Daha önce bu kadar küçüğünü görmediniz!

CHIP Online
23-12-2011, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

İşte teknolojinin geldiği son nokta! O kadar küçük ki, üzerinde markasını yazacak yer bile yok...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/daha ... rmediniz_31028.html

Resimlerle: Bu USB'ler yaratıcılığın sınırlarını zorluyor

Teknoloji geliştikçe, hali hazırda bulunan birçok ürün giderek daha da küçülüyor. Bu tasarım geçişinin en büyük örneklerinden bir tanesine bir dönemin cep telefonları verilebilir...

Fakat her alanda, önceden bulunan bir cihazın daha da küçüğünü üretmeye gerek var mı? Cevap, herkes için farklıdır pek tabii ki ama Deonet isimli firma için "tasarım" ve "küçük" kelimeleri çok büyük anlam ifade ediyorlar. Kendileri yıllardır USB flash disk üretiyor ve her seferinde daha farklı tasarımların peşinden ilerliyorlar.

Firmanın geldiği son noktaysa gerçekten korkutucu zira ürettikleri yeni USB flash disk sadece 0.77 inç'e, 0.57 inç ebatlarında. Kalınlığı ise sadece ve sadece 0.11 inç... Bu kadar ufak bir flask disk'in yapılabilmesindeki en büyük rol ise yeni üretilen Micro UDP çiplerden başkası değil. UDP "USB Disk In Package" olarak bilinen yeni bir teknoloji ve birçok elektronik bileşeni tek bir plastik üzerinde toplayabilmemize imkan tanıyor.

USB girişine takıldığında neredeyse görünmez olan cihaz, dört, sekiz ve 16GB'lık model seçenekleriyle satışa sunulacak; çıkış tarihiyse 2012 yılının ilk çeyreği olarak lanse edildi.


Tüm konu: Daha önce bu kadar küçüğünü görmediniz!

Resimlerle: Bu USB'ler yaratıcılığın sınırlarını zorluyor

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce küçülmesi gereken teknolojik cihazlar hangileri?