Creative 5.1 live ses kartlari sorunlumu?

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
masum
13-07-2004, 11:53   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

ben gecenlerde creative 5.1 live ses kartı aldım. fakat center ve subwooferdan ses gelmemeye basladi. baglantıları doğru yaptım. fakat hala ses gelmiyor. (inca 5+1 4200 surround speaker var bende ek olarak AC3 modunuda destekliyor.) ses karını takınca direkt olarak AC3 modunda calismaya basladi. 5.1'e gecince tamamen ses gidiyor. Creative mail attim oradan bana cmss check box'ından bahsediyor. ama oyle bir kutucuk bulamadim. internetten dirver download ettim belki sorun cozulur diye bu seferde "creative sound blaster 5.1 live sound card not detect" mesajı geliyor. center ve subwoofer nasil calisir?

karamurat
13-07-2004, 22:14   |  #2  
Yıllanmış Üye
408 mesaj

ses kartın bozuk olmasın ( eğer ayarları düzgün yaptıysan ki yaptım dediğine göre )

scokpinar
23-07-2004, 11:51   |  #3  
Taze Üye
3 mesaj

Aynı sorun bende de vardı ses kartında 3 çıkışı aldıysan creative play center a gir ve orayı baya kurcala çünkü cmss yi saklamışlar adeta.(bende creative mail attım ve olayı çözdüm) cmss on yap ve olay tamam bide eğer haporlör e girişte subwoofer girişi ayrıysa(yani 6 channel ise) surround mixer de bass redirection ı seçmelisin yoksa wooferdan ses gelmez(cmss yi yapsan bile)