çözüm bulamıyorum

arkakapıdankactım
20-04-2009, 14:33   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

xp işletim sistemli bilgisayarıma virüs bulaşması sebebiyle c ve e sürücülerimden "c" sürücüsüne format çektim.daha sonra panda ve nod 32 yükleyip tarattım işe yaramadı daha sonra bir şekilde (e sürücüsünden veya flash belleğimden,bilmiyorum) virüs tekrar bulaştı.av programları otomatik olarak kapandı.sonra tekrar format çektim kaspersky2009 yükledim tarattım,sonra tekrar bulaştı aynı şekilde virüs.Ve kaspersky de göçtü,açılmıyor. kayıt defteri açmamı ve görev yöneticisini açmamı engelliyor bu virüs(yada herneyse)Ha?
açıkçası çıldırmak üzereyim. şimdiden teşekkürler...

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 20 Nisan 2009 17:37
Kapalı Hesap (128220)
20-04-2009, 14:37   |  #2  
Kapalı Hesap
395 mesaj

Merhaba,
Combofix yükleyip taratmanızı öneririm.Bir malware temizleme yazılımı olan Combofix flashdisk ve nadir de olsa dikkatsiz yazılan CD'lerden bulaşan amvo.exe adlı zararlı autorun dosyasını başarılı bir şekilde bilgisayarınızdan siliyor.

Mustafa@PC
20-04-2009, 15:03   |  #3  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Combofix çözemesse sanırım bu virüs conficker

Kayıt defteri ve görev yöneticisinin açılmaması da bunun işaretçisi,

Aşağıdaki konuda bunun bir remover ı var mutlaka bak.

Kapalı Hesap (128220)
20-04-2009, 15:30   |  #4  
Kapalı Hesap
395 mesaj

PC'nize Conficker virüsü bulaştı mı, bulaşmadı mı? Bu basit test ile cevabı 1 saniyede öğrenin.

Bu adresten ziyaret edebileceğiniz test sayfasında yer alan resimlerden üst satırdakilerin hiçbiri ya da bir kısmı görüntülenemiyor, fakat alt satırdakiler düzgün görünüyorsa sisteminizde Conficker olma ihtimali oldukça yüksek... Ama unutmayın; bu test sadece ihtimali vermektedir, internet bağlantınızdaki sorunlar ya da proxy kullanımı nedeniyle hatalı sonuçlar alma ihtimaliniz de var.

Daha detaylı bilgi için ;