DELL

strafor
19-11-2006, 22:22   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

Selamun aleykum, arkadaşlar bende 2 haftadır DELL INSPIRON 6400 sahibi bir vatandaşım, T2300 (1.66 X 2) , 1GB DDR2 533 RAM ve ATI X1400 'lü konfigurasyon.DVD yazıcısı şansıma NEC çıktı. Harddisk ise Fujitsu marka. Cihaz KONT 'un cihazı. Şu ana kadar herhangi bir problem yaşamadım. Sizlere bir kaç sorum olacak:

1-) Cihaz ilk açıldığında bazı uygulamalar oturum açılmış olmasına rağmen derhal çalışmıyor, bir dakika civarı duraksamalar yaşatıyor. Sizce neden olabilir? (Teknik ve kesin cevaplar lütfen.. Sallama modunu açmayalım)

2-) Cihaza XP Profesyonel yükledim. Recovery gitti. Driverları tek tek internetten indirip öyle kurdum sistemi. Media Direct Repair tool 'u da indirdim ve çalıştırdım ancak Media Direct tuşu çalışmasına rağmen uygulama devreye girmiyor. ( DELL MEDIA EXPERIENCE dalgası yok. Burda bi arkadaş vermiş rapidden üşenmedim indiriyorum. Bakalım n'olcak.)

3-) ATI , Catalyst 6.2 'yi çıkardı 15 Kasım 'da . Bu sürücüyü indirdim güncel olduğu için. Ardından kendi sistemimdeki sürücüyü kaldırıp bunu kurmaya yeltendim.Lakin kurulum sırasında "Sisteminizdeki video adaptoru uyumlu değil, yada notebook üreticinize başvurun." gibi bir mesaj geldi ve kurulum tamamlanamadı. Mecburen DELL 'in sitesindeki standard ATI sürücüsüne kaldık. Ne Omega ne başka bir driver yükleyemiyorum ve olası performans artışlarından faydalanamadığımı düşünüyorum.Ne yapılabilir?

4-) ATI Tray Tools , ATI Tools gibi iyileştirici ek yazılımlardan herhangi birini kullanabilen, overclock yapmış ve başarılı olmuş olan varmı? Varsa ideal ayarlar (bu utilitiler için) nelerdir ?

Teşekkürler.

delikanli53
20-11-2006, 19:17   |  #2  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj

aleyküm selam

kesin cevabı burdan mı istiyorsun hmmmmm sallamıyorum ve cevap da vermiyorum. Kızgın ne bu yaaa hem görmediğim birşey konusunda yardım istiyorsun hemde kesin cevap istiyorsun. arkadaşım kesin cevap şu götür garantiye göster ama sen çok bilmişlik yapıp programlarıyla oynamışsın o zaman git parasıyla yaptır Sinsi

strafor
22-11-2006, 11:58   |  #3  
OP Taze Üye
10 mesaj

Çok ayıp.. sadece bilmiyorum diyebilirdiniz illa cevap yazmak zorunda hissettiyseniz kendinizi. Bu konularda bilgisi olan yokmu arkadaşlar ?

CU_GS7
22-11-2006, 18:41   |  #4  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj
strafor
Çok ayıp..
O zaman bu da ayıp..:
Sorunluyken satmak istediğin laptop olmalı bu Alım-satım bölümündeki..:

delikanli53
22-11-2006, 18:53   |  #5  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj
CU_GS7
strafor
Çok ayıp..
O zaman bu da ayıp..:
Sorunluyken satmak istediğin laptop olmalı bu Alım-satım bölümündeki..:

böyle adamları barındırmamak lazım yau Kızgın valla bunlar yüzünden soğuyorum forumdan. emri baki yapıyor sanki bilen yok mu yoook kardeşim .......