Daha önce neden bulunamadı?

CHIP Online
10-12-2011, 20:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

76 milyon yıl önce yaşadı; 100 yıldır tozlu raflarda duruyordu... Ve onunla şimdi yeni tanışıyoruz!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/daha-once-neden-bulunamadi_30758.html

Resimlerle: İnsanlığı etkileyen 8 bilimsel deney!

Kendi gezegenimiz hakkında birçok şey biliyoruz ama gözümüzün önünde olduğu halde hala göremediğimiz bazı gerçekler de yok değil.

Bu tarzdaki durumlara inanılmaz bir örnek geçtiğimiz günlerde meydana geldi. 1916 yılında kendilerini fosil toplayıcılığına veren Charles ve Levi Sternberg adlı baba oğul, buldukları bazı fosillerin yeni bir türe ait olduğu düşüncesiyle, ellerindeki bütün kaynakları Londra'da bulunan, Doğal Tarih Müzesi'ne yolladılar. Müze tarafından yapılan araştırma sonucundaysa parçaların incelenemeyecek kadar küçük olduğu sonucuna varıldı.

Spinops isimli projede çalışan Andrew Farke isimli şahıs ise, "Ben ve çalışma arkadaşlarım, bu parçaları müzenin tozlu raflarında bulduğumuzda çok şaşırdık, dahası yaptığımız araştırmalar sonucunda bu fosillerin daha önceden tanımlanmamış bir dinozora ait olduğunu öğrendik ve hemen gerekli çalışmalara başladık."

Tüm konu: Daha önce neden bulunamadı?

Resimlerle: İnsanlığı etkileyen 8 bilimsel deney!


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Arabaların halen uçmuyor olması insanoğlunun seçimi mi?

erkan1994
11-12-2011, 10:37   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
355 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Kas 2011

aynen insanoğlunun seçimi dir ve yeterince paranın maddi paranın araştırmalara ayrılmıyor ayrılmamış olmasıdır bakın bu suç milletin yada herhangi bir vatandışın değil değildir aksine onlar biz istiyoruz ama onlar fakat araştırmacılar geliştirmiyor değil geliştiremiyorlar çünkü devletler hükümetler vakit para vermiyorlar veremiyorlar ben birşey anlamadım bu işten açıkçası çünkü neyin neyi istediği belli bile değil parayı ver adamlar araştırmacılar da geliştirsin bilim adamları vesaire.bu kadardır.ya