CREATIVE X-FI XTREME GAMER FATAL1TY PRO

Kaptanos
30-04-2009, 05:07   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,349 mesaj

http://www.hepsiburada.com/creat ... &productid=bd850894

Usta PC oyuncularına yönelik olarak hazırlanan mükemmel ses kartı
# Sound Blaster® X-Fi Xtreme Gamer - Fatal1ty Professional Serisi ses kartları ciddi PC oyuncularına yönelik olarak hazırlanan bir üründür. Adını aldığı üst üste
# dünya şampiyonu olan usta oyuncunun takma adıyla piyasaya sunulan ürün sadece üst düzey oyun meraklılarına hitap etmekte olan yüksek fiyatlı ve yüksek kaliteli bir ses kartıdır.
# <Ürün şimdiye kadar üretilen ses kartları içinde en güçlüsü olup, Direct X, OpenAL and EAX 5.0 to give theen kaliteli sinematik sesi sağlamak ve bunu yaparkende
# yüksek derecelendirme seviyelerinde üzerindeki 64MB X-Ramile yüksek kalitedeki sesleri hızlı bir şekilde yükleyebilmektedir. Oyun Modunda X-Fi CMSS-3D
# desteğiyle ultra-realistik surround ses stereo kulaklıklarla dinlenebilmektedir. Ek olarak, X-Fi 24-bit Crystalizer düşük kaliteli sesi , MP3, DIVX ve TV sesini 24-bit kalitesine yükseltir.
# X-Fi, dünya’nın en güçlü ses işlemcisi içeren ses kartı, donanımsal olarak hızlandırılmış Direct X, OpenAL ve EAX 5.0 ile yüksek kalite sunar.
# X-Fi CMSS-3D Kulaklıklarla inanılmaz surround sesli oyunlar, filimler ve müzik zevki sunar.
# X-Fi CMSS-3D Surround up-mixes audio and video to 5.1 or 7.1 surround.
# X-Fi 24-bit Crystalizer tüm sesleri daha iyi ve kaliteli hale getirirken oyunlardan, MP3/WMA, video, TV ve radio, DivX ve DVD filmlerinden eşsiz ses kalitesi sunmaktadır.
# X-Fi Aktif Modal Mimarisi ile ‘Eğlence'', ‘Oyun'' ve ‘Ses yaratımı'' durumları işlemciye görev atar ve kolay kullanım özelliklerine sahip kullanıcı arayüzünü her durumda gösterir.
# 64MB X-RAM yüksek kaliteli ve büyük boyutlardaki sesin hızlı yüklenmesine olanak sağlar.

Teknik Özellikler
# 24-bit Analog’dan Sayısala dönüşümü sağlar 96kHz örnek hızlardaki analog girdileri sayısala dönüştürür.
# 24-bit Sayısal’dan Analoga dönüşüm 96kHz hızındaki sayısal kaynakları analog 7.1 speaker çıkışına dönüştürür.
# 24-bit Sayısal’dan Analoga dönüşüm 192kHz Analog stereo digital kaynakları stereo çıkışa dönüştürür.
# 16-bit’den 24-bit’e kayıt hzıları: 8, 11.025, 16, 22.05, 24, 32, 44.1, 48 ve 96kHz
# ASIO 2.0 16-bit/44.1kHz, 16-bit/48kHz, 24-bit/44.1kHz 24-bit/48kHz ve 24-bit/96kHz destekler
# 24-bit çözünürlüğe kadar arttırılmış ses desteği
# 64MB of X-RAM

Paketin İçindekiler
# Sound Blaster X-Fi™ PCI kart
# Hızlı Başlangıç Kılavuzu
# Kurulum ve Uygulama CD içindekiler:
# Windows® XP için Sürücüler
# Creative Software Suite
# Kullanıcı Kılavuzu

