dedıklerınız yaptım ama sonuc alamadım

HPQ-User
06-03-2008, 21:48   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

cihan tanyeri sormuş:
merhaba yıne vermıs olduguz programı yukledım sonra gosterdınız gıbı ayarlarıda yaptım sonra yenıden baslattım NTLDR is missing diye yazdı ve olmadı boot ayarlarından ayarlarıda yaptım ama yıne olmadı ve format atmak zorunda kaldım makınam acılmadı ondan sonra vista dvd sını takıp formatladım sonra xp yukleyım dedım yıne sonuc basarısız oldu sonra vısta kurdum mecburen 2 kere vısta kurdum masa ustunden yukleyım dıyorum ondada kullandınız sıstem son surum oldugundan kullanmanıza ızın verılemıyor dıyor ben ne yapım sizce bir bardak soğuk sumu içsem yoksa doktora mı gıtsem yada makınamı kırıp yenı mı alsam buda masraf olacak

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
_

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506)

Banned
06-03-2008, 23:32   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Öncelikle söyleyeyim hangi programdan bahsettiğiniz konusunda enufak fikrim yok.Yazdıklarınızdan anladığım kadarı ile siz sitede verilen bir programı kurdunuz fakat buda sisteminizin çökmesine sebeb oldu. sizde sistemi kurtaramadınız ve vista yüklediniz. Bu kezde  ne vista açıkken nede kapalı iken format atıp xp kuramıyorsunuz.Yanlış anladı isem yeni konu açarak yada üye olup bu konuya cevap yazarak açıklamayı yaparsanız elimden geldiğince yardım etmeye çalışayım. Eğer doğru anladı isem aşağıda verdiğim bilgileri kullanarak vistadan kurtulabilir xp nizi sorunsuz kurabilirsiniz.

sisteminize easyBCD programını indirip kurun. menage bootloader seçeneğinden uninstal the vista bootlderi seçip write mbr yi tıklayın. Artık vistayla son görüşmeniz formatta da  sizi engellemeyecek