Creative Rezilliği ....

İtacHi_
16-07-2010, 18:10   |  #1  
İtacHi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,894 mesaj

Bugün kargodan Creative Sound Blaster ARENA Surround kulaklığımı aldım.Kutunun üzerindekilere göre ben Windows 7'ye takar takmaz driverlerinin kuruluacağı söyleniyordu.Ancak böyle birşey olmadı.Burda sorun yok üşenmedim kurulum CD'sinden yükledim.Biraz daha kurcaladıktan sonra kulaklıktan ses alabildim.Almazzz olaydım almazz olaydım.Eski 7TL ye aldığım kulaklıktan biraz daha iyi bir perfonmans aldım.Neredeyse ağlamak üzereyim 145TL verdim ve Snopy kulaklığımın biraz önüne geçebildim.Ayrıca başka garip bir sorunu daha var.İnternet sayfalarında aşağı yukarı yapınca pıt pıt pıt sesler yapıyor ve ses kes aşağı yukarı yaptıkça kesiliyor.Sorun benim PC demi dedim ancak bilgisayarımda Realtek HD ses kartı var.Benim mi yanlışım yoksa tamamen Creativenin mi rezillliği ??

Nicoll
16-07-2010, 19:17   |  #2  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj

İade etme şansın varsa hemen gönder gitsin... 145 liraya daha işe yarar şeyler alabilirsin, bir kulaklığa verilir mi okadar para...

İade edemezsen CD'den değil, sitesinden en güncel sürücüsünü kur, tabii varsa...

LooneLyTunes
16-07-2010, 19:24   |  #3  
Yıllanmış Üye
343 mesaj

Nicoll Arkadaşa KatıLıyorum Bence İyi Bir Karıştır.. Yoksa Geçmiş Olsun Kardeş.

brke_gngr
16-07-2010, 20:25   |  #4  
Yıllanmış Üye
114 mesaj

arkadaşlara hak veriyorum da bir soruda ben sormak istiyorum niye bir kulaklığa 145 tl para verdin ?

İtacHi_
16-07-2010, 20:35   |  #5  
İtacHi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

Kendimce müziklerimi üst seviyede dinleyip kulaklarımı rahat ettirmeyi düşündüm.145TL de bana bu isteklerim için makul geldi.Ayrıca işin içine Creative de girince fiyatı hiç dokunmadı ancak şu anda benden kaynaklı bir ses sorunu yoksa pişmanım ....

İtacHi_
17-07-2010, 09:57   |  #6  
İtacHi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

Şu internet sayfalarında aşağı yukarı inince sesin kesilmesine anlam verebilen var mı ? (sayfalarda aşşağı yukarı yaparken ses kesik kesik oluyor.Yazı yazarken bile oluyor desem yeridir.)

Atilla Sarıtaş
17-07-2010, 11:57   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj

145 TL'ye kulaklık almak bana kalırsa akıl karı değil. Profesyonel oyuncu olursun FPS oyunu oynarsın online (Özellikle Counter Strike) maçlara katılırsın vs. o zaman anlaşılır. Müzik dinlemek için fazla bi miktar.

İtacHi_
17-07-2010, 13:08   |  #8  
İtacHi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

Çözüm getirmektense gereksiz her dala atlamanın ne zevk verdiğini bilmiyorum ama para benim param :=)
Profesyonel oyuncu olursun oynarsın diyorsanda Cod 4 Multiplayer ve WoW gibi oyunlar oynuyorum.Bu oyunlarda sürekli iletişim halinde olmak ve oyuncuların ayak seslerine kadar duymak önemli.Sen şimdi diceksin WoW'a aylık 30L verilir mi onu anlatmaya kalksam sayfalar yetmez.Kısacası sayfada gördüklerinin benzerini yazacağına soruya bir açıklık geti :) Çöp mesajlar atmayalım adamın asabını bozmayalım ...

brke_gngr
17-07-2010, 13:16   |  #9  
Yıllanmış Üye
114 mesaj

ilk mesajda yazdığına göre kulaklık win 7 yle uyumlu. kutunun arkasında desteklenen ses kartları listesi varmı ? varsa senin ses kartın o listede varmı ? Bide pc den ses çıkış portunda driverlrini yüklediğin kulaklığı seçtin mi? Eğer bunların hepsi tamsa para boşa gitti demektir :(

infoman
17-07-2010, 13:26   |  #10  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj

