D kırmızılaştı???

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Hezarfen13
14-07-2010, 20:34   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

http://www.incicaps.com/images/eeee.jpg

arkadaşlar bu neden oldu acaba

umut101010
14-07-2010, 20:36   |  #2  
umut101010 avatarı
Yıllanmış Üye
1,672 mesaj

d sürücü dolmak üzere çok az boş yer kaldığı için uyarı veriyor gibi düşün

Hezarfen13
14-07-2010, 20:43   |  #3  
OP Taze Üye
15 mesaj

iyide ben orıya bişey atmadım hiç daha önce kırmızı degildi

D13rsx
14-07-2010, 21:11   |  #4  
D13rsx avatarı
Yıllanmış Üye
209 mesaj
Alıntı: Hezarfen13  
iyide ben orıya bişey atmadım hiç daha önce kırmızı
dostum birşey değil sadece %bilmem kaçına dolunca gösteriyor

Semih Özyurt
14-07-2010, 21:39   |  #5  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj
Alıntı: umut101010  
d sürücü dolmak üzere çok az boş yer kaldığı için uyarı veriyor gibi düşü
aynen fazla endişelenme dostum

melen
15-07-2010, 09:42   |  #6  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
3,638 mesaj

HP_RECOVERY. Zaten kurtarma bölümü. Orada öyle gösterir. Adam kurtarma için o kadarlık bölüm ayırmış. Zaten hepsini doldurmalı. Kafana takma bir şey olmaz...

Jubei76
15-07-2010, 11:44   |  #7  
Jubei76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,579 mesaj

Gerçekten muhteşem bir paylaştırma olmuş , D,de yer olmayınca mecburen C sürücüsüne yüklenecek herşey ve daha sonra orasıda zamanla dolacak sonra kullanıcı kaynaklı sistem hataları olacak ve kaçınılmaz son FORMAT. film tadında anlattım ama gerçekler bunlar.O harddisk,i bölümleme olarak düzelttirirseniz iyi olur,sizin harddisk,i 300gb varsayarsak C:150gb - D:100gb - Hp Recovery:50gb yapılabilir.

noleafclover
15-07-2010, 12:02   |  #8  
Yıllanmış Üye
311 mesaj
Alıntı: Jubei76  
Gerçekten muhteşem bir paylaştırma olmuş , D,de yer olmayınca mecburen C sürücüsüne yüklenecek herşey ve daha sonra orasıda zamanla dolacak sonra kullanıcı kaynaklı sistem hataları olacak ve kaçınılmaz son FORMAT. film tadında anlattım ama gerçekler bunlar.O harddisk,i bölümleme olarak düzelttirirseniz iyi olur,sizin harddisk,i 300gb varsayarsak C:150gb - D:100gb - Hp Recovery:50gb yapılabilir.
Sen ne yazdığının farkındamısın arkadaş!!!
Madem bilmiyorsun neden nane olupta milleti yanlış yönlendiriyorsun?
Ya senin aklına uyup orayı biçimlendirmeye kalksa vatandaş?

Soruyu soran arkadaşım orası senin kurtarma bölüntün.
Orada işletim sisteminin bir kopyası var ki gerektiğinde oradan format atabilesin diye.
Bununla ilgili buraya göz atabilirsin: Windows 7'de HP Recovery Manager'ı Kullanma

Orası zaten kullanılabilen bir bölüntü değildir ve normalde Bilgisayar da görünmemesi sadece disk yönetiminde görünmesi gerekir ama ya sen kurcaladın orayı biçimlendirdin vs. yada geldiğinden beri öyleyse problemli gelmiş.Ama muhtemelen sen oradaki önyükleme kaydını bir şekilde sildiysen görünür hale gelmiştir.Eğer windows yükseltme programından vistadan 7 ye geçtiysen windows 7 vistanın önyükleme kaydını tanımayacağı için orası görünür duruma gelmiş olabilir.Sonuçta eğer vistadan 7 ye geçti isen orayı ya biçimlendirip kullanıma açacan yada önyükleme kaydını tekrar oluşturarak ne olur ne olmaz diye vistanı muhafaza edecen.Ama böyle değilse oraya hiç dokunma  

yapman gereken sadece c yi ikiye bölerek kullanmak bunun için internette bir sürü kaynak bulabilirsin ama genel olarak bilgisayrıma sağ tıklayıp yönet de ardından disk yönetimini seç c ye sağ tıklayıp Birimi küçült de kullanılabilcek alanı hesaplayacak ardından küçült de

