Crysis 3 ultra 20 fps.

ThekT0niC
07-04-2013, 15:48   |  #1  
ThekT0niC avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 21
1,194 mesaj

Arkadaşlar crysis 3 yüklü bilgisayarımda,lakin ultra ayarda gerşey açık fps 20-100 arasında oluyor,yani ekranı çevirsem fps anında dibe vuruyor,ayarları normale çeksem fps 40-150 arası oluyor,neden acaba ? Gtx670 i5 2500k,

Kasayı aldığım bilgisayarcı ekran kartında arıza var dedi,teknik servise gönderdiler,teknik serviste birşey yok diyip tekrar gönderdiler,bilgisayarcıda birşey var deyip tekrar gönderdi 3. kez teknik servise gitti ekran kartı.

okinkurt
07-04-2013, 18:52   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

Arkadaşım sen o sistemi kart gelince komple sat çünki en ufak bir fps düşmesinde hep sistem e gıcık kapıyorsun kac defa bunların olduğunu çünki oyunların sorunlu olduğunu söyledim donanım haberde bak 16 bin tl lik sistemde crysis 3 oynadık diye video var görev mars kaç fps almışlar dediğim gibi sat sistemi konsol al ...

Kara Şövalye
07-04-2013, 18:55   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 53
1,960 mesaj
Alıntı: okinkurt  
Arkadaşım sen o sistemi kart gelince komple sat çünki en ufak bir fps düşmesinde hep sistem e gıcık kapıyorsun kac defa bunların olduğunu çünki oyunların sorunlu olduğunu söyledim donanım haberde bak 16 bin tl lik sistemde crysis 3 oynadık diye video var görev mars kaç fps almışlar dediğim gibi sat sistemi konsol al ...

O sanıyor ki sistemde her şey en üst parça olunca oyun su kaydırağından kayar gibi akacak.. Kahkaha

okinkurt
07-04-2013, 19:02   |  #4  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj
Alıntı: Kara Şövalye  

O sanıyor ki sistemde her şey en üst parça olunca oyun su kaydırağından kayar gibi akacak.. Kahkaha

Aynen ben taa pentium 1 işlemcili sistemden beri cleron dan  tut dual core dan çık bi sürü sistem kullandım hiç öle kaydırak gibi olmadı oyunlar illa oluyor bu olay gittim geçen gtx 660 asus o.c aldım bundada oluyor fps inişileri bf3 de felan 60 fps den tak 30 a düşüyor normal bunlar ama anlatamıyoruz hep oyunların sistem gereksinimleri yüzünden oluyor bu durum adam bakıyor oyun core duo istiyor mesela bende i5 var oyunda fps geberiyor hemen sistem i camdan atma moduna giriyor insan haklı olarak ama kazın ayağı öle değil işte oyunlar konsol kırması olduğu sürece bu hep olur.

Kara Şövalye
07-04-2013, 19:19   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 53
1,960 mesaj

Aynen ben taa pentium 1 işlemcili sistemden beri cleron dan  tut dual core dan çık bi sürü sistem kullandım hiç öle kaydırak gibi olmadı oyunlar illa oluyor bu olay gittim geçen gtx 660 asus o.c aldım bundada oluyor fps inişileri bf3 de felan 60 fps den tak 30 a düşüyor normal bunlar ama anlatamıyoruz hep oyunların sistem gereksinimleri yüzünden oluyor bu durum adam bakıyor oyun core duo istiyor mesela bende i5 var oyunda fps geberiyor hemen sistem i camdan atma moduna giriyor insan haklı olarak ama kazın ayağı öle değil işte oyunlar konsol kırması olduğu sürece bu hep olur.

Hem konsol portu hem de arka planda yüklenen şeyler olduğu için anlık kasılmalar çok normaldir, eğer oyunun tamamı kasıyorsa muhtemelen sürücü problemi vardır ki bu herkeste olur. Canavara sahip olmanın ne olduğunu öğrenir gider arkadaş yakında. Kahkaha Tabi bu takıntıyla onu yok etmezse.

okinkurt
07-04-2013, 19:34   |  #6  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj
Alıntı: Kara Şövalye  
 Hem konsol portu hem de arka planda yüklenen şeyler olduğu için anlık kasılmalar çok normaldir, eğer oyunun tamamı kasıyorsa muhtemelen sürücü problemi vardır ki bu herkeste olur. Canavara sahip olmanın ne olduğunu öğrenir gider arkadaş yakında. Kahkaha Tabi bu takıntıyla onu yok etmezse.