Bende
Bir tane CREATIVE Zen Aurvana Kulakici Kulaklik
Bir tane SHURE-SE420
Bir tane CREATIVE EP-630
En çok kullandığım Creative Zen Aurvana ve bence mükemmel ses veriyor. Müzik keyif işidir, imkanın varsa hacı murat yeKlasikrine ferrariye binmek istersin. Kaliteli kulaklık kullanmayan herkes sana geri zekalı gözüyle bakacaktır. Al kardeş bir dinle dediğinde farkı anlayacaktır. Yıllardır dinlediği bir şarkıyı açacaksın ve o şarkıda 10 tane daha çalgı olduğunu arada vokallerin eşlik ettiğini duyacak, müzisyeni çevresinde hissetmesi cabası. 
Bunu alanların sayısı çok fazlaysa bu iş zengin işi değil zevk işi olduğunu herkes anlar ki bende zengin bir insan değilim.
 Gelelim senin sorununa senin sorunun power yada anakart ile alakalı. frekanslar çakışma yapıyor. kasanın ön portunu kullanıyorsan bence kullanma ve arka porta tak. bütün sürücülerin güncel olduğundan emin ol. varsa bios güncellemesi yap. powerın yeterli ve sağlıklı olup olmadığını kontrol et. başka bir fare ile deneme yap.başka bir kaliteli cihazda deneme yap. kulaklığa 1 hafta kullanarak şans ver. ilk ses değişimi seni hep iyi veya kötü yönde etkiler. 
Mühim olan sesin yüksekliği değil kalitesidir. 120 db üstü kulaklara çok zararlıdır bunun için büyük firmalar sesi 90 ile 120 db arasında tutar ama dandik kopya firmalar bunu önemsemez ve dayarlar sonuna kadar:) Empedans yani ohm değeri ne kadar yüksekse o kadar kaliteli ses alırsın ne kadar düşükse o kadar yüksek seviyede ama kalitesiz ses alırsın. dandik kullaklığı üretenler senin kulaklarını düşünmediklerinden omajı düşük dandik malzemeyi yitiyorlar. Hem diğerleri zırt bırt bozulurken elindeki cihaz kolay kolay bozulmaz, birazda dikkat edersen yıllarca kullanabilirsin.

Atilla Sarıtaş
17-07-2010, 13:37   |  #11  
Yıllanmış Üye
5,871 mesaj
Alıntı: İtacHi_  
Çözüm getirmektense gereksiz her dala atlamanın ne zevk verdiğini bilmiyorum ama para benim param :=)
Profesyonel oyuncu olursun oynarsın diyorsanda Cod 4 Multiplayer ve WoW gibi oyunlar oynuyorum.Bu oyunlarda sürekli iletişim halinde olmak ve oyuncuların ayak seslerine kadar duymak önemli.Sen şimdi diceksin WoW'a aylık 30L verilir mi onu anlatmaya kalksam sayfalar yetmez.Kısacası sayfada gördüklerinin benzerini yazacağına soruya bir açıklık geti :) Çöp mesajlar atmayalım adamın asabını bozmayalım ...
Para senin paran bişey dediğimiz yok sadece öneriyoruz istersen 500 TL'ye sakız al banane.
COD 4 Multiplayer'ı biliyoruz heralde ne kadar haz verdiğini ve sesin önemli olduğunu.
WoW'a aylık 30 TL verirsin vermezsin oda beni ilgilendirmez oda senin paran istersen 1000 TL'ye Mario oyna banane.
Benden önce kimin ne yazdığı beni alakadar etmez başkalarının mesajına göre yorum yapsaydım burda olmazdım.
Mesaj yazacaksan arkasını düşünürsün kimsenin asabını bozmayan niyetim yok haz'da duymuyorum. Söyle o asabına incik boncuğa bozulmasın :)

İtacHi_
17-07-2010, 23:51   |  #12  
İtacHi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

İnfoman gerçekten iyi bir açıklama yapmışsın çok saol.En azından artık konuma bir cevap aldığımı düşünüyorum.Power veya anakart konusuna gelirse OCZ Fatality 550W bir PSU'um var yani Power'den kaynaklı olduğunu hiç mi hiç düşünmüyorum :)Başka bir cihazda denemeyi düşünüyorum.Anakart'ta bir ihtimal ancak daha önce Laccess marka bir kulaklığıda kullanmıştım ve böyle bir sorunu yoktu.Belki kulaklığın özelliklerinde okumamış olabilirsin.Bu kulaklık bilgisayara USB arabirimiyle bağlanıyor.

