Deep Freeze ile İlgili Bakarmısınız.

kyotoprotokolü
11-04-2010, 23:09   |  #1  
kyotoprotokolü avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,327 mesaj

Arkadaşalar. benim bilgisayarım maalesef kardeşimde kullanıyor.
Fakat doğfu düzgün kullanamadığı için virüs falan giriyor bilgisayara bunun için bir önlem almak istiyorm.
DeepFreeze yükleyecem fakat o zaman da güncelleştirmeler gidiyor.
Ve bazı projeler Ypıyorum onları o zaman da kaydedemiyeceğm
DeepFreeze ile birlikte güncelleştirmeleri nasıl gerçekleştirebelirim.
VEya BAşka nasıl güvenlik önlemleri alabilirim TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUM
TEŞEKKÜRLER.

r522
11-04-2010, 23:35   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
112 mesaj

Internet security kullan ve internet explorer de güvenlik düzeyini en yükseğe çıkar.  

r522
11-04-2010, 23:36   |  #3  
Yıllanmış Üye
112 mesaj

Tabi sen kullanırken devamlı güvenlik düzeyinin yüksek olduğunu söleyecek sen de gizli olarak mozilla ile internete gir.

Banned
11-04-2010, 23:45   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

En basit çözüm sağlam bir güvenlik yazılımı kullanmanız ve kardeşinize istediğiniz oranda sınırlamalar yaptığınız bir sınırlı kullanıcı hesabı oluşturarak onu kullanmasını sağlamanız. Yok hem istediği gibi rahatça kullansın ama yinedebirkaç saniyede sistem görüntü noktası oluşturup bir sorun olduğunda o noktaya yine bir kaç saniyede dönmebileyim derseniz o vakit rollback rx kullanabilirsiniz. Rolback ı bir araştırın tam sizin istediğiniz yazılım olabilir.

secfur
12-04-2010, 06:06   |  #5  
secfur avatarı
Yıllanmış Üye
375 mesaj

deepfreze  internet cafeler için idealdir.bir çok kullanıcı kullanır pc yi yeniden başlatınca  herşey eski haline gelir.normal kullanıcılar içinde key logerlara karşı  bir güvenlik oluşturmaz çünkü alan alacağını almıştır.neyse deepfreeze programında bir şifre oluşturulur bu şifreyi girerek devre dışı bırakıp güncellemeleri yapabilirsin sonra tekrar aktif hale getirmeyi unutma hadi kolay gele  :)

kyotoprotokolü
12-04-2010, 15:34   |  #6  
kyotoprotokolü avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,327 mesaj
Alıntı: khramn  
En basit çözüm sağlam bir güvenlik yazılımı kullanmanız ve kardeşinize istediğiniz oranda sınırlamalar yaptığınız bir sınırlı kullanıcı hesabı oluşturarak onu kullanmasını sağlamanız. Yok hem istediği gibi rahatça kullansın ama yinedebirkaç saniyede sistem görüntü noktası oluşturup bir sorun olduğunda o noktaya yine bir kaç saniyede dönmebileyim derseniz o vakit rollback rx kullanabilirsiniz. Rolback ı bir araştırın tam sizin istediğiniz yazılım olabilir.
Söylediniiz programı biraz araştırdım. Güzel bir şeye benziyor.
Boş olduğum zaman iyice bir araştıracağım Şuan bilgisayarda pek sorun gözükmüyor ama
Emin olmak İçin Bir format atacağım sonra Rolback rx i kurabilirim
Önerileriniz İçin herkese TEŞEKKÜR EDİYORUM

Kapalı Hesap (101323)
12-04-2010, 18:18   |  #7  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

rollback rx  veya  winrollback ikisinide  yüklemeyin pc yi  çökertmekten baska bir işe yaramıyor denedim hiçbir programa güvenmeyin deep freeze  dışında deep freeze den saşmayın  deep freeze varken güncellemelere  gerek yoktur bende  deep freeze enterprise  6.62  full  hali  kurulu bir tane    görünür bir tane gizli  sanal sürücüm var yedeklerimi oraya atıyorum     gerektiğinde  deep freeze i pasif edip    yedekleri korumaya alıyorum

Banned
12-04-2010, 18:24   |  #8  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj
Alıntı: liberty city  
rollback rx  veya  winrollback ikisinide  yüklemeyin pc yi  çökertmekten baska bir işe yaramıyor denedim hiçbir programa güvenmeyin deep freeze  dışında deep freeze den saşmayın  deep freeze varken güncellemelere  gerek yoktur bende  deep freeze enterprise  6.62  full  hali  kurulu bir tane    görünür bir tane gizli  sanal sürücüm var yedeklerimi oraya atıyorum     gerektiğinde  deep freeze i pasif edip    yedekleri korumaya alı
İki buçuk sene önce iki tane bilgisayara rolback kurmuştum. İki bilgisayardada antivirüs yazılımı yok ve iki bilgisayarıda bir sürü çocuk kullanıyor. Sahiplerine sadece gerekli vakitlerde snapshort almasını ve bu sanapshortlara geri dönmesini öğrettim. Geçenlerde yolum düştü baktım iki bilgisayarda sorunsuz çalışıyor.

Kapalı Hesap (101323)
12-04-2010, 19:10   |  #9  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

benim pc ye hiç yaramadı hdd   de hata oluşturdu  mecbur format attım

kyotoprotokolü
12-04-2010, 20:25   |  #10  
kyotoprotokolü avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,327 mesaj
Alıntı: liberty city  
benim pc ye hiç yaramadı hdd   de hata oluşturdu  mecbur format attı
Rolback rx programı mı?

adem-t
12-04-2010, 22:19   |  #11  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
793 mesaj
Alıntı: kyotoprotokolü  
Söylediniiz programı biraz araştırdım. Güzel bir şeye benziyor.
Boş olduğum zaman iyice bir araştıracağım Şuan bilgisayarda pek sorun gözükmüyor ama
Emin olmak İçin Bir format atacağım sonra Rolback rx i kurabilirim
Önerileriniz İçin herkese TEŞEKKÜR
</p

Rolback rx i bende bi ara kullanmıştım 2 sürücüden 120 gb lik 1.sürüye yükledim ve 5-6 ay içerisinde 7-8 kez rollback ten geri aldım pc yi gayet te memnundum taki bir gün 120 gb lik sürücünün full dolu olduğunu görünceye kadar bunun için sık sık yaptığı yedeklemelerden gereksizleri silmen gerekiyor..

Kapalı Hesap (101323)
13-04-2010, 18:23   |  #12  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj
Alıntı: kyotoprotokolü  
Rolback rx programı mı?
evet  rollback rx hdd de hata oluşturdu format attım  sonra winrollback yükledim kaldırırken   pc yi çökertti    yine format
Deep Freeze Den  Şaşmayın!!!