:D Bir update bile sorunu çözebiliyor birazda grafik ayarı tabi bende 9800gt varken witcher 2 kurmuştum oyun ayarları ne yaparsan yap 20 fps verdi dedim ekran kartı öldü fıstıklı helvasını yapma zamanı geldi :D gtx 660 ı takıp kurdum witcher 2 yi gene 20 fps verdi her türlü ayarda update 1.3 kurdum bi internetteki bir ayarı yaptım şimi oyun 30-70 fps lerde akıcı oldu şimi oyunlar ın optimize konusunda psikopat olduğu aklımda olmasa gtx 660 ı alır harmana diker domuz kurşunu ile ateş ederdim :D pc kullanıyosan alışıcan başka yolu yok devam lı kafaya takarsan ki önceden bende takıyodum sadece moral in bozulduğu ile kalıyor.

DiamondMines
07-04-2013, 20:12   |  #7  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: ThekT0niC  
Arkadaşlar crysis 3 yüklü bilgisayarımda,lakin ultra ayarda gerşey açık fps 20-100 arasında oluyor,yani ekranı çevirsem fps anında dibe vuruyor,ayarları normale çeksem fps 40-150 arası oluyor,neden acaba ? Gtx670 i5 2500k,

Kasayı aldığım bilgisayarcı ekran kartında arıza var dedi,teknik servise gönderdiler,teknik serviste birşey yok diyip tekrar gönderdiler,bilgisayarcıda birşey var deyip tekrar gönderdi 3. kez teknik servise gitti ekran kartı.

Nasıl 20 ile 100 arası çıkıyor? Çok fazla fark var. Bazen 20 bazen 100 mü gösteriyor?

ThekT0niC
07-04-2013, 21:16   |  #8  
ThekT0niC avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,194 mesaj
Alıntı: DiamondMines  
Nasıl 20 ile 100 arası çıkıyor? Çok fazla fark var. Bazen 20 bazen 100 mü gösteriyor?

Aynen hocam,anlatıyorumda arkadaşlar anlamıyor ya ben anlatamıyorum,fps düşmelerini bende biliyorum,lakin bir anda 100 fps den 18-20 ye düşmesi normal ise ben kendimi damdan atcam.Ölü  Oyun bi 100 fps bi 20 fps resmen çorba gibi oluyor.(her oyunda)

Arma 3 indirdim ultra'da fps 30-78 arası.(aynen çorba gibi,ekranı sağa döndersem 30fps sola döndürsem 78 fps çıldırcam 1

Son Düzenleme: ThekT0niC ~ 07 Nisan 2013 21:23
okinkurt
07-04-2013, 21:26   |  #9  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Sen anlamıyorsun biz değil bir yöne bakarsın detay ve yoğunluk azdır 200 e bile cıkar bi yere bakarsın yoğunluk çoktur 10 a bile düşer ben tomb raider oynuyorum 500 fps den 40 lara bile düşüyor isterse 1000 e cıksın :) oyun sorunlu diyorum sana daha ne diyim onuda anlamadım o sistem seni mutlu etmiyor hocam sat en iyisi hazır para ediyorken..

ThekT0niC
07-04-2013, 21:37   |  #10  
ThekT0niC avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,194 mesaj
Sen anlamıyorsun biz değil bir yöne bakarsın detay ve yoğunluk azdır 200 e bile cıkar bi yere bakarsın yoğunluk çoktur 10 a bile düşer ben tomb raider oynuyorum 500 fps den 40 lara bile düşüyor isterse 1000 e cıksın :) oyun sorunlu diyorum sana daha ne diyim onuda anlamadım o sistem seni mutlu etmiyor hocam sat en iyisi hazır para ediyorken..

Ekran kartında sorun var diye tekrar garantiye gönderdi bilgisayarcı.Peki bir şey sorcam hocam,fps nin bir anda %100 değişmesi seni rahatsız etmiyor mu ?

Ya da tek çare fps sabitlemekte.

