deep freeze

HPQ-User
04-10-2008, 11:48   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

sefikhoca sormuş:
deepfreeze 6 yı kullanıyordum.Bir yıldır hiç bir problem yoktu.
2 gün önce birşey kaydetmek için aktif olmaktan çıkarmak istedim ama şifre kısmına şifreyi yazmıyo donup kalıyor. İnternette dolaşmadık yer bırakmadım  problemi çözmeye yenelik öneri bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekürler.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
bilgisayar parçalarından pek anlamıyorum.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727)

YasarS
04-10-2008, 12:55   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,238 mesaj

Deep freezenin zayıf noktalarından biride disk gözden geçirmesidir bu zaman içinde yapılan bir disk gözden geçirme veya birleştirme onda bazı hatalara sebep olabilir.Yapılacaklar
1-tekrar bir disk gözden geçirip yani disk taraması yapıp ardından disk birleştirmek belki onu devre dışı bırakmaya zorlayabilir bu şekilde kaldırılması kolay olur ve yeniden yüklenebilir.
2-Biraz karmaşık ama eğer şifre işlemine ulaşamayıp devre dışı bırakamıyorsak format atmak şart gibi ama benim yaptığım gibi yapmaya çalışın.Örneğin ben önce başlangıçta çalışmasını engelleyip kayıt defterinden anahtarını bulup sildim ardındanda program filesteki klasörünü sildim onu görev yapamaz hale getirdim.Biraz zor oldu ama sonuçta bende işe yaradı

escape
04-10-2008, 13:09   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
183 mesaj

başlangıçta çalışmasını nasıl engelledinki sendeki sürüm kaç hangi sürümünden bahsediyorsun ben makineyi komut istemiyle açtım yinede engelleyemedim zaten güvenli modda çalışıyorda başlangıçta nasıl engelledin

kudo
04-10-2008, 13:33   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
807 mesaj

aynı surmu ustune kur eskisin kldırcak sonra yeniden kur sorun cozulur.