crysis warhead sorun

HPQ-User
05-10-2008, 03:01   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

yasin sormuş:
herkese merhaba,sorunum oyun acıldıktan bır müddet sonra oyun sırasında donma oluyor ve ekran kartı uyarı verıyor,acılan pencerede su yazıyor;(VPU recover has reset your graphics accelerator as it was no longer responding to graphics driver commands)diger paragrafta ise,(the generated error contains only system information such as driver version,AGP settings,graphics frame buffer size,etc.that will be used to analyz the problem.this report will be treated as anonymous)simdiden yardimlariniz ve ilginız icin tsk ederim..

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
anakart:asus m2n32 slı deluxe,ekran kartı saphhire ati 2900xt,ram 2gb

İnternet Tarayıcı: Opera/9.10 (Windows NT 5.1; U; tr)

ayar1994
05-10-2008, 07:50   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
107 mesaj

ekran kartının driverlerini güncelle sorununun düzeleceğini sanıyorum çünkü pencerelerde ekran kartının driverleri ile alakalı bir sorun olduğunu yazıyor.

Ahmet_79
05-10-2008, 10:54   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
11,538 mesaj

burdan türkçeyi seçip Catalyst Control Center yazan güncel sürücüyü indirip kurun.

panda34
05-10-2008, 23:05   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,344 mesaj

Oradaki ingilizce yazıda , Ekran kartı .. Grafik sürücüsünün emirlerine uymuyor diyor
Yani ekran kartı Crysis için yetersiz sanırım ...

NSXr
05-10-2008, 23:07   |  #5  
Yeni Üye
21 mesaj

Anakartında onboard vga'mı var?

braveyasin
06-10-2008, 01:06   |  #6  
Taze Üye
2 mesaj

VGA kardesim.

artfulsermon
15-10-2008, 17:38   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

Ekran kartın aşırı ısınmadan dolayı kendisini kapatıyor. Güvenlik önlemi olarak. Ekran kartını yenilemeni ve yenilediğin ekran kartına da daha iyi bir soğutucu takmanı öneriririm. Tecrübelerime dayanarak konuşuyorum.

keshkesh
15-10-2008, 17:47   |  #8  
keshkesh avatarı
Yıllanmış Üye
910 mesaj

:D acayip çeviri yapmışız :)
vpu recovery has reset your graphics accelerator as it was no longer reponding to graphics driver commands.

VPU kurtarıcısı grafik hızlandırıcı kartınızı sürücü komutlarına artık cevap vermediği için resetledi.

VPU ne diceksiniz>>>Visual Processing Unit>> Görsel İşlem Birimi.

sorununun çözümüne gelince, ekran kartının fanını ve soğutucu bloğunu kontrol et. oynamış olabilir. soğutucu bloğu söküp temizle ve tekrar thermal macun sürüp geri tak sorunun düzelebilir, yine düzelmezse sıcaklık kontrolü yap sıcaklıklar 80 derece altındaysa ekran kartın mefta olmuş olabilir

Son Düzenleme: keshkesh ~ 15 Ekim 2008 17:49
Mairo
15-10-2008, 22:00   |  #9  
Mairo avatarı
Yıllanmış Üye
131 mesaj

Selam arkadaşım,

Grafik kartının Crysis için yetersiz olduğunu sanmıyorum. Hayli hayli yetiyor. Nitekim o sorun bendede çıkmıştı birkaç kere. Bende şunları yapınca sorun ortadan kalktı. Öncelikle Ekran kartı sürücünü herşeyiyle sil. Program Ekle/Kaldırdan bu işi yapmanı öneririm. ATI'yle ilgili herşeyi kaldırdıktan sonra DAO isimli sürücüyüde kaldır aynı yerden. Daha sonrada en sürücüyü (8.9) herşey dahil paketiyle indirmeni öneriyorum. Tek sürücüye karşı daha iyi bu paketler. Ardından PC'ni kapat yeniden aç. Oyunu dene.

Eğer buda sorunu çözmediyse, yani sürücü hala ekran kartının emirlerini yerine getirmemede direniyorsa .NET FRAMEWORK 3.5'i sistemine kur. Çünkü sürücüler PC ile stabil çalışmak için en az .NET FRAMEWORK 2.0'a ihtiyaç duyuyor. Zaten hemen heryerde ihtiyaç duyuluyor. Bu yazılımı Chip dergisinin yanında verilen DVD'lerde bulabilirsin. Yazılım yüklenirken internete bağlanmanı isteyebilir. Çünkü sistemine göre eksik dosyalarıda indiriyor bu yazılım. Benim önerim update.microsoft.com sitesinden yüksek öncelikli tüm güncellemeleri indirmenden yana. Bu arada DirectX 9.0c'nin Ağustos sürümününde PC'nde kurulu olduğundan emin ol. Bunu da Chip DVD'sinden bulabilirsin. Kurulum tamamlandıktan sonra CCleaner ile kayıt defteri kalıntılarını sil. Ardından Auslogic Disk Defrag ile harddiskini birleştir. Sürücünün yanıt veremesinin sebebi harddiskte dağılı olarak bulunmasındanda kaynaklanabilir. En sonunda Auslogic Registry Defragı kullan. Herşey bittikten sonra PC'ni kapatıp yeniden aç. Oyunu yeniden açmayı dene. Büyük ihtimalle artık sorun yaşamazsın. Hemde sistemin inanılmaz hızlanır ve tüm komutlar anında yerine gelir.

