Crysis 3'ten yeni nesil konsollara gözdağı!

CHIP Online
02-03-2013, 16:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

PC için oyun dönemi sona erdi diyenlere, Crysis'in babasından tokat gibi sözler!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/cry ... -gozdagi_38764.html

Resimlerle: Crysis 3'ten müthiş görüntüler...

Günümüz oyun dünyasının yeni kahramanları PlayStation 4 ve yeni Xbox için büyük bir heyecan söz konusu. Fakat konu Crysis 3 olduğu zaman, bu iki yeni teknolojik ürünün bile yeterli olmayacağı ortaya çıkmış bulunuyor...


Konsolların uzun süredir yetersiz olduğu ve bir an evvel yeni konsolların üretilmesi gerektiğini iddia eden Crytek CEO'su Cevat Yerli, ekip olarak konsolların ziyadesiyle eskidikleri konusu üzerinde bir hayli duruyordu. Son olarak bir oyun sitesine verdiği röportajda ise şöyle konuştu; "Hangi açıdan bakarsanız bakın, 2000 - 3000 dolarlık bir PC ile 500 dolarlık bir konsolun performansları hiçbir şekilde kıyaslanamaz."


Cevat Yerliye göre, Crysis 3 ile günümüzde bulunan tüm oyun PC teknolojileri, en üst seviyede kullanılabiliyor. Daha da önemlisi ekip, Cyrsis 2'de yaptığı gibi konsollardan daha çok PC'ye yönelecekler. Yerli, "Konsolların ilerleme payı ziyadesiyle az. Yüzde beş, belki de on...  Diğer taraftan aradan geçen iki yıl içerisinde PC parçaları inanılmaz ölçüde gelişti. Pek tabi DirectX 11'in her milimetresini de kullanabilir hale geldik. Bu sebepten biz de tüm sınırları zorlamayı hedefliyoruz." şeklindeki açıklamasına şu sözleri de ekledi; "Crysis 2 ile PC oyuncularının oyunu rahatça oynamaları için bilgisayar ihtiyaçlarını olabildiğince kısmıştık. Fakat aldığımız geri dönüşlerin büyük bir kısmında insanların Cyrsis 2'yi 200 Fps ile oynamaktan rahatsız oldukları, daha kaliteli grafiklerle 30 Fps'de oynamak istediklerini öğrendik. Biz de Crysis 3 için inanılmaz modellemeler ile karşınıza çıkıyoruz."


Cyrsis 3 DLC'leri fikri için de hala düşündüklerini belirten CEO Yerli, oyunun çıkışından sonraki haftalarda oluşacak gelişmeleri takip ederek nihai karara varacaklarına değindi.

Tüm Konu: Crysis 3'ten yeni nesil konsollara gözdağı!

Resimlerle: Crysis 3'ten müthiş görüntüler...

Kaynak: www.chip.com.tr