Dev mobil platformun yeni sürümü ertelendi!

CHIP Online
27-10-2011, 18:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Merakla beklenen bu mobil işletim sisteminin yeni sürümünden hayranlarını üzecek haber...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/dev- ... rtelendi_29971.html

Resimlerle: BlackBerry PlayBook tablet ortaya çıktı!

Her ne kadar RIM'in PlayBook tableti genel özellikleri bakımında belli bir çevre tarafından beğenilmiş olsa da, bazı temel özelliklerin eksikliği de göze çarpıyor. RIM bir süredir bu özellikleri gidermek için tabletin işletim sistemini geliştirmek üzerinde çalışıyor ve yakın zamanda PlayBook işletim sisteminin yeni sürümünün piyasaya çıkması bekleniyordu. Fakat RIM'den gelen haberler beklentilerin biraz daha ertelenmesine neden olacak gibi görünüyor.

RIM yaptığı resmi bir açıklama ile PlayBook OS 2.0'ın Şubat ayında piyasada olabileceğini duyurdu. Yani bu önemli güncelleme ancak tablet piyasaya çıktıktan ancak 10 ay sonra gerçekleşebilecek. Bu gecikme tabletin kendi içerisinde bir takvim veya e-posta desteği sunan entegre yazılımların kullanıcılara 10 ay sonra sunulması anlamına geliyor.

RIM'den ilgili açıklamayı yapan David Smith, geliştiriciler ile kurumsal ve bireysel kullanıcıların tamamen memnun olacakları bir sistem sunabilmek için bu ek süreye ihtiyaç duyduklarını söyledi. Yeni güncelleme ile PlayBook sonunda pek çok temel özelliğine kavuşmuş olacağı gibi aynı zamanda BlackBerry telefonlarla entegrasyonu da üst düzeye çıkartılacak.

Tüm konu: Dev mobil platformun yeni sürümü ertelendi!

İzleyin: Bu BlackBerry çok farklı!

Resimlerle: BlackBerry PlayBook tablet ortaya çıktı!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce PlayBook, iPad'in tahtını sallayabilir mi?