corel

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
mustafacoban
18-02-2005, 17:08   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

elimizde corel draw var yanlız nerede ve nasıl kullanacagımız bilmiyoruz yardımcı olurmusunuz

doomWAVE
22-02-2005, 20:13   |  #2  
Üye
75 mesaj

corel draw vektorel bazlı bir programdır. o programı genellikle matbaacılar kullanıodu bi de icon yapanlarında corel kullandıgını duydum, web sitesi yapan varmı valla corelle bilmiorum. ben genellikle photoshop ile calısıorum bilgim orta-üst seviyede.

drucker69
23-02-2005, 18:17   |  #3  
Taze Üye
5 mesaj

corel tasarım dünyasının kralıdır.photoshop gibi resim prfesyoneli
olmasada geri kalan dizgi işlerinde ve tasarımlarda süperdir. Her türlü logo veya özellikli şekillerde iyidir.Ama web sayfası hazırlamada başka program kullansanız daha iyi olur. çünkü corel i öğrenip te iyi iş çıkarmaya başlayasıya baya vakit geçer

doomWAVE
23-02-2005, 20:09   |  #4  
Üye
75 mesaj
alıntı:
Gönderen : drucker69

corel tasarım dünyasının kralıdır.photoshop gibi resim prfesyoneli
olmasada geri kalan dizgi işlerinde ve tasarımlarda süperdir. Her türlü logo veya özellikli şekillerde iyidir.Ama web sayfası hazırlamada başka program kullansanız daha iyi olur. çünkü corel i öğrenip te iyi iş çıkarmaya başlayasıya baya vakit geçer

tasarim derken neyi kastediorsun? bence biraz eksik gibi oldu senin bu post ;) bazı yerlerde iyi olabilir ama heryerde deil bu da kral olmadıgını gosterio :) (bence)

fikret_akin
24-02-2005, 08:34   |  #5  
Üye
55 mesaj

kardeşim ben corel draw kullanmadım ama bi yerde okumuştum logo, kartvizit, afiş, ve bazı tasarımlar corelde yapılıo ama ben  logo tasarımını phootoshop ve fireworks mx te yaparım..

doomWAVE
24-02-2005, 21:04   |  #6  
Üye
75 mesaj

ben kullandım corel draw da bi garip geldi baana , ps ile karsılastırılamaz bence ikisi farklı kulvarlarda kosuo..

Sniper27
06-03-2005, 00:07   |  #7  
Yıllanmış Üye
217 mesaj

Corel Draw doomWAVE'in de dediği gibi Matbaacı ve Basın yayın sektöründe çok yaygın bir biçimde kullanılıyor.En büyük sebebi dizgi desteğinden kaynaklanıyor.Mesela bir kitap hazırladıznız.Bu kitap haliyle Word'de yazılmıştır.Fakat Word'de yazılan bu kitap baskıya olduğu gibi verilemiyor nedeni ise dizgilerde kayma oluyor.Corel burada devreye girerek convert işlemini gerçekleştiriyor ve metinleri baskı makinasına uygun hale getiriyor.Photoshop'tan farkı vektörel tabanlı olması. doomWAVE buradada haklı.Fakat fotoğraflarla oynamada Photoshop kadar başarılı değil.Çok büyük boyutlu ve çalışması tuhaf bir program.Ne yaparsanız yapın tasarımlarınızı Photoshop ile yapın.