Değişiklik Teaser Episode II: Standart - Klasik

Selçuk İslamoğlu
02-06-2009, 02:08   |  #1  
Selçuk İslamoğlu avatarı
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Tekrar merhaba,

Öncelikle daha önceki konuya gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler. Şimdi diğer teaserlarımızın vakti.

Standart vs Klasik
Windows temalarından hatırlayacağınız bu terimler de, aslında yeni forum temamız için geçerli olabilecek bir durum. Tabi konu Skin seçimi değil.

Standart, daha önceki forumda olmayan fakat yeni forumda herkese varsayılan olarak gelecek özellikler. Klasik ise, eski forumun işleyişine benzer işleyen yöntemlerdir. Bunu böyle ayırmamım nedeni ise, kimi kullanıcılar, bazen buna ben de dahil, yeni sistemi hemen benimseyemeyebilir.

Basit bir örnekle açıklamak gerekirse, Aktif Konular'ın hem standart hem de klasik sürümü mevcut. Peki nedir Standart sürümün klasik sürümden farkı?

Aktif Konular bildiğiniz üzere, son gelişinizden itibaren yeni açılan veya yeni yanıt atılan mesajları listeliyordu. Peki ne değişti? Standart sürüm artık mevcut online süreniz içerisinde okuduklarınızı listenizden kaldırıyor. Yani diyelim son gelişinizden bu yana 50 konu aktif olmuş. Birini okudunuz ve diğerlerine göz atmak için tekrar Aktif konulara girdiniz, artık 49 konu gösteriliyor. Klasik sürümde ise, yine tüm 50 konuyu göreceksiniz. Ama okuduklarınız artık koyu başlıklı olmayacak.

Değişiklik ise çok basit... Sadece sayfa üstündeki sekmeler...

Sekme demişken... Standart ve Klasik görünüm sadece Aktif Konularla sınırlı değil... Küçük bir ipucu WYSIWYG diyeyim ;)

ECHELON_
02-06-2009, 02:12   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj

Sekme demişken... Standart ve Klasik görünüm sadece Aktif Konularla sınırlı değil... Küçük bir ipucu WYSIWYG diyeyim ;)

şu son kısmı anlamadım ama hadi neyse

Süleyman.
02-06-2009, 02:12   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Hayırlısı olsun bakalım. Ben iyice merak etmeye başladım bu yeni tasarımı. :)

Mustafa@PC
02-06-2009, 02:49   |  #4  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj
SCARFACE_

şu son kısmı anlamadım ama hadi

WYSIWYG=What You See Is What You Get

Yani,gördüğün aldığın yada alacağındır.
Bir çalışmanın son halinin önizlemesinin gerçeğe en yakın halini görmek.

Selçuk İslamoğlu
02-06-2009, 03:24   |  #5  
Selçuk İslamoğlu avatarı
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Evet TBCMagic,

Aktif Konular'ın durumu "okumadığın" mesajları direk listelemesi. Yani sen zaten okumuş durumdasın ve o konu senin için aktif olmaktan çıkmış. Ama yine de bakmak istiyorsan, zaten bulunduğu forumda görünecek ve klasik görünümde de göreceksin.

Hiper£l£v£nKids
02-06-2009, 12:34   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,310 mesaj

Gerçekten meraklandırcı.Bu tasarımın çok yakın olduğuna bir işaret.

MBTGROUP
02-06-2009, 15:18   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,727 mesaj

Meraktan çatlamassam iyi yani...

Son Düzenleme: MBTGROUP ~ 02 Haziran 2009 15:22