şimdi boş bir bölüntü göreceksin disk yönetiminde sağ tıklayıp yeni bir basit birim oluştur de
ardından herşeye tamam de bir isim ver o kadar.Burayı depolama alanı olarak kullanabilirsin

Son Düzenleme: noleafclover ~ 15 Temmuz 2010 12:05
melen
15-07-2010, 13:06   |  #9  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
3,638 mesaj

Aslında ilginç olan benim de HP'm var. Recovery bölümü mavi.

Benim toplamda 11,2 GB ayırmışlar. Demek ki benim recovery bölümü sizinkinden büyük. Sizin PC Elite 7000 herhâlde...

Recep Baltaş
15-07-2010, 14:28   |  #10  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Siz zaten başta C'yi 290 GB tek bırakarak hata yapmışsınız...

Jubei76
15-07-2010, 15:51   |  #11  
Jubei76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,579 mesaj
Alıntı: noleafclover  

Orada işletim sisteminin bir kopyası var ki gerektiğinde oradan format atabilesin diye.
Bununla ilgili buraya göz atabilirsin: Windows 7'de HP Recovery Manager'ı Kullanma

Orası zaten kullanılabilen bir bölüntü değildir ve normalde Bilgisayar da görünmemesi sadece disk yönetiminde görünmesi gerekir ama ya sen kurcaladın orayı biçimlendirdin vs. yada geldiğinden beri öyleyse problemli gelmiş.Ama muhtemelen sen oradaki önyükleme kaydını bir şekilde sildiysen görünür hale gelmiştir.Eğer windows yükseltme programından vistadan 7 ye geçtiysen windows 7 vistanın önyükleme kaydını tanımayacağı için orası görünür duruma gelmiş olabilir.Sonuçta eğer vistadan 7 ye geçti isen orayı ya biçimlendirip kullanıma açacan yada önyükleme kaydını tekrar oluşturarak ne olur ne olmaz diye vistanı muhafaza edecen.Ama böyle değilse oraya hiç dokunma  

yapman gereken sadece c yi ikiye bölerek kullanmak bunun için internette bir sürü kaynak bulabilirsin ama genel olarak bilgisayrıma sağ tıklayıp yönet de ardından disk yönetimini seç c ye sağ tıklayıp Birimi küçült de kullanılabilcek alanı hesaplayacak ardından küçült de

şimdi boş bir bölüntü göreceksin disk yönetiminde sağ tıklayıp yeni bir basit birim oluştur de
ardından herşeye tamam de bir isim ver o kadar.Burayı depolama alanı olarak

bende senin aynısını dedim zaten , format at biçimlendir demedimki ? sadece harddisk,in olması gerektiği bölümleri söyledim hatamı ettik ? ayrıca format atsa ne olur ? bu arada burası nane olma bölümü değil ve bende nane olmuyorum lütfen yargılamadan hemen asma.

Hezarfen13
15-07-2010, 18:41   |  #12  
OP Taze Üye
15 mesaj
Alıntı: noleafclover  

ardından herşeye tamam de bir isim ver o kadar.Burayı depolama alanı olarak

eyvallah dostum

Son Düzenleme: Hezarfen13 ~ 15 Temmuz 2010 18:45
noleafclover
15-07-2010, 23:14   |  #13  
Yıllanmış Üye
311 mesaj
Alıntı: Hezarfen13  
eyvallah
rica ederim