control userpasswords2 ve Hüsran

HPQ-User
11-05-2008, 22:39   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

kalamış sormuş:
Chip dergisinin  bu ayki kapak konusu ilgimi çekti ve  sistemi daha hızlı başlatabilmek için 52. sayfada yer alan  "başlangıcı frenleyen etkenler" bölümünü uyguladım
öncelikle  kullanıcı hesaplarından karşılama ekranını kullan seçenegini devre dışı bıraktım
daha sonra     çalıştırda "control userpasswords2" komutu girdim ve "kullanıcı  bu bilgisayarı kullanmak için ad  parola girmelidir " seçenegini iptal ettim. daha sonra çıkan  pencerede şifre  olarak basit bir şifre bulup iki kez  girdim işlemi tamamladım
Sistemi  tekrar başlattıgımda ise   şu sürprizle karşılaştım;  işletim sistemi seçiminden sonra   Administrator hesabı ve alttada şifre  noktalar şeklinde girilmiş (fakat aktif degil) gözüküyor ve anında uyarı mesajı çıkıp parolamın yanlış oldugu yazıyor ve yeniden şifre istiyor ve girmeme raman işe yaramıyor. yani bilgisayarı açamıyorum
Önemli Not:   isletim sistemini kurarken administrator şifresi girmeden  kurmuştum .Böyle bir şifre yok ve  control passwords2 komutunda girdigim şifre kesinlikle işe yaramıyor. Sorunla ilgili biraz araştırma yaptım  önerilen birçok çözüm metotlarını denedim olmadı  en son   windows config klasörü içinde bulunan  SAm  dosyasını repair içinde bulunanla degiştirdim yine olmadı   Format dışında  ne yapabilirim  ?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Athlon xp  2600
512 Mb ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

altaytuna
11-05-2008, 22:52   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
250 mesaj

Şifre tanımlamadıysan şifre bölümüne hiçbirşey yazmadan enter la geçmeyi dene

şifre tanımladıysan büyük harf küçükharf veya capslock tuşlarına dikkat et