelecek için teknolojı.. Saçma...

Son Düzenleme: Borga-x ~ 19 Ekim 2007 15:52
viking20
19-10-2007, 15:49   |  #21  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

giga nın önerisi güzel,almaya gücü yetmiyenlere iyi fırsat,paylaşımcı olalım(hep forum bazında lafta kalmasın).Ne bileyim,ihtiyacı olanlar CHİP e önceden bildirir vs..veya CHİP fon oluştursun,100 ytl.benden.

Son Düzenleme: viking20 ~ 19 Ekim 2007 15:57
Borga-x
19-10-2007, 15:54   |  #22  
İlk Maestro
11,767 mesaj

CHIP bır bilgisayar bırde kargo fırması ile anlaşsa bızde elımızdekı parçaları bu fırmaya kargo yoluyla yollasak aslında çok kolay gıbı görünüyor ama hıcte basit değil..Belirli günlerde bu kargo fırması topluca bu parçaları anlaşılan fırmaya goturse.. olabilir nıye olmasın

nightdark
19-10-2007, 15:59   |  #23  
Yıllanmış Üye
328 mesaj

benim gibi compex de nedirki diyenlere söylüyorum

bilgisayar fuarıymış..

XxXDaRKoXxX
19-10-2007, 16:05   |  #24  
Yıllanmış Üye
3,720 mesaj
Cenk Tarhan
Sizin için eski, onlar için yepyeni bir bilgisayar...

mesela..
tabi bizim kullanıcıların çok daha iyi sloganlar bulacağından şüphem yok. haydi bakalım, çalıştıralım klavyeleri...

güzel devam
biraz organize olalım tüm forumlara gönderelim mi?

slogan için de şunları düşündüm

Onlarında teknolojiye ihitiyacı var...olmadı galibaÖlü

SoruSoruHer yerde bilgisayar olması için elele...Soru
Kem küm ... Onların da bilgisayarı olsun

Borga-x
19-10-2007, 16:08   |  #25  
İlk Maestro
11,767 mesaj
Borga-x
Köylerimizi teknolojımızle buluşturalım. gibi bir şey..Emin değil
Köyümüzü teknolojı ile kalkındıralım... SaçmaÖlü
Bir bilgisayarda sen topla...Ölü
Aydınlık gelecek için teknolojı.. Saçma...
sende benım gıbı bocalıyon değilmi?Dil çıkarıyor