'Kaliteli kulaklık kullanmayan herkes sana geri zekalı gözüyle bakacaktır' bu laf şu lafa denk geliyor '145 TL'ye kulaklık almak bana kalırsa akıl karı değil' Atilla Sarıtaş şimdi neden asabımın bozulduğunu anladın mı?Hic çaktırmadığını düşünerek bazı imalarda bulunuyorsun ancak yersiz.Nicoll , brke_gngr , Atilla Sarıtaş hepiniz aynı cevapları verip Flood üzerine Flood yapmışsınız bide üzerine 'Benden önce kimin ne yazdığı beni alakadar etmez başkalarının mesajına göre yorum yapsaydım burda olmazdım.' demişsin.Artık bu lafınla burda olmaman gerektiğini kendin beyan etmişsin.

İnfoman Çok Teşekkürler.Doyurucu cevap diye buna denir .... :)

infoman
18-07-2010, 01:12   |  #13  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj

Çok teşekkür ederim, sevindirdin beni:):):) 
Eleştiri ve yorumlarında sana sonuna kadar hak veriyorum.
kulaklığının özelliğini okumadım ve bunun için özür dilerim.
yardımcı olduysam ne mutlu bana

Atilla Sarıtaş
18-07-2010, 01:56   |  #14  
Yıllanmış Üye
5,871 mesaj
Alıntı: İtacHi_  
İnfoman gerçekten iyi bir açıklama yapmışsın çok saol.En azından artık konuma bir cevap aldığımı düşünüyorum.Power veya anakart konusuna gelirse OCZ Fatality 550W bir PSU'um var yani Power'den kaynaklı olduğunu hiç mi hiç düşünmüyorum :)Başka bir cihazda denemeyi düşünüyorum.Anakart'ta bir ihtimal ancak daha önce Laccess marka bir kulaklığıda kullanmıştım ve böyle bir sorunu yoktu.Belki kulaklığın özelliklerinde okumamış olabilirsin.Bu kulaklık bilgisayara USB arabirimiyle bağlanıyor.

'Kaliteli kulaklık kullanmayan herkes sana geri zekalı gözüyle bakacaktır' bu laf şu lafa denk geliyor '145 TL'ye kulaklık almak bana kalırsa akıl karı değil' Atilla Sarıtaş şimdi neden asabımın bozulduğunu anladın mı?Hic çaktırmadığını düşünerek bazı imalarda bulunuyorsun ancak yersiz.Nicoll , brke_gngr , Atilla Sarıtaş hepiniz aynı cevapları verip Flood üzerine Flood yapmışsınız bide üzerine 'Benden önce kimin ne yazdığı beni alakadar etmez başkalarının mesajına göre yorum yapsaydım burda olmazdım.' demişsin.Artık bu lafınla burda olmaman gerektiğini kendin beyan etmişsin.

İnfoman Çok Teşekkürler.Doyurucu cevap diye buna denir .... :)

Anlama duyu organlarımız farklı daha birşey yazmayacağım nasıl olsa ilk 3 kelimedeki dediklerim geçerli :)

İtacHi_
18-07-2010, 09:13   |  #15  
İtacHi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

Şİmdi bir defa daha tescilliyorum.Anladığımız yerler baya baya farklı.

' 'Kaliteli kulaklık kullanmayan herkes sana geri zekalı gözüyle bakacaktır' bu laf şu lafa denk geliyor '145 TL'ye kulaklık almak bana kalırsa akıl karı değil' lafını dediğini ve ima ettiğiini kabul etmeyen bir kişiden doğru bir anlama organı olmasını beklemiyorum zaten.Ancak o anladığın organı buralarda kullanarak forumu heba etme derim.

Atilla Sarıtaş
18-07-2010, 10:25   |  #16  
Yıllanmış Üye
5,871 mesaj

Kendimi haksız hissetseydim anlarım hala cevap yazma zahmetine katlanıyorsan boşa konuşuyorsun çünkü karşındaki çoktan üsküdarı geçmiş. Saat 10:26 bu saatten sonra ne yazdığına bakmayacağım bile. He unutmadan 145 TL kulaklığa vereceğine bi kaç yüz lira daha verip beyin nakli yapabilirdin. İstediğin kadar mesaj at engelli listesindesin yazdıklarını göremem.

Son Düzenleme: Atilla Sarıtaş ~ 18 Temmuz 2010 10:39
ADEM-KAYA
18-07-2010, 16:53   |  #17  
ADEM-KAYA avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
12,271 mesaj

Creative den şimdilik şikayetim yok.
2+1 Inspire kullanıyorum.