Diablo 3: Oyuncuların eli yine boş kaldı

CHIP Online
24-11-2009, 14:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Blizzard'dan, merakla Diablo III'ü bekleyen oyuncuları çok üzecek bir açıklama...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/diab ... os-kaldi_16629.html

Resimlerle: Diablo III Monk ve yeni harita

Diablo hayranları son günlerde birçok darbe alıyor. En sonuncusu ise Blizzard'ın başkan yardımcısı Rob Pardo'dan geldi: Diablo 3'ün 2010'da çıkmayacağını açıkladı.

Blizzard, Diablo 3'te LAN seçeneği olmayacağını duyurduğunda ilk kez hayranlarının tepkisini üzerine çekmişti. Aynı durum Starcraft 2'deki çoklu oyuncu modunda da geçerli oldu ve sadece internet üzerinden Blizzard sunucuları Battle.net'e bağlanarak oynanabileceği açıklandı. Sebep olarak korsan kopyalara karşı duyulan korku gösterildi.

Pardo, Techland platformunda bir sonraki hayal kırıklığını açıkladı. Diablo 3'ü baz alarak şunları açıkladı: "Oyunlarımızı hep çok erken duyuruyoruz. Oyunun önümüzdeki sene kesinlikle çıkmayacağını rahatlıkla söyleyebilirim."

Tüm konu: Diablo 3: Oyuncuların eli yine boş kaldı

İzleyin: Diablo III

Resimlerle: Diablo III Monk ve yeni harita

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bir Diablo 3 hayranı olarak duruma nasıl tepki gösteriyorsunuz?

frozen
24-11-2009, 15:41   |  #2  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
776 mesaj

Blizzard kesinlikle oyun pazarlama konusunda hiç birşey bilmiyor. Çok başarısızlar. Yıllar öncesinden oyun duyuruyorlar, sonra biz söylemedik diyorlar.

Çok hevesliydim Diablo 3 konusunda ama artık (olurda!) çıkarsa kesinlikle almayı düşünmüyorum.

Blackinred
24-11-2009, 16:42   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
356 mesaj

Blizzard için normal bir haber. Bu adamlar gerçekten ince eleyip sık dokuyor oyunları yaparken, zaten başarıları ortada ancak bir gerçek var ki onu da zaten kendisi söylemiş; evet, çok erken açıklıyorlar. Sonra da iştahla bekleyen oyuncular haliyle kızıyor. Bunu birilerinin düzeltmesi gerekiyor.

heatblast
24-11-2009, 18:08   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,260 mesaj
Alıntı: obuşu  
Allah belanı versin Blizzard. Blizzard Allah belanı versin. Belanı versin Allah, Blizzard. Versin belanı Allah, Blizzard

Daha ne kadar nefret kusabilirim bilemiyorum. 10 sene boyunca bir şirket oyun çıkaramaz mı? Sanki çok matah bi oyun olacak. Evet güzel bi oyun olacak ama hiçbir oyun 10 sene uğraşıldıktan sonra evet 10 seneye değmiş dedirtmez. Çünkü o sürede 10 tane oyun yapılır ve yapılacak olan o bir oyunun verebileceği oyun zevkinden daha fazlasını verir. Ha ne diyodum, ALLAH BELANI VERSİN BLIZZARD!!!Blizzard senin için gidip voodoo, kara büyü, muska falan ne varsa öğrenip batman için uğraşıcam, oyun çıkınca(olursa tabi öyle bi şey) evde çoğaltıp çoğaltıp Taksim'de bedavaya bağıra çağıra dağıtıcam. Ben de bi uçak kaçırıp ikiz kulelere falan değil blizzardın binasına saldırıcam. Geberin emi!!!!

sakin ol
nedir seni bu kadar kızdıran?

_hEro
24-11-2009, 18:35   |  #5  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj

Yapsınlar işte koç gibi.Aceleyle çıksında binbir yamayla zor düzeltsinler daha mı iyi ?
Benim acelem yok :) Mezun olana kadar anca çıkar zaten :) Yoksa mezun olamam :p

obuşu
24-11-2009, 18:39   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

Blizzard resmen müşterileriyle şey geçiyor, eeee dalga geçiyor. Adamlar kasımın 27si diye milletten para topluyor oyunu verme vaadiyle. Bu vaadi Blizzard mı vermiş, bi alışveriş sitesi mi vermiş bilemem. Ama bu kadar süre boyunca böyle süreler verilip oyunseverlerin söğüşlenmesine müsade edip tam da sipariş süreleri yaklaşınca "yok biz aslında çıkartmıycaz oyun moyun, dağılın hadi bakıyım" diyip insanları mağdur ediyor, edilmesine göz yumuyor. Deseler ya "hiçbir firmayla anlaşmadık, bir tarih vermedik", ya da en azından "bizim belirttiğimiz dışında verilen çıkış tarihlerinin hiçbirine kulak asmayın, kulak astığınız takdirde doğacak mağduriyetlerden biz sorumlu değiliz". Ama demezler tabi. Yoksa nasıl paraları indirecekler cebe "hiçbir şey yapmadan"!!! Yoksa o siteler elde ettikleri bu kar payını nasıl yiyecek... 

Ben ki üniversitede 1 senesini diablo 2 yüzünden kaybetmiş biriyim, o kadar çok severim yani oyunu. Ama yine bu yapılanlara sövmeden, beddua etmeden duramıyorum. Bu yapılanlar en hafif tabiriyle ahlaksızlıktır.

Gözünü para bürümüş şirket yöneticilerinin diablodan, warcrafttan daha çok eğlenerek oynadıkları bir oyundur sadece. Biz senelerdir, diablo 2 oynarken onlar da bizlerle oynadı. Bu oyunu ne alırım, ne de aldırtırım çevremdekilere. Umarım bu oyunu almayı düşünen diğer milyonlarca kişi de benim gibi düşünüp almazlar.

Son Düzenleme: Ali Güngör ~ 24 Kasım 2009 21:07
V E N U S
24-11-2009, 20:03   |  #7  
Üye
93 mesaj

Çıktı , çıkacak derken yalan olup gidecek oyun yakında. Duke Nukem Forever'ı andım bir an :)

world_pc
25-11-2009, 10:32   |  #8  
world_pc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,359 mesaj
Alıntı: V E N U S  
Çıktı , çıkacak derken yalan olup gidecek oyun yakında. Duke Nukem Forever'ı andım bir an :)
Hakikaten öyle...

Moose Mordecai
25-11-2009, 11:06   |  #9  
Taze Üye
1 mesaj

Diablo benim için tüm zamanların en iyi 3 oyunu arasındaydı. Ha çıktı haçıkacak ewet işte 1 ay kaldı derken böyle bir haber okumak neredeyse hevesimi kaçırma sınırına getirdi beni. Gerçekten çok üzüldüm.

world_pc
25-11-2009, 11:08   |  #10  
world_pc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,359 mesaj

Diablonun bu önlenemez çıkıiını bende destekliyorum.