Dev oyun firması birçok stüdyo'sunu kapattı!

CHIP Online
11-08-2011, 17:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Oyun firmalarının bu dev ismi, açtı ağzını, yumdu gözünü. İşte o oyun devi ve yaşananlar...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/dev- ... -kapatti_28551.html

Resimlerle: Milyonlarca kez indirilen oyunlar!

Dünyaca ünlü oyun dağıtımcısı THQ, farklı türdeki oyunlardan biraz da olsa elini çekmek için çok büyük bir karar aldı. Salı günü itibariyle bazı stüdyolarla ilişkisini kesen firma, gelecekte daha çok stüdyo kapama ve işten çıkarma olacağını açıkça belirtti.

Konsollar için lisanslı çocuk temalı ve film tabanlı oyunlardan kurtulacaklarını açıklayan firma, yapacağı değişiklikler doğrultusunda şu ana dek Avustralya'da bulunan iki stüdyosunu kapattı. Phoenix ve Arizona'da bulunan oyun geliştirme ekiplerini de dağıtacak olan firmanın bu hareketleri sonucunda yaklaşık 200 kişi işsiz kalacağı gibi, geriyse sadece beş adet stüdyo kalacak.

THQ yaptığı açıklamada aynı zamanda MX vs. ATV'nin daha da geliştirilmesi konusunda aktif bir rol oynamayacaklarına da değindi. THQ, Homefront'u yapan Kaos Studios'uysa çoktan kapatmış durumda. Son olarak da Red Faction serisinin satış rakamlarının fazlasıyla kötü olduğu gerekçesiyle, seriye yeni bir oyun daha eklemeyeceğini açıklayan THQ, bakalım bu sert tavırlarıyla ne kadar kar edecek.

Tüm konu: Dev oyun firması birçok stüdyo'sunu kapattı!

Resimlerle: Milyonlarca kez indirilen oyunlar!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: THQ'dan en çok beklediğiniz oyun hangisi?