CPU INIT HATASI?(ASUS STRIKER EXTREME)!!

HPQ-User
13-03-2009, 20:33   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

nippura sormuş:
sorum cok ılgınc aslında :pc ye anakart takıldı yenı asus striker extreme,dun calısıodu sonra ben pc yı sehır dısına cıkardım bgn acayım dedım acılmadı,power tusuna basıyorum  baslıo bılgısayar ,ekran kartı full fanda calısıo ,monıtorde goruntu yok ama.Neyse anakartın arkasında lcd ekran var hata gosteren onda CPU INIT dıye bısey yazıo.
    pc yı bastan asagıya soktum taktım,farklı bır ıslemcı taktım,ram taktım banamısın demedı,bıos pılını cıkarttım,bulundgm yerde pc servıslerı yok  neyse aldgm yerde baska sehırde,ben kendım bu pc yı nasıl tamır edeblrm bu CPU INIT SORUNU NEDIR NASIL COZUCEM!!!!

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
q9550 2.8 ghz
asus striker extreme
cellshock 4gb ram
4870x2 sapphire
psu 650 watt

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.5) Gecko/2008120122 Firefox/3.0.5 (.NET CLR 3.5.30729)

t_answer
21-11-2009, 00:56   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

selamlar,
kardeş sendeki sorun bendede var ama nasıl cozulecegını bilmiyorum.sen sorununu halledebildinmi? extreme striker anakart bendede var yenı aldım bilgisayara taktım donanımsal çalışma olarak bi sorun yok,lakin ekran gelmiyor ve arakadaki lcd ekranda "cpu init" yazısı yazıyor nasıl cozucegımı bilmiyorum çıldırdım desem yeridir.denemediğim yontem kalmadı.yardımcı olursan sev,nirim,saygılar.
ibrahim_tulek()hotmail.com
ibrahimt()dehaoto.com.tr
0 5 4 5 9 2 6 6 7 7 4

stolensoul
23-04-2010, 18:41   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

merhaba
  aynı anakart bende de var ve aynı hata bırkac kez   bende de oldu  bu hata genelde POWER SUPPLY den oluyor onun  fanı calısıyormu  ona bak bence  buyuk bı ıhtımalle   sorun cözulecektır
 bırde  ıslemcı fanını degıstır...