Conficker Sessizliğini Bozabilir...

Turkish Developer
11-08-2009, 16:05   |  #1  
Turkish Developer avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
671 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Nis 2009

 

Etik internet kullanıcılarının hemen hemen hepsi artık, Conficker virüsünü duyduklarında,çağın siber vebası olarak olduğunu anımsıyorlardır. Bu zararlının adı telafüz edildiğinde, zararlının ne kadar ve nasıl etkili hamleler gerçekleştirmek için yeniden hortlayacağı düşüncesini akla getirmeye yetiyor.

 

Conficker zararlısı ,yeni varyantlarını şu sıralar güncelleştirme taraftarı değil gibi gözüküyor ve uyuyor. Fakat güvenlik yazılımcı firmalarına göre; bu suskunluk, bir olası reaksiyon yaratabilieceğini, Bir ani kordinasyonla,  tehlikeli hamleyi gerçekleştirebileceğini akıllardan çıkartılmaması gerektiği belirtiliyor.

 

Tüm güvenlik yazılımcıları için; ''  Conficker , halen daha çok büyük bir tehdit '' olduğu yönünde ortak karar var.

 

Geçtiğimiz haftalarda büyük katılımcılarla gerçekleştirilen  Black Hat Security Conference - LV-ABD da

da konuşmacı olarak güvenlik yazılım şeflerinden F-SecureMikko Hypponen , Katılımcılara çarpıcı Conficker gerçekleri konusunda sunum yaptı.

 

Conficker in , Tam olarak çözülebilmiş olunmadığı, olası her türlü etki ve hamleler için tetikçe çalışmaların sürdürüldüğü , Conficker in şu n için, milyonlarca kullanıcının sisteminde gizlenmiş şekilde beklediğini ve bilgisayarları  Zombi - BotNet -D-DoS saldırılar için de hazır konumda olduğu,bir çok sisteme sızmak için Exploit Vul.Buq. derlemlerinede ihtiyaç duymaya başlayabilecği gerçeğine değindi.

Yapılan bazı araştırmalar sonucunda, Conficker in oldukça hareketli olduğu enfeksiyon ülkeler bandında, Çin - Brezilya - Vietnam olduğu ortaya çıktığı sonucuna varıldı.

 

Bu zararlıya yön verenler, inanılmaz derecede BT sektöründen daha etkili , ve hızlı akıcı donanım ve deneyimli kişiler tarafından hareket ve kumanda edildiği hiç inkar edilemez olduğu,ve Tüm dünyadaki güvenlik yazılımcılarına karşın bir mücadele içerisinde oldukları ve kendilerini çokda sıkı bir şekilde izlediklerinide bildiklerini ifade edildi.

 

Conficker varyantlarının MD6 ya etki edebilen çok ciddi bir zararlı olarak ta hükmedebilir yönüne doğru yol alması da, biraz sıkıntı yaratacak risk olarak görülüyor. Web ağının dışındada, sistemlerde, USB (flash) belleklerden de çoğalma oranının artış olduğu görülüyor. Bir çok yazar ve bilişimci, Kaspersky firmasınında bu virüs için oldukça kararlı bir ışık tutması gerektiğinede dikkat çekildi.

 

'' Conficker - Hakkında Biraz Detaya Ne Dersiniz ?  ''

'' Conficker beklenenden büyük çıktı...işte gerçek.. ''

'' Conficker -(Kido)- 1.Sırayı Bırakmaya Niyeti Yok.. ''

'' Conficker-Windows 7'ye 'AutoRun'u Haram Etti.. ''

 
 
TURKİSH DEVELOPER
CHİP alıntısı gösterilmeden kopyalanamaz..

pcman34
23-08-2009, 08:10   |  #2  
pcman34 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
728 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ağu 2009

İmdaaaat kaçın conficker geliyor :D  gelirse gelsin pcdeki herşey orj. office falan nası mı dükkan da orj xp cd si buldum sonrası mı office de wpi paketimde vardı :D conficker gelsin bişi bulamas alsa alsa boş paypal hesabımı alır :D bide arada bi nakit olarak aldığım yemek sepetinden yemekleri bulur zaten ayda bir format iyi gidiyor hepsini silsin üzülürüm formatlarım oda gider gitmedi mi zaten zamanla conficker a alışırım bağışıklık kazanınr pc işte ne güzel