Arkadaşlar ben ses kartından anlamıyorum. Oyun oynamak için istiyorum bu kartı çok daha zevkli oynamak için. Sizce bundan daha ucuza alabileceğim oyunda aynı performansı verecek kart varmı yoksa buna bu kadar para vermeye deyermi. Bu arada ben bu kartı 210Tlden alıcam

ECHELON_
30-04-2009, 05:08   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj

hocam bu sistemleri biz ancak hayalimizde göürürüz  dream pc

Kaptanos
30-04-2009, 13:17   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
1,349 mesaj

Hangi sistem. Ben bir tane ses kartı yazdım oraya

uGuR.uK
30-04-2009, 16:30   |  #4  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj
Kaptanos
Hangi sistem. Ben bir tane ses kartı yazdım
Gülümseme.
bu arada kart gerçekten süper, bende "x-fi xtreme gamer" modeli var, daha ilk aşamada kaliteyi hissettiriyor. hele ki eax, cmss, crystalizer vs. özellikler açılıp en uygun seviyelere ayarlandımı "ses"i yeniden tanımlar. tabi bunlar için sadece kart değil sağlamda bi ses sistemi lazım ki kartın asıl etkisini hissedilebilsin...

Kaptanos
30-04-2009, 17:30   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
1,349 mesaj

Oh çok şükür bir oyum veren oldu. Siparişi vermiştim zaten. Ses sitemini sonra alıcam şimdilik kartla beraber Creative Fatal1ty kulaklık aldım oda baya bir iş görür diye düşünüyorum.

Kaptanos
30-04-2009, 17:34   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
1,349 mesaj

Senin kart bu dimi

Novada var.

Sendeki kart ile benim alacağım arasında ne fark fiyat aynı nerdeyse.

man on the moon
30-04-2009, 19:47   |  #7  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,151 mesaj

hoparlörün ne peki?

uGuR.uK
30-04-2009, 19:58   |  #8  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj

al al, benimki zaten güzel karttır o fatal1ty dahada uçuktur;)
bendeki ile orta seviye sistemleri(misal t6060 yada x540 seviyeleri) daha üst seviyelerdeki abileriyle yarıştırabilirsin(onların onboard'da takılı olduğunu varsayarsak) ama bu kartlara öyle saglam bi sistem taktın mı öteki pcler, hoparlörler, sinema sistemleri vs.den gelen sesler teneke gürültüsü gibi olcaktır:)

bu arada eyüp'ünde sordugu gibi, hoparlör olarak ne düşünüyorsun? kulaklıkta kalite ama söle bi 5+1de tadı ayrı çıkar yani...

pirince
01-05-2009, 11:18   |  #9  
Yeni Üye
34 mesaj

Arkadaşlar ben de bu ses kartını almayı düşünüyorum.Yeni bir sistem topladım ve ses kartı konusunda hata yapmamak için acele etmek istemiyorum.
Bu kartı biraz araştırdım ve bunun vista desteği yok.Driverı var diyorlar ama driverı yükledikten sonra vistada bir problem çıkarır mı acaba?
Siz ne dersiniz ?

Son Düzenleme: pirince ~ 01 Mayıs 2009 11:20
Kaptanos
01-05-2009, 13:18   |  #10  
OP Yıllanmış Üye
1,349 mesaj

Bunun borcu bitince gücüm yeterse Logitech G51 alıcam olmaz. Daha düşük bir şey bakıcam Aklımda iki isim var. Creative T6060 yada Logitech X540

uGuR.uK
01-05-2009, 17:22   |  #11  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj

kartın vista ile hiçbir sorunu yok, hatta win7 beta sürücüleri bile mevcut. bu arada kaptanos; bende cretive t6060 kullanıyorum eğer alırsan sana kartla bu hoparlörlere yapabileceğin en uygun ayarları söylerim, tam verim alırsın. x540 içinde söyleyebilirim, onuda denedim zamanında.

man on the moon
01-05-2009, 17:24   |  #12  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
2,151 mesaj

kaptanos bende yeni logytech x 540 aldım. tabiiki G51 iyidir ama çok fazla bütçen yoksa x 540'la da mutlu günler geçirebilirsin.

