creative istanbul teknik servisi

sadikcosar
28-07-2007, 15:07   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

acaba telefon nunamarasını bilen var mı? Arkadaşlar bulamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim ok.

benersince
28-07-2007, 15:50   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

evet arkadaşlar arkadaşın sordugu soru üzerine bende bi araştırma yapayım dedim  ve karşılaştıgım olay creative türkiyenin  internet sitesi ve malesef sitenin %90 nı ingilizce ve ayrıca ülkeler bölümünde TÜRKİYENİN adı bulunmasına ragmen site ingilizce  destek ve bakımda birtakım ingilizce yazılar form bölümünde ingiliz vatandaşlarının yazıları
http://tr.creative.com/ bu site creative türkiye

ayrıca google dede şöyle bir bilgi var

arkadaşım sen onu aldıgın yere götür onlar italatçı firmaya  göndersinler

Son Düzenleme: benersince ~ 28 Temmuz 2007 15:52
benersince
28-07-2007, 17:40   |  #3  
Yıllanmış Üye
2,283 mesaj

evet artık benim bu markaya güvenim kalmadı markanın italatçısına bile ulaşamadım nette
benim en büyük keriterim servistir ve yaygınlıgı

örnegin philips http://www.turkey.philips.com/Ab ... nability/Index.html

buda sony

bu profilo yetkiliservisleri

buda çin malı mintoon

bir başka çin malı premier in türkiye sitesi ve servis agı

ya daha  nediyeyim ......yorumsizin

uGuR.uK
28-07-2007, 18:58   |  #4  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj

creative oldukca iidir ve piyasanın en iilerinden, sirketin teknik destegi ülkemizde yok die ürünleri kotulemekte haksızlık olur. ki zaten creative ürünlerinin karsısında birtek logitech sistemler durabilio kafa cekisebilio. teknik destek istoisanız aldıınız yere goturun, ülkemizde ofisleri yok bu yuzdende aldıgınız yer yapmak zorundadır...

jeomania
28-07-2007, 19:17   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

creativelabs ürünlerinden uzak durun...
müzikten anlamayanlar creativenin en iyisi olduğunu sanır.
on board ses kartından terfi edecem diye daha kötüsüne terfi etmeyin (tabi anakartınız çok eski değilse)
ben olsam örneğin x-fi alana kadar biraz daha para verip revolution alırım
http://www.compel.com.tr/m-audio/audio/revolution/index.php

uGuR.uK
28-07-2007, 19:40   |  #6  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj

kalın yazmakla olmuo

jeomania
28-07-2007, 19:50   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

fark ettiğine göre olmuş demekki kardş

uGuR.uK
28-07-2007, 19:52   |  #8  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj

sen oyle diosun olmus bisi yok ortada ama uzatmayalm bence... kapatalm gitsn

jeomania
28-07-2007, 20:06   |  #9  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

öyleyse "en başından" demeyecektin kalın yazmakla olmuyo diye

uGuR.uK
28-07-2007, 20:31   |  #10  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj

ya birader, sen yazmısın bi yorum bende yazdım bi yorum, sen ben yanlısmısım gibi gibi üstten silip alta kalın yazmısın benim hatam nerde? hem bitirelim diors hala isi bana yüklemeye calısıosun... ki bu son artk ne dersen de cevp gelmes sana

jeomania
28-07-2007, 22:37   |  #11  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

yanılıyorsun çünkü..
yanlış bilgi verme.!
hem ben tartışma çıkmasın diye üsttekini silip alta tekrar yazdım. senin verdiğin yanlışlıktan sonra ben bidaha konuşursam tartışmayalım diye...
çünkü ben creative iyi değil bu daha iyi diyorum sen gelip diyorsun creative piyasanın en iyilerinden..!
SEN O PİYASANIN İÇİNDE MİSİN
hey allahım ya

sadikcosar
28-07-2007, 23:40   |  #12  
OP Taze Üye
5 mesaj

ARKADAŞLAR ALDIĞIM KOLON 4+1 SİSTEMİ MÜZÜİK DİNLERKEN HAFİF SESTE ÜÇ SAT GİBİ BİRDEN GİTTİ.TABİ SESDE ÇIKARDI. FİŞİ TAKTIM .ÇIKARDIM. GÜÇ GELMİYO HİÇ AKTİF DEĞİL .NEYSE ARAŞTIRDIM BULAMADIM. BİR TEKNOSADA VARDI NUMARAYI ALDIM KAYBETTİM.SONRA ARADIM BULAMADIM. YERİNE GÖTÜRÜP VERCEM BAŞKA YOLU YOK. DAHA 1 AYLIKTI ANLAMADIM NEDENİ

emrozdmr
28-07-2007, 23:43   |  #13  
Yıllanmış Üye
349 mesaj

creativden gayet memnunum ve creative ürünleri içinde destek alabileceğiniz yer multimedya teknik servisidir

Tel: 212 479 46 46
Fax: 212 477 44 22

takım tutar gibi firma tutup firma karalamakta çok mantıklı değil bence:D

sadikcosar
28-07-2007, 23:44   |  #14  
OP Taze Üye
5 mesaj

BENCE SERVS OLMALIYDI SAÇMALIKYA YANİ GÜVEN YOK.