Son Düzenleme: ThekT0niC ~ 07 Nisan 2013 21:39
okinkurt
07-04-2013, 21:49   |  #11  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Ekran kartında sorun var diye tekrar garantiye gönderdi bilgisayarcı.Peki bir şey sorcam hocam,fps nin bir anda %100 değişmesi seni rahatsız etmiyor mu ?

Ya da tek çare fps sabitlemekte.

Fps nin anlık düşmeleri herkesi rahatsız eder bide bu durum 2 saniyede 1 olursa kötü olur tabi ama pc de bu durumlar hep oluyor ben bildim bileli genellikle optimize özürlü oyunlarda cok olur bu durum gta 4 / skyrim / crysis 1 / oblivion vs vs vs benim sana demek istediğim bu durumun %90 oyunlardan kaynaklanmasıdır fps nin 70 den 30 a düşmesi rahatsız etmez pek alışıcan bende cok takardım  ona en rahat oyun oynanan fps 60 dır 55 olsun o anki takılmayı sezer insan seni anlyorum kıl bişey ama oluyor işte yapacak bişey yok yalnız senin sistemde aklımın almadığı bi durum üst üste kartın garantiye gitmesi hadi 1. si bozuk 2. si bozuk 3. sününde bozuk cıkması cok zor sistemde kartı bozan birşeymi var diye kıllanmaya başladım :D bu arada ssd yoksa sistemde bir ssd al sistem hızını baya etkiliyor bazı fps düşmeleri hdd den kaynaklanabiliyor.

ThekT0niC
07-04-2013, 21:56   |  #12  
ThekT0niC avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,194 mesaj
 Fps nin anlık düşmeleri herkesi rahatsız eder bide bu durum 2 saniyede 1 olursa kötü olur tabi ama pc de bu durumlar hep oluyor ben bildim bileli genellikle optimize özürlü oyunlarda cok olur bu durum gta 4 / skyrim / crysis 1 / oblivion vs vs vs benim sana demek istediğim bu durumun %90 oyunlardan kaynaklanmasıdır fps nin 70 den 30 a düşmesi rahatsız etmez pek alışıcan bende cok takardım  ona en rahat oyun oynanan fps 60 dır 55 olsun o anki takılmayı sezer insan seni anlyorum kıl bişey ama oluyor işte yapacak bişey yok yalnız senin sistemde aklımın almadığı bi durum üst üste kartın garantiye gitmesi hadi 1. si bozuk 2. si bozuk 3. sününde bozuk cıkması cok zor sistemde kartı bozan birşeymi var diye kıllanmaya başladım :D bu arada ssd yoksa sistemde bir ssd al sistem hızını baya etkiliyor bazı fps düşmeleri hdd den kaynaklanabiliyor.

Emin ol bu kasayı götürdüğüm bilgisayarcılar senin kadar bile anlamıyor.Adamlar ŞAK ! ekran kartı diye teşisi koydu,ben belki diyer parçalardanda olabilir diyicen,adam "yıllardır bilgisayarcıyım,emin ol senin kadar benimde bilgim var" dedi,e o lafın üstüne bişey denmez.Bekliyorum artık,bu işin sonu nereye gidecek.

İlk gelen ekran kartından ince sesler geliyordu,fps sorunu vardı,garantiye gitti yenisi geldi hatta evde kutusu mevcut,ardından ondada aynı sorunlar oldu,garantiye gönderdik,tekrar geldi ama bi sorun bulamamışlar,şuan tekrar gönderdik böyle 3. oluyor,tekrar bişey yok diye gönderirlerse ortalığı velveleye verecem artık tazmanya canavarı oldum Ölü

Son Düzenleme: ThekT0niC ~ 07 Nisan 2013 21:57
okinkurt
07-04-2013, 22:01   |  #13  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Emin ol bu kasayı götürdüğüm bilgisayarcılar senin kadar bile anlamıyor.Adamlar ŞAK ! ekran kartı diye teşisi koydu,ben belki diyer parçalardanda olabilir diyicen,adam "yıllardır bilgisayarcıyım,emin ol senin kadar benimde bilgim var" dedi,e o lafın üstüne bişey denmez.Bekliyorum artık,bu işin sonu nereye gidecek.

