D'ye kurulu bir programı C'ye taşıma

Veloce
05-05-2013, 15:27   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
230 mesaj

Herkese merhaba, sorum başlıktaki gibi D'de kurulu Photoshop CS6'yı C'ye nasıl taşıyabilirim? Sanırım kes yapıştırla olmaz :)

murat5038
05-05-2013, 23:29   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 680
6,682 mesaj

Kes yapışdır yapıp dene neden olmasın çoğu program o şekilde çalışıyor.Eğer olmaz ise zaten direk c: ye kurman gerekecek.

badwizard
05-05-2013, 23:55   |  #3  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

Creative suite gibi komplike bir program sisteme kurulurken binlerce regitry anahtarı oluşturur, bunların hepsi directory içermesede içerenler büyük oranda sorun çıkarmaya yetecektir, baştan kurmak istemiyorsan Creative suiti program files klasörüne taşı sonra registry editorden ilgili anahtarları blulup yeni dizine güncelle, bunu yapmak için registy editorde eski dizini aratabilirsin, örn: d:\Adobe ve bulduğun bütün dizinleri yeni dizinle değiştirirsin, bu işlem biraz zor gibi görünsede bir kaç saatlik çalışmayla başarılı bir sonuç alabilirsin, tabi yeniden kurmanın daha kolay olduğunu söylemeden geçmek istemiyorum ;)

Son Düzenleme: badwizard ~ 05 Mayıs 2013 23:55
badwizard bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Veloce
06-05-2013, 08:31   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
230 mesaj
Alıntı: badwizard  
Creative suite gibi komplike bir program sisteme kurulurken binlerce regitry anahtarı oluşturur, bunların hepsi directory içermesede içerenler büyük oranda sorun çıkarmaya yetecektir, baştan kurmak istemiyorsan Creative suiti program files klasörüne taşı sonra registry editorden ilgili anahtarları blulup yeni dizine güncelle, bunu yapmak için registy editorde eski dizini aratabilirsin, örn: d:\Adobe ve bulduğun bütün dizinleri yeni dizinle değiştirirsin, bu işlem biraz zor gibi görünsede bir kaç saatlik çalışmayla başarılı bir sonuç alabilirsin, tabi yeniden kurmanın daha kolay olduğunu söylemeden geçmek istemiyorum ;)

Anladım ya setup dosylarını kaybettim bir sürü güncelleme ve brush setleri filan indirmiştim o yüzden tekrar indirip güncellemeleri yapmak zor geldi. Photoshop'u SSD'ye taşımak istiyorum ilk başta HDD'ye kurdum ama SSD'de hız olarak baya fark ediyormuş Photoshop, neyse bu dediğini denemeye gerek yok o zaman. Teşekkür ederim, artık yeniden indirip kuracağım. :)