Kaptanos
01-05-2009, 19:55   |  #13  
OP Yıllanmış Üye
1,349 mesaj

Bende onlardan birini alıcam ama T6060 daha güzel geldi gözüme. Elazığlı alınca sana özelden mesaj atarım o zaman.

uGuR.uK
01-05-2009, 20:44   |  #14  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj
Kaptanos
Bende onlardan birini alıcam ama T6060 daha güzel geldi gözüme. Elazığlı alınca sana özelden mesaj atarım o zaman.
at tabi;)

man on the moon
01-05-2009, 21:13   |  #15  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
2,151 mesaj

kaptonos bence mağazaya gidip mümkünse ikisini bir dene. ben T6060 ı da denedim ve X540 aldım.

Trance
02-05-2009, 10:58   |  #16  
Trance avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,058 mesaj
Kaptanos
Oh çok şükür bir oyum veren oldu. Siparişi vermiştim zaten. Ses sitemini sonra alıcam şimdilik kartla beraber Creative Fatal1ty kulaklık aldım oda baya bir iş görür diye düşünüyorum.
bende de X-Fi Fatal1Ty platinum Champion Edition var
kulaklıkta senin adlığın creative fatal1ty kulaklığı kullanıyorum.
Gerçekten Oyunlarda çok üstünlük sağlıyor,çok mükemmel bir ikili ve kulaklığın verdiği bass ve tizler çok doygun,ben çok memnunum bu seskartı ve kulaklıktan bence çok iyi karar vermişsin. Güle güle kullan, hayırlı olsun.Beğendim

leech
02-05-2009, 13:26   |  #17  
Yıllanmış Üye
709 mesaj

Öncelikle şunu belirtmek isterim kaptanos güzel bir ses kartı seçimi yapmışşınız yanlız benim bir sorum olucak ben x-fi titanium fatality pro kullanıyorum bu ses kartını alırken sizin alıcağınız kart ile arada kalmıştım ve titanium mu seçtim çünkü elektronik kalkanı ile kasa içerisindeki ses ve dalgalanmadan etkilenmeyip daha net bir ses werdiğini söylediler ama şunu anlamadım neden gamer başlığı altında geçiyor kart yani farklı bir yazılım mı kullanılıyor yoksa? çünkü özelliklerinde her hangi bir farklılık göremedim ben, elazığlı içinde sanırım ses işlerinde bi yorumlarsanız sevinirim..

Son Düzenleme: leech ~ 02 Mayıs 2009 13:29
uGuR.uK
02-05-2009, 15:46   |  #18  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj

Creative'in X-fi serisinde farklı modlar bulunur: Entertainment mode(müzik ve filmler için), game mode(oyunlar için) ve audio creation mode(ses kaydı ve dijital ses işlemleri için). şimdi bu modların her biri isimlerindeki gibi amaçlar için özel olarak hazırlanmış modlar ve farklı sürücü işlevleri vardır. film ve müzikler için seçilen mod mp3 veya dvd gibi oynatımlarda en iyi çevresel sesleri, farklı ses formatlarından en iyi verimi almayı hedefler. ses kayıt modu, kayıt için en uygun sürücü modüllerini devreye sokar ve kaliteli ses kaydının yanı sıra creative audio console'a ses kaydı, çok kanallı ses kaydı, mix vs. gibi özellikler ekler. Game mode ise kartın ve sürücülerin en güçlü modudur; kartın tüm özelliklerini(x-ram, kendi ses çipi vs.) sonuna kadar kullanır ve aynı anda birçok sesi çevresel ve net olarak vermeyi amaçlar, ayrıca gerekli thx-bas vs. ayarları yapıldığından entertainment mode'dan da daha iyi film deneyimi yaşatabilir(tabi bu durum her hoparlör sistemi için değişen ayarlar gerektirir). bu yüzden üst düzey kartların gücünü vurgulamak için GAMER ibaresi kullanılır, çünkü bu seviyede iyi olan bir kart her açıdan iyidir. birde "fatal1ty" zaten dünyaca ünlü bir oyun şampiyonudur, bu seride onun adı kullanır; günümüzün gelişmiş oyunlarında en iyi ses performans ve kalitesini yaşatırlar. kartların özellikleri hemen hemen aynıdır; ancak seninde dediğin gibi bazı yapıları veya benim dediğim gibi farklı mod seçenekleri ya da kasa önüne monte edilebilen ekolayzır desteği-uzaktan kumanda vs. gibi ekstra özellikler farkı kılar.