İlk gelen ekran kartından ince sesler geliyordu,fps sorunu vardı,garantiye gitti yenisi geldi hatta evde kutusu mevcut,ardından ondada aynı sorunlar oldu,garantiye gönderdik,tekrar geldi ama bi sorun bulamamışlar,şuan tekrar gönderdik böyle 3. oluyor,tekrar bişey yok diye gönderirlerse ortalığı velveleye verecem artık tazmanya canavarı oldum Ölü

O adamlar Pc den anlasa bakkal lakabını yemezlerdi dostum :D münencin pisliğimi yemiş nerden biliyor hemen karttan olduğunu  sen başka bir pc ci bul bence hatta pc ciden uzak dur kendin yap kartı yolla garantiye geri gelsin sağlam takar bakarsın.

ThekT0niC
07-04-2013, 22:03   |  #14  
ThekT0niC avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,194 mesaj
O adamlar Pc den anlasa bakkal lakabını yemezlerdi dostum :D münencin pisliğimi yemiş nerden biliyor hemen karttan olduğunu  sen başka bir pc ci bul bence hatta pc ciden uzak dur kendin yap kartı yolla garantiye geri gelsin sağlam takar bakarsın.
 Valla iş oraya gelince sizinde yardımlarınız lazım hocam :D PC'ci bana ne dedi biliyormusun ? "Dostum ekran kartında görünür bir şey yok,sen oyunu aç kasayı 1-2 gün açık tut ekran kartını yak,ozaman değiştirirler" Kahkaha

okinkurt
07-04-2013, 22:16   |  #15  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj
 Valla iş oraya gelince sizinde yardımlarınız lazım hocam :D PC'ci bana ne dedi biliyormusun ? "Dostum ekran kartında görünür bir şey yok,sen oyunu aç kasayı 1-2 gün açık tut ekran kartını yak,ozaman değiştirirler" Kahkaha

Valla o adama şimi bişey derdim ama forum kurallarına aykırı :D kartta bişi yok 6 sene oyunda acık tutsan ne olacak mantığa bak çay demle :D hadi olmazda kart infilak etti anakartın slotunun bozulma riski var bence o adamı garantiye yollamak lazım kart sağlamsa garantiye niye yollıyalım ki ne insanlar var yav sana pc alırken demiştim kendin topla diye işte bu yüzden demiştim o adamdan uzak dur yılların bilgisayarcısıymış ben ona yılların bir bilgisayarcısını gösteriyim gelsin saygıdeğer tanıdık bir abimiz var daha önce bu sitede takılırdı Mr.yamyam gelsin görsün bilgi nedir tapınmaya felan kalkar sanırım o vatandaş :D

DiamondMines
07-04-2013, 22:17   |  #16  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
10,394 mesaj

Aynen hocam,anlatıyorumda arkadaşlar anlamıyor ya ben anlatamıyorum,fps düşmelerini bende biliyorum,lakin bir anda 100 fps den 18-20 ye düşmesi normal ise ben kendimi damdan atcam.Ölü  Oyun bi 100 fps bi 20 fps resmen çorba gibi oluyor.(her oyunda)

Arma 3 indirdim ultra'da fps 30-78 arası.(aynen çorba gibi,ekranı sağa döndersem 30fps sola döndürsem 78 fps çıldırcam

3. Açıklaması var gibi (belki daha fazla)

1. FRAPS'a güvenme bu günlerde, FRAPS'ın sergilediği FPS değerleri soruşturulmaya başladı ve dengesiz FPS değerleri sunabiliyor. 

2. 100 ile 20 arası biraz fazla, donanımda sorun olabilir, ekran kartı ve sistem uyumu ile. 

3. Oyunların bazı sahneleri çok yoğun, bazıları çok hafif geçiyor. 30 ile 60 FPS deseydin normal derdim ama 100 ile 20 arasını hala anlamış değilim.

DiamondMines
07-04-2013, 22:19   |  #17  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
10,394 mesaj

Bu nasıl bir mantık...

