Defrag problemi

HPQ-User
02-10-2011, 12:44   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Erdoğan sormuş:
Pc'ye bağlı olan 320 GB lık hdd 'yi iki bölüm olarak kullanıyorum C / D olarak... arşivlerim ağırlık boyutu D olan bölümde ve bölümde sadece 18 GB boş alan kalmış durumdaydı... bugün tune up 2011 ile 1 click maintance dediğimiz özelliğini çalıştırdım, bütün sistemdeki sorunları kayıt defteri üzerindeki geçersiz ve düzensiz girişleri toparladı vs. hepsi güzel... en alt ve son aşama olan Disk birleştirme işlemine geldigince D sürücüsünü de birleştirmeye dahil etmiş neyse başladı artık yapsın dedim. bu arada bende pc 'de geziniyordum ki; D sürücüsünde sadece 4.6 GB boş alan kalmış... bu esnada herhangi bir yükleme - kopyalamada yapmadım. bunun sebebi ne olabilir ? sonra iptal ettim hani o boyut geri düzelecekmi diye... ama yok düzelmedi kalktım Windows 7 'nin disk birleştirme aracını kullandım. disk cözümleme esnasında birşeyler oldu ama ne oldugunu bende tam anlamadım. bu 4.6 GB yer sıkıntısı yüzünden bende elimde fazladan bulunan gereksiz gördügüğüm bir kaç verileri sildim. bir baktım bu defa 30 GB yer oldu diyor... ama şimdi şüphe içerisindeyim benim sildiklerimle mi açıldı bu yer ? yoksa win7 disk defrag yaptıgından mı düzeldi bir türlü anlayamadım...

Bir tahmin yürütüyorum ; galiba disk defrag yapılırken dosyaları düzenleyebilmek ve parçalanmaları geri bütünleştirmek için dosyaları geçici olarak kopyasınımı alıyor bilmiyorum ne yapıyorsa ama böyle bir sıkıntım var.... yardımcı olabilirseniz iyi olur... iyi çalışmalar saygılarımla.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
İntel E6600 cpu
2 GB DRR3 Ram
1 GB Ati HD 4300
320 GB samsung hdd

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:6.0.2) Gecko/20100101 Firefox/6.0.2