baya uzun oldu ama:)

Son Düzenleme: uGuR.uK ~ 02 Mayıs 2009 15:48
leech
02-05-2009, 18:59   |  #19  
Yıllanmış Üye
709 mesaj
elazigli
Creative'in X-fi serisinde farklı modlar bulunur: Entertainment mode(müzik ve filmler için), game mode(oyunlar için) ve audio creation mode(ses kaydı ve dijital ses işlemleri için). şimdi bu modların her biri isimlerindeki gibi amaçlar için özel olarak hazırlanmış modlar ve farklı sürücü işlevleri vardır. film ve müzikler için seçilen mod mp3 veya dvd gibi oynatımlarda en iyi çevresel sesleri, farklı ses formatlarından en iyi verimi almayı hedefler. ses kayıt modu, kayıt için en uygun sürücü modüllerini devreye sokar ve kaliteli ses kaydının yanı sıra creative audio console'a ses kaydı, çok kanallı ses kaydı, mix vs. gibi özellikler ekler. Game mode ise kartın ve sürücülerin en güçlü modudur; kartın tüm özelliklerini(x-ram, kendi ses çipi vs.) sonuna kadar kullanır ve aynı anda birçok sesi çevresel ve net olarak vermeyi amaçlar, ayrıca gerekli thx-bas vs. ayarları yapıldığından entertainment mode'dan da daha iyi film deneyimi yaşatabilir(tabi bu durum her hoparlör sistemi için değişen ayarlar gerektirir). bu yüzden üst düzey kartların gücünü vurgulamak için GAMER ibaresi kullanılır, çünkü bu seviyede iyi olan bir kart her açıdan iyidir. birde "fatal1ty" zaten dünyaca ünlü bir oyun şampiyonudur, bu seride onun adı kullanır; günümüzün gelişmiş oyunlarında en iyi ses performans ve kalitesini yaşatırlar. kartların özellikleri hemen hemen aynıdır; ancak seninde dediğin gibi bazı yapıları veya benim dediğim gibi farklı mod seçenekleri ya da kasa önüne monte edilebilen ekolayzır desteği-uzaktan kumanda vs. gibi ekstra özellikler farkı kılar.

baya uzun oldu ama:)

Teşekkür ederim Beğendim

leech
02-05-2009, 19:02   |  #20  
Yıllanmış Üye
709 mesaj
Kaptanos
Creative kulaklık kullanmadım fakat, oyunlar için steelseries ve sennheiser'ın bazı hd kulaklarını öneririm..

Kaptanos
04-05-2009, 12:39   |  #21  
OP Yıllanmış Üye
1,349 mesaj

Elazığlı bilgiler için çok sağol. Biraz önce elime ulaştı Kart ve kulaklık hemen taktım ve oynamaya başladım gerçekten sesin farkı hissediliyor. Sadece kulaklıkla bu kadar güzel ses veriyorsa 5.1 ile nasıl ses verir gerçekten ço merak ediyorum. u yüzden bir iki ay bekleyip belki daha fazla mutlaka G51 alıcam. Çünkü tam anlamıyla oyun bilgisayarı kuruyorum. Kulaklık ses kartı klavye mouse hepsi oyun için özel speakerda öyle olsun bariAğzı kulaklarına varıyorAğzı kulaklarına varıyor