"Cook, Apple'ı kendine ait yapıyor!"

CHIP Online
04-11-2011, 14:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Steve Jobs'un yerini alan Tim Cook, bakın kısa zamanda Apple'da neleri değiştirdi...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/cook ... -yapiyor_30076.html

Resimlerle: Apple ürünlerinin evrimi!

Wall Street Journal'ın raporuna göre Apple'ın yeni CEO'su Tim Cook, şirkette yaptığı küçük boyutlu değişikliklerle "ismini şirkete yazdırıyor".

WSJ'de yer alan makaleye göre Cook, çalışanlarına şirket çapında e-postalar gönderiyor ve onlarla Steve Jobs'a göre daha çok iletişim halinde bulunuyor. WSJ, "Cook, Apple'ı kendine ait yapıyor" adlı yazıda Apple'ın çalışanlar tarafından 10.000 dolara kadar bağış yapmasını sağlayan bir program da düzenliyor. Bir kaynağa göre ise Steve Jobs, "para dağıtmayı sevmiyormuş."

Bunların yanında Cook, Apple'ın büyük eğitim bölümünü de tekrar yapılandırarak ona kendi satış ve pazarlama kollarını kazandırmış. Cook'un Ürün Pazarlama Yardımcı Başkanı Phil Schiller ve Yurtdışı Satış Yardımcı Başkanı John Brandon'a daha fazla sorumluluk verdiği de verilen bilgiler arasında.

Makale, Cook'un hisse sahipleri ve müşterilerle Jobs'a göre daha açık olacağını da söylüyor.  Şimdilik büyük bir değişiklik olmasa da Cook'un şirkete kendi damgasını vurmak istediği açık. Bakalım önümüzdeki seneler Apple'a neler getirecek.

Tüm konu: "Cook, Apple'ı kendine ait yapıyor!"

İzleyin: Apple'dan Maps'e rakip 3D harita planı!

Resimlerle: Apple ürünlerinin evrimi!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Tim Cook'un bu hareketleri Apple'da nasıl bir etki yaratır?