d surucusunden usb ye win xp kurulumu atmak

murselilhan
13-01-2011, 21:48   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Merhaba arkadaslar ben Cinde yasayan bir ogrenciyim.buradan bir bilgisayar aldim netbook surekli sorun yasiyorum windows 7 yukletiyorum 2 saatte 1 kapaniyor  gene ayni sorunla karsi karsiyayim ve bilgisayara sadece  guvenli moddan  girebiliyorum. bilgisayarda cd surucusu yok ve herhangi bir yerden odunc laptopta alamiyorum. internetten windows xp yi indirdim fakat usb ye atamiyorum bu konuda yardimci olursaniz cok sevinirim  herkese tesekkur ederim...

Yavuz Taşcı
13-01-2011, 22:02   |  #2  
Yavuz Taşcı avatarı
Yıllanmış Üye
531 mesaj

Merhabalar;
Flash belleğinizden windows kurulumu yapmak için aşağıdaki adreste konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz..
http://www.cozumpark.com/blogs/w ... ws-xp-kurulumu.aspx
Kolay gelsin..

layra41
13-01-2011, 22:07   |  #3  
Yıllanmış Üye
725 mesaj

çinde çok kız varmı çinliler japonlar çok severim taş gibi hatunları var keşke çinli olsaydık: )

infoman
13-01-2011, 22:11   |  #4  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj

Şu aracı kullanabilirsin.
http://hotfile.com/dl/96551678/18706b1/Win_USB.rar.html

layra41
13-01-2011, 22:22   |  #5  
Yıllanmış Üye
725 mesaj

hah şimdi bak adımıda buldum acabaçin vatandaşı nasıl olunuyo adlarım şu ; takaşi , vuroşi, hiroşi, tusubasa ,iyibasa,hamgötüro,götüyiyeng birde zaosokariling :)

murselilhan
13-01-2011, 23:09   |  #6  
OP Taze Üye
8 mesaj
Alıntı: Yavuz Taşcı  
Merhabalar;
Flash belleğinizden windows kurulumu yapmak için aşağıdaki adreste konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz..
http://www.cozumpark.com/blogs/w ... ws-xp-kurulumu.aspx
Kolay gelsin..
Hocam  bunu denedim... bunda  cd istiyor  ama bnm bilgisayarimda cd okuyucusu yok ve tedarik edebilecegim  herhangi bir  yer  yok

murselilhan
13-01-2011, 23:25   |  #7  
OP Taze Üye
8 mesaj
Alıntı: infoman  
hocam bunu da denedim ama maalesef bu aracta cd istiyor bende sadece kurulum  var.

adem-t
14-01-2011, 19:39   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
793 mesaj
Alıntı: yolcu365  
çinde çok kız varmı çinliler japonlar çok severim taş gibi hatunları var keşke çinli olsaydık: )
Alıntı: yolcu365  
hah şimdi bak adımıda buldum acabaçin vatandaşı nasıl olunuyo adlarım şu ; takaşi , vuroşi, hiroşi, tusubasa ,iyibasa,hamgötüro,götüyiyeng birde zaosokariling :)
Konu ile ilgisiz yazı yazmayın lütfen biraz daha saygılı olun...

layra41
14-01-2011, 22:24   |  #9  
Yıllanmış Üye
725 mesaj

sen sayıgılı ol benim mesaj sayım seninkinden daha çok ben daha ranlıyım : )

infoman
14-01-2011, 23:32   |  #10  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj
Alıntı: murselilhan  
hocam bunu da denedim ama maalesef bu aracta cd istiyor bende sadece kurulum  var.
iso dosyasını winrar ile çıkartman lazım. iso dosyasının üstüne sağ tıkla winrar'dan "..........klasöre çıkart" seçeneğini seç.
1-Gönderdiğim paketin içindeki format aracıyla USB belleğini NTFS olarak biçimlendir.
2-Sonra diğer aracı çalıştır çıkardığın arşivin yolunu göster hiç ayar yapmadan GO butonuna tıkla .
3- Bilgisayarını USB den başlat karşına çıkan ilk seçeneği enter ile geç
4- Sonra iki seçenek çıkacak ilk seçeneği seç, kur dosyaları kopyalandıktan sonra bilgisayarın yeniden başlayacak
5- Bilgisayar yeniden başlarken yine usbden başlat ve ilk çıkan seçeneği enter ile geçip bu sefer ikinci seçeneği seçip seç entera bas.
6- Kurulum bitine kadar hep usbden başlatıp ikinci seçeneği seçeceksin.
 Kurulum başarılı olacaktır.

murselilhan
15-01-2011, 01:47   |  #11  
OP Taze Üye
8 mesaj
Alıntı: infoman  
iso dosyasını winrar ile çıkartman lazım. iso dosyasının üstüne sağ tıkla winrar'dan "..........klasöre çıkart" seçeneğini seç.
1-Gönderdiğim paketin içindeki format aracıyla USB belleğini NTFS olarak biçimlendir.
2-Sonra diğer aracı çalıştır çıkardığın arşivin yolunu göster hiç ayar yapmadan GO butonuna tıkla .
3- Bilgisayarını USB den başlat karşına çıkan ilk seçeneği enter ile geç
4- Sonra iki seçenek çıkacak ilk seçeneği seç, kur dosyaları kopyalandıktan sonra bilgisayarın yeniden başlayacak
5- Bilgisayar yeniden başlarken yine usbden başlat ve ilk çıkan seçeneği enter ile geçip bu sefer ikinci seçeneği seçip seç entera bas.
6- Kurulum bitine kadar hep usbden başlatıp ikinci seçeneği seçeceksin.
 Kurulum başarılı olacaktır.
tesekkur ederim  sonunda  oldu...:)

-MHG-
21-01-2011, 20:49   |  #12  
Yıllanmış Üye
641 mesaj

@yolcu365
Sadece mesaj sayısı için mi forumdasın?
Arkadaş gayet saygılı ve düzgün olarak da belirtmiş...