dance7 aspi manager error

HPQ-User
23-04-2009, 14:17   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

djkral64 sormuş:
ejay dance7 actgim zaman (unable to initialize the aspi manager aspi support information was not found) boyle bir error la karşilasiyorum asipi indirdim olmadi saten programi kurarken aspiyi kuralimmi diye soruyor onaylayip aspi ide kuruyorum. dance 7 i daha once kullaniyordum pc ye format attim yeni formattan sonra kurdum dance7 yi ve boyle bir sorun oldu ayni zaman da
ejay in hiphop 6 programinida kurdum ayni sorunu verdi daha oncede vardi hiphop6 onuda kullaniyordum formattan sonra o da ayni sorunu veriyor formattan once saten biraz sorunlu calişiyordu ikiside ilk once yonetici olarak içiyordum çalişmiyordu kapatip tekrar normal bir biçimde actigimda calişiyordu rahat bir sekilde müzik yapip kaydedebiliyordum formattan sonra su sekilde aciliyor( yonetici olarak açiyorum fareye hiç tiklamadan ikikez enter tusuna basiyorum açiliyor ve müzik yapabiliyorum sira kayit a geldiginde file manager dedigi bolumu acar acmaz dance7 programi durdurdu diyor ) ben ses kartindan da suphe ediyorumformattan once ki ses karti casper in kendi ses karti idi galiba formattan sonra msı nin orjinal cd sinden realtek ses kartini kurdum bundan suphe ettigim için realtek i kaldirdim ama daha omceki ses kartini bulamadigim için genel yazan bir ses kartini koydum pc nin sesi de gitti dance7 ise bu sefer hiç bir sekilde calişmadi demiş tim yonetici olarak caliştirip o anda enter e ikikez bastigimda calişiyor diye file manageri actigimda kapaniyor diye ses kartini degiştirince bu şekildede calişmadi tekrar realtek i faliyete gecirince bu dance7 bu sekilde calişti ama yine file manageri açtigimda kapandi şimdiden tesekkur ederim

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
windows vista home basic işlemci:intel(r)pentium(r) dual cpu e2140 @1.60GHz 1.60GHz sistem turu 32 bit işletim türü (ram):1022 mb

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1) ; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506)

Mustafa@PC
23-04-2009, 15:19   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Nero yada easy cd creator programlarının herhangi birini yüklerseniz size sorun çıkartan aspı yi de otomatik olarak yüklemiş olursunuz ki isterseniz sonradan kaldırın onu...

djkral64
24-04-2009, 11:33   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

nero saten var easy cd creator bu programida yukledim yine olmadi hatta elimde chip dergisinden aldigim bir dvd var onda ejay tecno5 var tam surum orjinal onun yukledim yine ayni sorun var ayni zamanda tecno 5 vista ya uygun yeni surum ejayin bir anlam veremedim

Süleyman.
24-04-2009, 11:55   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Bahsettiğiniz programları hiç bilmiyorum ama, anlattıklarınıza istinaden ses kartı sürücünüzü güncellemeyi denemenizi tavsiye ederim.

djkral64
24-04-2009, 20:22   |  #5  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

guncelleme yaptim ama saten yaziliminiz guncel dedi pc heralde kullanamayacagim ben bu programi yinede sagol