jeomania
29-07-2007, 01:19   |  #15  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj
sadikcosar
ARKADAŞLAR ALDIĞIM KOLON 4+1 SİSTEMİ MÜZÜİK DİNLERKEN HAFİF SESTE ÜÇ SAT GİBİ BİRDEN GİTTİ.TABİ SESDE ÇIKARDI. FİŞİ TAKTIM .ÇIKARDIM. GÜÇ GELMİYO HİÇ AKTİF DEĞİL .NEYSE ARAŞTIRDIM BULAMADIM. BİR TEKNOSADA VARDI NUMARAYI ALDIM KAYBETTİM.SONRA ARADIM BULAMADIM. YERİNE GÖTÜRÜP VERCEM BAŞKA YOLU YOK. DAHA 1 AYLIKTI ANLAMADIM
anladığım kadarıyla aldığınız yere götürmeyi denemeden burda konu açmışsınız ve söylediğiniz soruna burdan yardım alamazsınız. aldığınız yere götürün onlar gerekeni yaparlar. umarım kullanıcı hatası da demezler

benersince
30-07-2007, 08:08   |  #16  
Yıllanmış Üye
2,283 mesaj
benersince
emrozdmr
creativden gayet memnunum ve creative ürünleri içinde destek alabileceğiniz yer multimedya teknik servisidir

Tel: 212 479 46 46
Fax: 212 477 44 22

takım tutar gibi firma tutup firma karalamakta çok mantıklı değil bence:

ne marka karalaması ya  bende  creative 6060 5+1  muvo 512 mp3 olayer creative 2500 2+1 var eee benim kriterimin başında bulun dugum ilde kolayca servisine ulaşmak vardır
creativenin kalitesinden şüpoem yok ama servis yönünden oldukça zayıf

emrozdmr
30-07-2007, 23:41   |  #17  
Yıllanmış Üye
349 mesaj

creative in servisi bulunduğunuz ilde olmasada aldığınız yere verince onlar gerekeni yapıyorlar diye biliyorum

bu arada bende creative in avukatı gibi hissetmeye başladım kendimi:D

adepex
26-06-2008, 14:28   |  #18  
Taze Üye
1 mesaj

Tamam Creative iyi, kaliteli ürünleri olan bir markadır. Çok net ve güzel ses veren mp3 leri ve hopörlöleri vardır. Zaten bu yüzden gidip Creative satın aldım.
Maalesef benim mp3 cihazım da arıza yaptı. Neden mi maalesef?

1. Creative'in hiçbir yerde servisi yok, sadece istanbul'daki firma var, oysa ki Türkiye'nin heryerinde satışı yapılan bir marka olarak birkaç şehirde birden servisinin olması gerekiyordu. En azından büyük şehirlerde.
2. Creative'in sitesini inceledim bilgi alabilmek için. Servis hakkında bir bilgi bulamadığım gibi gariptir ama sitenin büyük bir bölümünün ingilizce olduğunu gördüm. Türkiye sitesinden bahsediyorum, demek ki bir siteyi Türkçe yapmak ve bu şekilde hizmet vermek zormuş.
3. Şimdi bu durumda ben de ürünü satın aldığım yere göndermek durumundayım, zira İstanb'da servisini veren yerle telefonda konuştum satın aldığınız yere gönderin onlar bize göndersinler dediler. İnternetten satış yapan bir sistemden satın almıştım, başka bir şehre kargo ile yollamalıyım. Kargo ücreti vs ekstrası, bir taraftan da onlar ne diyecekler vs bilmiyorum.

SONUÇ : TÜRKİYE'NİN HER YERİNDE SATIŞI OLAN BİR ÜRÜNÜN ( HER MARKA İÇİN) YİNE TÜRKİYE'NİN HER YERİNDE YAYGIN SERVİS AĞI OLMASI GEREKİYOR. eN AZINDAN MERKEZİ BÜYÜK ŞEHİRLERDE SERVİSLERİNİN OLMASI GEREKİYOR. BİLGİ ALMAK İÇİN BAŞVURACAĞIMIZ SİTESİNİN DE TÜRKÇE OLMASI GEREKİYOR, ÇOĞUNLUĞU İNGİLİZCE OLAN BİR SİTE SUNMANIN BİR FAYDASININ OLACAĞINI SANMIYORUM.

Şimdi demek gerçekten heryerde servisi olan markalardan şaşmamak gerekiyormuş diyorum. Sonrası uğraştırıcı olabiliyor.

zenstone
23-11-2008, 00:25   |  #19  
Taze Üye
2 mesaj

www.creativeservis.com  onlinedestek için creativeservis@hotmail.com

shnaak
26-11-2008, 23:15   |  #20  
Taze Üye
2 mesaj

evet en iyilerinden değil EN İYİSİ... türkçe sayfası olmayabilir fakat biraz ingilizcen varsa yurt dışından 10 gün kadar kısa bir süre içerisinde sana istediğin creative ürününü sadece ücreti karşılığında (kargo ücretini kendileri veriyor)sana ulaştırabiliyor.ben türkiyede mağzada bir ürün beğeniyorum katologtan illallah ettiriyorlar şanslı isen 15.20 gün içerisinde alırsın yoksa vay haline..en azından creative sana bir mail ile cevap verme lüksüne sağip...