core i7 ve core i5 farkı?

ugurizmir
08-02-2010, 15:48   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

arkdaşlar performans açısından acer core i7 720qm 5940g modeliyle acer core i5 430 5740 modeli arasında kaldım.5940g 4 çekirdek 8 izlek 5740 core i5 ise 2 çekirdek 4 izlek.bana iş sebebiyle yüksek işlemci hızı gerekiyor.ekran kartı 2.planda,birde sorum şu ikisininde batarya ömrüne baktığımızda kabaca 2-3 saat deniliyor.nasıl oluyor anlamadım 4 çekirdekli olan ürünle 2 çekirdekli olan ürün aynı  batarya ömründemi.normalde core i5 daha daha uzun pil ömrü olması gerekmiyormu.sizce 4 çekirdekliyimi tercih etmeyliyim.yoksa fiyat açısındanda daha cazip olan core i5 li notebooklarımı tercih etmeyilim.kararsız kaldım.bu iki core i7 720qm  le core i5 ürünlerinin test sonuçlarını görebileceğim yer varmı?teşekkürler

TARIK18
09-02-2010, 01:20   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

MERHABALAR KARDEŞİM ÖNCELİKLE GEÇEN HAFTALARDA İNTEL'İN TOPLANTISINDAYDIK... BİR TEKNOLOJİK FİRMADA ÇALIŞIYORUM BU SAYEDE BURAYA GİTME SANSI YAKALADIM İNTEL'İN TEKNİK MÜDÜRÜNDEN SATIŞ KANAL MÜDÜRÜNE KADAR HERKES ORADAYDI ÜRÜNLERİ TEST ETTİK VE PERFORMANSINDAN ÖZELLİKLERİNE KADAR HERŞEYİ TEST ETTİK...
CORE i7 EN SON TEKNOLOJi VE ÜSTÜNE ŞUANDA ÜRÜN YOK MALESEF :)
CORE i5 İSE ONUN HEMEN ARDINDAN GELEN FİYAT ANLAMINDA DAHA DÜŞÜK OLAN ÜRÜNLER HER İKİSİNDE YENİ EN ÖN PLANDA TUTTUKLARI TEKNOLOJİ hyper threading VE turboboost özellikleri mevcut i7 4 ÇEKİRDEK OLUP  8 İŞLEM PARÇASINI AYNI ANDA YAPABİLİYOR... DİĞERİ İSE 2 ÇEKİRDEK OLUP 4 İŞLEM PARÇACIĞINI YAPIYOR BÜTÇEN VARSA KESİNLİKLE İ7 AL BAYA SAĞLAM ViDEOLAR VE TESTLERDE SAĞLAM SONUÇLAR ALDIK ( i5 10W DAHA AZ ELEKTRİK ÇEKİYOR i7'DEN) BATARYA SÜRESİ AYN I OLMAZ ASLA...
ŞİMDİDEN KOLAY GELSİN İYİ ALIŞVERİŞLER SANA KARDEŞİMMM... YARDIMCI OLABİLDİYSEM NE MUTLU BANA...