DEEP FREEZE KURMA

sauquoit
17-03-2009, 23:26   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

SELAM ARKADAŞLAR, LAPTOPUMA DEEP FREEZE KURMAK İSTİYORUM. NEREDEN? NASIL OLUŞTURUP KURABİLİRİM.? NELERE DİKKAT ETMEM GEREKİYOR? TEŞEKKÜRLER...

Mustafa Deniz
17-03-2009, 23:33   |  #2  
Mustafa Deniz avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
752 mesaj

Eğer daha önce hiç kurmadıysan demo kur(süre kısıtlamalı). çünkü bir çok kullanıcı deep freeze şifresini unutmaktadır. bu durumda tek çaren format olur.
dikkat etmen gerekenleri şöyle sıralamak istiyorum:
1: Deep Freeze'yi sadece sistem partitionuna kur(Benim Tavsiyemdir)
2: Deep Freeze kurmadan önce bilgisayarını bi güzel temizle ve haftada bir defa güncellemeleri yap,özelliklede antivirüsün.(zaten deep freeze kurulu antivirüsü ne yapacağım dersen sana kalmıştır)
3: deep freeze şifreni sakın ama sakın unutma!!!
Kolay gelsin...

Aykut_26
17-03-2009, 23:43   |  #3  
Yıllanmış Üye
258 mesaj

http://www.sanalforum.biz/resiml ... esimli-anlatim.html

Buda nasıl yükliyeceğiniz anlatılmış ama ilk defa kullanıyorsan çok dikkatli ol.

sauquoit
19-03-2009, 00:22   |  #4  
OP Taze Üye
16 mesaj

açıklamalar için teşekkür ederim arkadaşlar. bi de hangi adresten download edeceğimi yazabilirmisiniz lütfen. teşekkür ederim.

Aykut_26
19-03-2009, 01:49   |  #5  
Yıllanmış Üye
258 mesaj

http://www.gezginler.net/modules ... e-standart&lid=1526
Bu siteden indirebilirsin

Banned
19-03-2009, 02:31   |  #6  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj
sauquoit
SELAM ARKADAŞLAR, LAPTOPUMA DEEP FREEZE KURMAK İSTİYORUM. NEREDEN? NASIL OLUŞTURUP KURABİLİRİM.? NELERE DİKKAT ETMEM GEREKİYOR? TEŞEKKÜRLER...
Böyle saçma birşeyi yapmayı neden düşünüyrsunuz? deep freeze nin amacı çoklu kullanıcların olası sistem değişikliklerinin önüne geçerek sistemi belli bir zamana sabitlemek. Oysa laptopların amacı bireysel kullanıcının teknolojik yadımcısı hesap makinesi not defteri. Yani siz laptopu amacına göre kullanamayacak, bir dosya kaydetmek stediğinizde durun şunu kapatayımda diyecekseniz ne anlamı var.

Sorununuz sitem hataların kurtulmak, format atmak zorunda kalmamak, zararlı yazılım girdiğinde, sorunlar yaşamamksa neden size göre daha iyi olacak alternatifleri düşünmüyorsunuz. Misal ghost, true imaj gibi yazılımlarla sisteminizin belirli zamanlarda yedeğini almak veya deep freezenin bir nevi ev kullanıcı sürümü olan rollback rx yazılımı kullanmak daha doğru olmaz mı?