Eğer bu da işe yaramazsa arkadaşların dediklerini dinleyip ekran kartının takılı olduğu yeri kontrol etmen lazım. Ama bana göre en sağlıklısı sistemini yetkili teknik bir servise göstermek olacaktır.

İyi akşamlar.
Kendine iyi bak.

Son Düzenleme: Mairo ~ 15 Ekim 2008 22:02
yigor
21-10-2008, 13:32   |  #10  
Taze Üye
4 mesaj

Öncelikle herkeze selamlar, ben oyunu yükledim crack'ini de yaptım oyuna girdim oyadım hatta çıktım oyundan yine girdim oynadım. Bilgisaiyarı kapayıp tekrar açtım oyuna griyim dedim:

Crysis EP1

A required security module cannot be activated.
This program cannot be executed (6000).

ok

Diye bir hata wardi oyunu silip yükleyinca çalışıyo ama bilgisayarı kapatıp açınca yine çalışmıyo bana yardım edebilirmisininz ümdüdüen teşekkür ediyorum allah razı olsun

Blacksmith
23-10-2008, 12:47   |  #11  
Blacksmith avatarı
Yıllanmış Üye
312 mesaj

dostum cevirisi su : gerekli bir guvenlık modulü aktif edilemedi.
                      bu program calıstırılamıyor.

bana windows problemli gibi geldi format atmanı tavsıye ederim.

yigor
24-11-2008, 22:22   |  #12  
Taze Üye
4 mesaj

üstad sırf bu mevzu oldu diye bilgisayara fomat attım driverleri kurdum bide oyunu kurdum denedim bişey yüklemeden yani:D yine olmadı ama olsun ilgilendiğin için saol kardeşim...

Reborn91
24-11-2008, 23:00   |  #13  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
3,307 mesaj

Ben driver güncelleştirilmesi taraftarıyım. Ancak sorun hala düzelmezse arkadaşların dediği gibi ısınma problem olabilir. Ekran kartları aşırı ısınınca bu şekilde hata verebiliyorlar benim 8600GT de aynı şekilde hata vermişti birkaç kere (overclock sonucu)

Çözüm olarak, eğer overclock yaptıysan geri almanı, driverleri en son sürümüne güncellemeni ve arkadaşların dediği gibi soğutucu blogu ve fanı kontrol edip - sağlam bir termal macun sürmeni ( eğer donanımdan iyi anlıyorsan ) - tavsiye ederim.

Blacksmith
25-11-2008, 00:28   |  #14  
Blacksmith avatarı
Yıllanmış Üye
312 mesaj

kardes senı gereksız ugrasa soktuysam ozur dılerım ama format atmak windowsta dogabılecek her sorunu degıl ama buna benzer bırcok sorunu cozer.o yuzden aklıma gelen care bu oldu..format care olmadıgına gore belkıde oyun bir windows guncellemesine ıhtıyac duyuyordur yada net framework olabılır..rebornun anlattıgıda care olabılır...directx ın son guncellemesını yada oyunla beraber gelenı versıyorunun kurmayıda deneyebılırsın..

yigor
25-11-2008, 17:39   |  #15  
Taze Üye
4 mesaj

benim ekran kartı 8800gt diğer oyunlarda sorun olmuyo ama bu otyunlarda sorun war reborn arkadaşımız güzel açıklamış ama ben o kadar çakmıyorum bu pc işlerinden anca söküp takarım=) ayriyetten en mantıklısı formattır yani doğru söylüyosun zaten sen demeden önce atmıştım ben bi uraş olmadı yani ama yinede yarım için sağ olun sırf inat olsun diye oyunu silip yüklicem her seferinde oynamak için ve öyle bitircem :D

yigor
09-12-2008, 16:24   |  #16  
Taze Üye
4 mesaj

ya abi bakın şu işe ya warhead'ı bıraktık şimdi gta4 de aynı hatayı veriyo oyunu yüklüyorum ardından RGSC yi yüklüyorum sonra int. i kapat crack yap daha sonra LaunchGTAIV.exe yi çalıştır karşına social clup fln gelicek diyo gelmiyo yine aynı hatayı veriyo deliricem... ustalar ben reborn91 in dediğin yaptım sitesinden asusun girdim ekran kartını güncelledim eğer doğru yaptıysam yine olmadı servis pack 3indir dediler yine olmadı bu overlock nasıl yapılıyor yada asus 8800gt 1gb ekran kartıın en son güncelleştirmesini nerden bulabilirim lüften bi el atın :(( çok minnettar kalırım walla hayır duvası alırsınız benden:)

zaferzafer
12-03-2009, 18:51   |  #17  
Taze Üye
9 mesaj

meraba arkadaşlar crysis 2 bende vardı b.sayarım çöktü format attım şimdi kuruyorum ama olmuyor (uygulama yapısı doğru olmadığından uygulama başalayamadı tekrara yüklerseniz sorun çözülebilir diyor) en az 10 kere kurdum ama sorun devam ediyor bilgisi olan lütfen yazsın

uglyking74
22-04-2010, 23:32   |  #18  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaşlar bu sorunu bende çözemedim fakat formatla felan düzelmiyor.Ya sırf bu yüzden cdciyle kavga ettim.Adamdan 4 tane oyun aldım hepsi aynı hata.BEN crysis için söylemiyorum fakat çoğu oyunda bu hata veriyor.eğer genel anlamda bi çözümünüz varsa bu mesajı yanıtlarsanız çok sevinirim...