Darbe - kapak - uyku problemi...

shafck
12-10-2010, 19:57   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
70 mesaj

Yakın bi' zamanda, sevdiğim bir arkadaşım bana netbook hediye etti. Packard bell dot-m serisi bi' cihaz. Elime geçtiğinin ertesi günü kapağı açık bi' şekilde yere düşürdüm. Ekran mefta...Çerçevenin sağ kısmında da hafif bir şişkinlik olduğundan kapak kapatıldığında 1-2 cm açıklık kalıyor. Neyse efendim bi' tanıdığa tamire götürdüm. Ekran değişti. Fakat elinde bulunmadığından çerçeve değişmedi. Bu 2 cm açıklık çok önemli değil ama, şimdi kapağı kapatınca uykuya girmesi gereken alet, öylece kalıyor. Fakat işin tuhaf yanı ben ufak bi' destekle tamamen kapatayım diyorum ama yine girmiyor uykuya. Şimdi düzmantıkla düşünürsek, ufak bi' düğme-diş gibi bişey olmalıki, kapağın kapandığını anlasın sistem. E ben tamamen kapanmasını el yardımıylada olsa sağlıyorum, hala uyumuyor bu alet :) Hayır, çerçeveyi değiştireceğim ilerde ama, şu anda da yapabileceğim bişey olmalı. Bastırarak kapatmamda işe yaramayınca, "ya çerçeve değişince de düzelmezse ?" sorusu geliyor aklıma. Aceba dediğim gibi bi' düğme vs. olup olmadığını bilen var mı ?