Crea NC5 serisi onboard mikrofon sorunu

HPQ-User
25-08-2008, 10:29   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Hawkfire sormuş:
Merhabalar
Crea NC5 serisi bir notebook satın aldım. Üzerinde Vista Home Basic işletim sistemi vardı ve tüm sürücüler yüklenmiş halde teslim aldım. Herşeyi çalışıyordu. Beraberinde XP sürücülerinin de verildiğini görünce XP Pro SP2 kurdum. Üzerindeki tüm donanımı tek tek tanıttım. Ancak ses kartını tanıtmış olmama rağmen bir türlü mikrofonu çalıştırıp ta ses kaydedemedim. İşletim sistemi ile ilgili bir sorun yok (yani ilgili yerlere tıklamaya çalışıyorum) olmuyor. Ses kartını tanıtırken bir ayrıntı dikkatimi çekti VIA HD Audio Controller diye tanıtıyo kendini. Araştırdım filan ama bir netice alamadım. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Saygılar.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Crea NC5 Serisi Notebook
P4 1.6 İşlemci
2 GB Ram
256 Nvidea Ekran Kartı
Onboard Hoparlör+Microfon
DVD-RW Combo sürücü
Bluetooth
Wireless 802.1x
Web Cam
120 GB HDD
Windows XP Pro SP2 İşletim Sistemi

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1;  Embedded Web Browser from: http://bsalsa.com/; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 1.1.4322)

Banned
25-08-2008, 10:57   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 1
1,447 mesaj

Öncellikle kabloları kontrol edin.. ayrıca bu linkteki dirvelere bak bunları kurmayı dene..

bide denetim masasına gir sonra ses ayaralrıan gir açtıktan sonra  menüde üsten üçüncüye gel orda ses var o menüey gel
ses kayderken diye bişi var orda ordan mikrofunu seç

Son Düzenleme: suskun_kral ~ 25 Ağustos 2008 11:01