CPU kullanımı %100 yardım

swordfish19874
13-12-2011, 23:22   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba arkadaşlar, 
konuyu yanlış yere açtıysam da beni mazur görün. cpu kullanımı pc'mde 2-3 gündür hiç bir işlem yapmama karşın sürekli olarak %100 de bulunuyor.

FahCore_a4.exe şuan pc de en çok cpu yu kullanan şey  olarak görünüyor. ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim. teşekkür ederim.

cazanova97
14-12-2011, 00:00   |  #2  
cazanova97 avatarı
Yıllanmış Üye
274 mesaj

Programı daha önce görmedim yanındada açıklaması yok bu programı kullanmayan hiç kimse yorum yapamayacaktır...

swordfish19874
14-12-2011, 00:01   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

ben de kullanmıyorum nereden geldi onun hakkında da hiç bir fikrim yok açıkçası ama kilitlenmiş vaziyetteyim. pc de işlem yapmak zor...

bosluk
14-12-2011, 02:25   |  #4  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Merhabalar,

Muhtemelen Ati kartınızın cd'si içinde ne var ne yoksa yüklemişsiniz ya da sürücü kurarken gözünüzden kaçmış ek kurulacaklar, zira Ati tarafından desteklenen bir proje dosyasıymış bu "fahcore". Neymiş bu, şuymuş :

http://folding.stanford.edu/

Program ekle kaldırda da çıkmıyormuş simgesi. Onun yerine kaldırma işlemini daha profesyonel kaldırma araçları ile (revo'nun pro sürümü halledebilir sanıyorum) yapmak gerekiyor.

Başarılı olamazsanız, başlangıçta çalışacak programlardan silebilirsiniz (regeditten elle, ya da revo veyahut ccleaner'da bile olan başlangıç kısımlarından)

Yine gözükmüyorsa birşey, o zaman Denetim Masası-->Yönetimsel Araçlar-->Hizmetler altından ilgili dosyayı bulup "Devredışı Bırak" yaparsınız.

Yine de sorun devam ederse, güvenli kipte açılış yapıp, alttaki gizli klasörü silersiniz. Yanlız programın klasörü de gizli olduğundan, gizli ve sistem dosyalarını göster seçenekleriniz açık olsun :

C:Kullanıcı Adınız/AppData/Roaming/FAH

Bu adımlardan sonra baştan başlatın bilgisayarınızı, sorun çözülecektir ;)

Jubei76
14-12-2011, 07:54   |  #5  
Jubei76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,579 mesaj

Yalnız arkadaşın sisteminde bir hata var diye düşünüyorum çünkü bende daha önce bu projeye katıldım ama bu projede işlemci gücü değil ekran kartı gücünden yararlanılıyor ki benim daha önce P4 işlemcime bile bukadar yüklenmedi tüm yükü 3850(agp) ekran kartıma vermişti,bence arkadaşın sistemde ekran kartı gücünden yararlanamadığı için işlemciye yüklenmiş ?

http://folding.stanford.edu/English/Download#ntoc5

dasti
14-12-2011, 09:35   |  #6  
dasti avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,963 mesaj

zararlı yazılım falan yüklemiş olmayasın yanlışlıkla ???

mustafa2116
14-12-2011, 12:21   |  #7  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj
Alıntı: swordfish19874  
Merhaba arkadaşlar, 
konuyu yanlış yere açtıysam da beni mazur görün. cpu kullanımı pc'mde 2-3 gündür hiç bir işlem yapmama karşın sürekli olarak %100 de bulunuyor.

FahCore_a4.exe şuan pc de en çok cpu yu kullanan şey  olarak görünüyor. ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim. teşekkür ederim.

ön açılışı azlatın ve hizmetler bloğunda gizli açılan programı arayın.
 Bunun için msconfig   size yardımcı olacaktır.

ekranda görülmeyen ve işletim sistemi dosyası olan bir kasılma yapamaktasınız bunun en büyük nedenleri ön açılış-izleyici uygulamların pc deki tüm dosyaların ön belleğini oluşturmasından kaynaklanır.

Aynı sorunu bir başka kişide daha  yaşadığım gibi kendimde yaşamıştım.
Muhtemel hata ise video klasörlerindeki kodek izleyicinin devreye girmesi masa üstünde var olan bir video yada açmaya çalıştığınız klasörün içinde bulunan bir video kodek olarak daha karmaşık bu nedenle program zorlanıyor olabilir.

GodOfTheGameRs
14-12-2011, 22:23   |  #8  
GodOfTheGameRs avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
438 mesaj

Bu bir tür yazılım virüsü gibi bişeydir combofix programı ile taratarak sorunu çözebilirsiniz.iyi forumlar