ThekT0niC
07-04-2013, 22:21   |  #18  
ThekT0niC avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,194 mesaj

Valla o adama şimi bişey derdim ama forum kurallarına aykırı :D kartta bişi yok 6 sene oyunda acık tutsan ne olacak mantığa bak çay demle :D hadi olmazda kart infilak etti anakartın slotunun bozulma riski var bence o adamı garantiye yollamak lazım kart sağlamsa garantiye niye yollıyalım ki ne insanlar var yav sana pc alırken demiştim kendin topla diye işte bu yüzden demiştim o adamdan uzak dur yılların bilgisayarcısıymış ben ona yılların bir bilgisayarcısını gösteriyim gelsin saygıdeğer tanıdık bir abimiz var daha önce bu sitede takılırdı Mr.yamyam gelsin görsün bilgi nedir tapınmaya felan kalkar sanırım o vatandaş :

Merak etme,senin diyemediğin lafı ben her saniye içimden diyorum :
Alıntı: DiamondMines  

Bu nasıl bir mantık...

Yemin ederim onun lafının aynısını buraya yazdım,bire bir doğrudur,adamın mantığı beni de şaşırttı.

DiamondMines
07-04-2013, 22:23   |  #19  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
10,394 mesaj

GTX670 kullanıyorsun ve nVIDIA yapımı. Eğer AMD CrossFireX de bu sorunu yaşasaydın anladım. Önceden de dediğim gibi artık bundan sonra FRAPS profesyonel olarak kullanılmicak, ekrana gelen frameleri tam olarak göstermiyor, gelmesi gerekeni gösteriyor ama gercekten donanımın gösterebiliceği kapasiteyi göstermiyor ve sonuç olarak yanıltma var FRAPS yazılımında. Bunun üzerine makale yayınladılar yakında paylaşırım tüm üyelerle, ilk biraz okuyup çevirmem lazım 16.000 kelimelik yazıyı. 

Bazı gruplar nVIDIA fanboyluk yapıldığu kanatine ama test edenler sonuçların değişmediğini söylüyor ve AMD çok kötü bir şekilde suç üstü yakaladı yine CrossFireX desteği ile.

okinkurt
07-04-2013, 22:25   |  #20  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Dostum senin pc ci james bond ile tanışırken ahada :D .

ThekT0niC
07-04-2013, 22:29   |  #21  
ThekT0niC avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,194 mesaj
Dostum senin pc ci james bond ile tanışırken ahada :D .
 Aynen öyle Gülüş

Bu arada bende napacağımı şaşmış vaziyetteyim,sorunun nerede olduğunu bulsam bilgisayarcılara diyecek kanıtımda olur elimde,bişey uploadlarken net gidiyor,pc kasmaya başlıyor ve mavi ekran geliyor,sence anakarttanmı işlemcidenmi ?

okinkurt
07-04-2013, 22:32   |  #22  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj
 Aynen öyle Gülüş

Bu arada bende napacağımı şaşmış vaziyetteyim,sorunun nerede olduğunu bulsam bilgisayarcılara diyecek kanıtımda olur elimde,bişey uploadlarken net gidiyor,pc kasmaya başlıyor ve mavi ekran geliyor,sence anakarttanmı işlemcidenmi ?

Birşey diyemem dostum hata koduna bakmak gerek hdd den olabilir ısınmadan olabilir ram / anakart uyuşmazlıgından olabilir fan durdumu olabilir tek bir nedeni yok .

Banned
07-04-2013, 22:33   |  #23  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 5
262 mesaj

Sonunda anladınız oyunun nerede oynanacağını. Beğendim

okinkurt
07-04-2013, 22:35   |  #24  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj
Alıntı: Resurrection Ace  

Sonunda anladınız oyunun nerede oynanacağını. Beğendim

Yine konsol pc tartışması cıkartıcaksın :D konsollar dandik kart kullanıp full hd görüntü vermiyor o detay ayarlarına getirsem yağ gibi oyunu bende oynarım pc de ne kadar güzel world :D ondan dedim kasma istemiyorsan konsol al diye kapiş canım :)

Banned
07-04-2013, 22:37   |  #25  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 5
262 mesaj
 Yine konsol pc tartışması cıkartıcaksın :D konsollar dandik kart kullanıp full hd görüntü vermiyor o detay ayarlarına getirsem yağ gibi oyunu bende oynarım pc de ne kadar güzel world :D ondan dedim kasma istemiyorsan konsol al diye kapiş canım :)

Ne diye yapıyim ? Nerede oynarsanız oynayın beni ilgilendirmez ama parayı çöpe atığınızla kalırsınız. Graphic olarak öyle acayip fark olsa hakikaten diyeceğim ama yok maalesef.