CyanogenMod, büyük işler yapmaya hazır!

CHIP Online
24-01-2014, 01:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Artık komple bir işletim sistemine dönüşen CyanogenMod hakkında çok özel bir dosya... İçeride...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/cy ... ya-hazir_44998.html

Resimlerle: 2013'ün en iyi Android oyunları

8 milyonu aşkın kullanıcısı olan CyanogenMod, en popüler üçüncü parti Android ROM'larından bir tanesi. "Modifiye" topluluğu içinde gelişen CyanogenMod, aslında şu an telefonunuzda kullandığınız platforma alternatif bir işletim sistemi.


Samsung'un TouchWiz'inden bıktıysanız, HTC Sense'ten sıkıldıysanız, Android'in temiz arayüzü de sizi artık sarmıyorsa karşınızda CM adında güçlü bir alternatif var.


Ancak CyanogenMod'un geliştiricilerinin kafasını hatrı sayılır bir süre kurcalayan bir sorun vardı. CM'nin baş geliştiricilerinden Koushik Dutta (Koush olarak da tanınıyor), "Bence CyanogenMod'u yüklemeyi deneyenlerin her birine, onu yüklemeyi tamamlamayan 5 veya 6 kullanıcı denk geliyor. Forum üyelerimizden bir tanesi onu yüklemeyi deneyip vazgeçmişti" diyor ve gülüyor. CyanogenMod takımı, yazılımını kullanabilir hale getirmeye önem veriyor. Hatta bu konu, takımı topluluk tablanlı, açık kaynak kodlu bir Android alternatifi sunmaktan, tam donanımlı bir girişim olan Cyanogen Inc.'e dönüşmeye itmiş bulunuyor.


Arkasında 7 milyon dolarlık fon olan çekirdek CM takımı, Dutta ve CyanogenMod'un kurucusu Steve Kondik dahil olmak üzere sadece işin meraklılarına özel ROM'u, herkesin kullanımına açmak istiyorlar. Bunu yaparken önlerindeki en önemli zorluk ise ROM'un yüklenme işlemini kolay hale getirmek.


Tüm Konu: CyanogenMod, büyük işler yapmaya hazır!

Resimlerle: 2013'ün en iyi Android oyunları

Kaynak: www.chip.com.tr