Deniz suyunun faydaları

viking20
10-08-2016, 08:29   |  #1  
viking20 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2006


DENİZ SUYUNUN FAYDALARI

Deniz suyu, kan plazması gibi, 104 ana element ve mineral içerir. Cildin gözeneklerinden nüfuz eden deniz suyu dolaşım sistemine girer ve vücut fonksiyonlarını dengeler. Bu nedenle denize girmek vücut için son derece faydalıdır hatta ısıtılmış deniz suyuna girmek bu etkilerin daha da artmasını sağlar.

Deniz suyu, sadece fiziksel hastalıklara deva olmaz. Birçok psikolojik rahatsızlığa da şifa olabilir. Anksiyete, depresyon, sinirlilik, agresiflik, ruhsal bozukluklara, içeriğinde bulunan magnezyum, brom, lityum maddeleri etkisi ile tedavi etmektedir. Çünkü bu maddeler, beyindeki melatonin ve serotonin seviyesini dengelemektedir. Böylece mutluluk ve huzur verir.{Alıntıdır}

Saçların kepeklenmesini önler.

Sivilcelerin kurutulmasında ve siyah noktaların temizlenmesinde son derece etkilidir. Deri soyulmasına zemin oluşturduğu için daha sağlıklı ve güzel ciltlere kavuşturmaktadır. Bu yüzden estetik ve güzellik merkezlerinde deniz suyu kullanılmaktadır.

Mantar gibi olumsuz etkenlerden vücudu arındırır. Özellikle erkeklerin korkulu rüyası ayak kokusu ve ter kokusunu giderme de başarılıdır.

Son zamanlarda diş sağlığına çok önemli katkısı olduğu ortaya çıkmıştır. Diş ağrısı esnasında deniz suyu, ağızda gargara yapıldığında ağrıyı gidermektedir. Ağızda bulunan yaraların çabuk iyileşmesini sağlamaktadır.

Deniz suyunun, araştırmalar neticesinde insan kanında bulunan içeriklere en yakın sıvı olduğu ortaya çıkmıştır. Kalsiyum karbonat, sülfat, potasyum klorür ve sülfat, magnezyum klorür, magnezyum sülfat içermesi şifa özelliği kazandırmaktadır.

Deniz suyunda bulunan iyot (deniz tuzu) bağışıklık sistemini geliştirir ve tiroid aktivitesi artırır. Büyük bir doğal antiseptik olan deniz suyu önemli derecede, enfeksiyonlara karşı, bakteri ve mikrop öldürmek için vücudun direncini artırır.

Deniz suyu eski çağlardan bu yana tıp alanında sıklıkla kullanılmıştır. İnsan vücudu bünyesinde yer alan 84 maddeyi bünyesinde barındıran su, vitamin deposu özelliği taşımaktadır. Mineral tuzları, amino asitler ve eser elementlerden oluşan deniz, doğal tedavi yöntemidir.

Her suya girdiğinizde, denizin kendi büyük elektromanyetik enerji alanının içinde hissedersiniz ve doğal olarak enerji sisteminizi şarj etmenizi ve tekrar dengelemenizi sağlar. Bu çok belirgin bir biçimde, detoks ve yenileme sürecine katkıda bulunur.

Denizdeki dalga hareketleri ve akıntıların ritmik etkisi, masaj banyoları ile ilgili olarak bahsedilen sağaltıcı etkinin benzerini vücuda uygular. Vücudun maruz kaldığı bu hareket de çok etkili bir masaj niteliğindedir.[Alıntı].

Son Düzenleme: viking20 ~ 10 Ağustos 2016 22:04 Neden: