CPU her zaman %25

Fırat 92
02-03-2010, 19:28   |  #1  
Fırat 92 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
766 mesaj

arkdaşlar neden  CPU her zaman %25 hiç düşmüyor görev yöneticiden explorer.exe i kapttığımda 0 düşüyor fakat o zamanda masaüstü gidiyor ne yapmam lazım???

Son Düzenleme: Fırat 92 ~ 02 Mart 2010 19:32
fanatikt
02-03-2010, 21:56   |  #2  
fanatikt avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
84 mesaj

kardeş dediğin sorundan bende muzdaribim. ne chip nede başka forumlarda bunun cevabını bulamadım . ancak söyle bir sorun var bendekinin elektriksel oldugunu kesfettim. prizdan fişi çekince %25 oluyor . tekrar çıkartıp takıp takınca düzeliyor. düzelmezsa aynı işlemi 1-2 defa daha yapıyorum ozaman %0 lara iniyor. belki sorun aynı olablir . bu arada sistemin nedir . amd oldugunu düşünüyorum sisteminin :D

black_flood
02-03-2010, 22:23   |  #3  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj
Alıntı: fanatikt  
kardeş dediğin sorundan bende muzdaribim. ne chip nede başka forumlarda bunun cevabını bulamadım . ancak söyle bir sorun var bendekinin elektriksel oldugunu kesfettim. prizdan fişi çekince %25 oluyor . tekrar çıkartıp takıp takınca düzeliyor. düzelmezsa aynı işlemi 1-2 defa daha yapıyorum ozaman %0 lara iniyor. belki sorun aynı olablir . bu arada sistemin nedir . amd oldugunu düşünüyorum sisteminin :
kendi elindeki amd sisteme istinaden bu kanıya vardın sanırım ama intelinde ne işlemcileri var cpu kullanımı %2 ama makinanın işlemcisi sürekli %100 gibi kasıyor işlem yaparken.

sizdeki sorunlar gerçekten ilginç ama muhakka işletimsistemi yada kurulu olan yazılım yada sürücü bileşenlerine ait yazılımlardaki uyumsuzluk ile alakalı.

hiçbir program ve yazılım kurmadan sıfır formatlanmış olarak çalıştırdığınız çıplak windows tada aynı sıkıntılar varmı cpu kullanım yüzdelerinde acaba ?

Son Düzenleme: black_flood ~ 02 Mart 2010 22:25
uGuR.uK
02-03-2010, 23:40   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

elektriksel birşey değil bu durum, ordaki toplam kullanımdan ziyade işlemler sekmesine gelip hangi işlemin kullandığını bulcaksınız. bulanıda kapatıcaksınız ve sorunluysa gidercekseniz; sendeki explorer.exe ise-ki kendisi windows'un masaüstü-kullanıcı arabiriminin altyapısı tabikide o giderse ekrandakilerde gider- senin dosyan bozulmuş, virüs bulaşmış veya explorer üzerinden başka bir işlem çalışıyor demektir. bunlarıda biz burdan bilemeyiz sadece pc'yi kullanan sen orda ne olup bittiğini görebilirsin.

fanatikt
03-03-2010, 10:27   |  #5  
fanatikt avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
84 mesaj
Alıntı: uGuR.uK  
elektriksel birşey değil bu durum, ordaki toplam kullanımdan ziyade işlemler sekmesine gelip hangi işlemin kullandığını bulcaksınız. bulanıda kapatıcaksınız ve sorunluysa gidercekseniz; sendeki explorer.exe ise-ki kendisi windows'un masaüstü-kullanıcı arabiriminin altyapısı tabikide o giderse ekrandakilerde gider- senin dosyan bozulmuş, virüs bulaşmış veya explorer üzerinden başka bir işlem çalışıyor demektir. bunlarıda biz burdan bilemeyiz sadece pc'yi kullanan sen orda ne olup bittiğini görebilirsin.
kardeş dedğin herşeyi önceden kontrol ettim. hatta bu işi iyi bilenlere bile gösterdim hiç birşey yok dediler. ekstradan kullanan bişey kimse bulamadı. ayrı yeden ben kendi konularımdada bilgisayara sıfırdan format attıgımda hiç bir driver kurmadıgımda bu sorunun oldugunu dile getirmiştim. bu sorunu yanlızca vista ve win 7 yapıyo xp de yapmıyor hatta arkadasında denemesini istiyorum xp kurarak.

Fırat 92
03-03-2010, 12:51   |  #6  
Fırat 92 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
766 mesaj

arkdaşlar sorunu çözdüm ilk önce denetim masasından kullanıcı hesaplarından yeni bi hesap oluşturdum CPU 0 a indi bi video onu %25 yapıyormuş onu sildim sonra CPu 0 a indi ve düzeldi

Son Düzenleme: Fırat 92 ~ 03 Mart 2010 13:49
Tolunay Kaymakçı
03-03-2010, 17:37   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
479 mesaj

Düzelmeyenler bir de şunu denesin ben öyle çözdüm:
Oyunlar klasörünün ayarlarından oyunlar hakkında bilgi toplama işlemini kapattım. Çünkü ben sadece oyunlar klasörünü açtığımda explorer.exe deliriyordu. Bilgi toplama işlemini kapatıp pc'yi yeniden başlatınca düzeldi umarım sizde de işe yarar.

uGuR.uK
03-03-2010, 17:48   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

çözdün diyen iki arkadaşada yazıyorum: ikiside yukarda belirttiğim gibi explorer üzerinde çalışan işlemlerden ibaret. dediğim gibi bir sorun değil, tam olarak neyin nerde olduğunu bilmekle alakalı. bu yüzden sadece siz bilebilirsiniz demiştim zatenGöz kırpma