deep freeze

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
grosmar
14-03-2005, 10:42   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
38 mesaj

arkadaşlar heppinize kolay gelsin şimdi ben normal bir ev kullanıcısıyım ve pc me bu programı yükledim yalnız program başlat ve programlar altında yok birde masaüstü iconu var sadece görev çubuğunda saatin yanında onada tıkladığımda program açılmıyor şimdi ben programı kurdum kaldırmak istiyorum program ekle ve kaldırda ismi yok program açılmıyor uninstal yapamıyorum program filesten silemiyorum dosya salt okunur veya yazmaya karşı korumalı diyor  lütfen yardım edin çünkü pc me ne indirsem ertesi gün siliniyor sinir oldum ya

Eyüp Korkusuz
14-03-2005, 11:11   |  #2  
Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

Sen galiba şu diski koruma altına alan programı yükledin. Bu program ikonu donmuş pc gibi saat simgesinin yanında duruyor yanılmıyorsam. Bunu kaldırmak için güvenli kipte açıp kaldırabilirsin. Birde öyle dene...

grosmar
14-03-2005, 12:46   |  #3  
OP Yeni Üye
38 mesaj

güvenlik kipinde program files altından shift+delete yaptım olmadı ardındaN sadece delete yaptım olmadi regeditten baktım kaydını bulmadım çalıştır msconfigten herşeyi devre dışı bıraktım olmadı başka kullanıcı hesabı açtım kabul etmedi YARDIMMMMM format atmak istemiyorum

SilencE
14-03-2005, 14:35   |  #4  
Yıllanmış Üye
150 mesaj

çok basit yani en azından prog filesten silebilirsin: klasörü sağ tıkla ve ötellikleri tıkla. Orda en altta  özellikler var, salt okunur kutusundaki işareti tıklayıp kaldır. Uygula de ve sil. işte bu kadar.

kafkafibo
14-03-2005, 18:56   |  #5  
Yeni Üye
37 mesaj

kardes tek bir cozumun var oda programın setup unu bulup orada sil diye biryer var oradan uninstall yapacan..aynısını bende yasadım

grosmar
15-03-2005, 10:10   |  #6  
OP Yeni Üye
38 mesaj

şimdi program filesten sağ tıkla özellik salt okunur yaptım olmadı bir ikincisi programın instal ve uninstalini buluyorum kaldırmıyor bir hata mesajı veriyor ok var ok diyorum herşey eskisi gibi

Eyüp Korkusuz
15-03-2005, 10:35   |  #7  
Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

Hata mesajını buraya yazabilirmisin grosmar daha iyi olacak tır...

Sniper27
17-03-2005, 16:17   |  #8  
Yıllanmış Üye
217 mesaj

Evet grosmar sana bir iki şey söylemem lazım gelmekte.Birincisi sen neden evdeki bilgisayarına böyle bir program yüklersin?Bu program genel İnternet Kafelerin kullandığı bir program ve en kötüyanı ise GoBack gibi durdurma,disable etme özellikleride mevcut değil.İkincisi tabiiki bu programı canının istediği gibi kaldıramazsın çünkü otomatik çalışan hiçbir program işlem sonlandırılmadan uninstall yapılamaz.Sana tavsiyem önce görev yöneticisini aç,burada Deep Freeze işlemini sonlandır.Daha sonra uninstall etmeye çalış.Yinede başaramazsan kurulduğu yerdeki tüm dosyaları sil ve ardında Registry Mechanic   http://www.pctools.com veya benzeri bir programla Registry'i temizle.
Yada en basit yöntemle http://www.startupmechanic.com/ adresinde bulunan ve freeware olan Startup Mechanic 2.0 programını indir.Kur çalıştır ve bilgisayar açılışında otomatik yüklenen tüm programları Disable etki Deep Freeze açılışta çalışamasın.Ve böylelikle rahat bir biçimde Uninstall olayını gerçekleştir.Sana şimdiden kolay gelsin arkadaşım.

Sniper27
17-03-2005, 19:43   |  #9  
Yıllanmış Üye
217 mesaj

http://www.kitapgibi.com/deep_freeze/deep_2.htm

Sayfalarında bu programın kurulumu ve kaldırılması resimlerle anlatılıyor.

ysargul09
26-05-2005, 12:17   |  #10  
Yeni Üye
43 mesaj

bu program hakikaten bilgisayar düşmanı

free_x_man
30-05-2005, 23:07   |  #11  
Yıllanmış Üye
475 mesaj

peki şöyle bir şey sorsam.bu programla aynı işi gören fakat seçeneklerden,bilgisayarımızı yeniden başlattığımızda silinmemesini istediğimiz programları belirlediğimiz,bir admin şifresi girerek belirleyebileceğimiz bir program var mı?yani yeniden başlattığımızda bizim belirlediğimiz veri dışındaki herşeyi silen bir program var mı?nereden nasıl bulabiliriz?

lazrailefsanesi
31-05-2005, 00:54   |  #12  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

Winrollback diye ücretli bir program var.Ama mesala yeni birsey yaptın ve bunun birdahaki acılısta silinmesini istemiyorsun.Bunu programa oyle bi hamlede yapamıyorsun.Okuduklarımdan aklımda kaldıgı kadarıyla onu tıkla bunu tıkla offf of.