Dikkat Dikkat Facebookta Virüs Var

Ozantekeli3535
06-04-2013, 11:01   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
26 mesaj

Ben Mehmet ali arkadaşlar Facebookta virüs var, arkadşımın  hazrıladığını sandığım bir slayt gösteri vardı ona tıkladım adobe flahs indir dedi ben de indirdim virüs bilgisayrıma girdi google chrome virüs bulaştı şimdi yandex indirdim ordan girebiliyom facebooka google chromeden girince 3 facebookum kilitlendi uyarı şöyle geldi google chrome'a virüs yazılım bulaştı hesabınızı güvenceye aldık kiltledi 

şimdi yandexten saldırıyorlar girdiğim site de reklamlarda sağdan soldan alttan üstten bilgisayrın çökmek üzere tıkla onar diyor bu da onların oyunu

slayt başlığı şuydu ;

Arkadaşlar Slyat Videomu İzleyip Yorum Atarmısınız Lütfen 

şimdi benim adıma slaytı paylaştılar ben hazırlamış gibi gösteriyorlar arkadaşlarımın benim yaptığımı sanıyorlar tıklıcaklar onlara da bulaşmış oluyor. Facebooka giremiyoruz  kaldıramıyoz  24 saat içinde   kaç kişiye bulaşmış olacak  uyarın herkesi

Facebook yetkilileriyle iletişim kurabiliyorsanız  söyleyin o virüsü kaldırsın şimdi boşu boşuna 30 tl format paramız gitti  esed   anti virüs niye uyarı vermedi  bilgisayarı tarattım hiç bişey çıkmadı  yandexe girdim  sağdan soldan üstten alttan  o  + 18 reklamlar çıkıyor

trk8krt
06-04-2013, 11:49   |  #2  
trk8krt avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Sorun asında face de değil Adobe Flash indir dediği zaman hangi siteye seni yönlendirdiğine iyi bakmalısınız orjinal site değilse indirmeyin yoksa virüsü yersiniz malesef bu taktik çoktan var ayriyetten...

Son Düzenleme: trk8krt ~ 06 Nisan 2013 11:50
excel_mustafa
06-04-2013, 13:00   |  #3  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,443 mesaj

kaspersky is 2013 ü indirip güncelleyip full tarama yap.bulaşan virüsleri temizleme direk sil.

murat5038
06-04-2013, 13:48   |  #4  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/chr ... _2.html?ynt=1345751

Burdaki konuyu takip edin.

mhmt06
06-04-2013, 15:20   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

hem yandexi kurmuşsun hemde facede virüs var diyosun.  sen yandex i kaldır (biraz zor )  facede virüs kalmaz :))
o skype geçmek için uydurulmuş bişey. 
ne kuruyorsa kur. hatta bilgisayarın hayatını kurtaracak bir program bile kuruyorsan  yandex yazısını gördüğün yerde hızla kasanın fişini çek. format derdinden kurtul.

grezimonk
06-04-2013, 16:06   |  #6  
grezimonk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
4,195 mesaj

olay yandex ile ilgili olamaz... facebook ile alakalı...

mhmt06
06-04-2013, 20:04   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

sadece şunu söyleyim ki; google ye yandex yazdığınızda kötü bir yorumla karşılaşamıyorsunuz. adamlar nasıl bir sistem kurmuşlar hayret.   halbuki hayır seçeneğini seçseniz bile kendi kendini kurmuş olan vede kaldırması çoğu virüsten zahmetli olan ve format gerektirebilen bir yazılım. ama görevinin ne olduğunu bilmiyorum.    şundan kesinlikle eminim.  çok büyük birileri var işin içinde. nerden mi biliyorum. yandex in virüs olduğunu kendi kendine kurulup kaldırılamadığını yazdığım yorularım silinmiş.  yok yani googleden aratıyorum çıkmıyor. yazdığım cümlelere kadar hatırlıyorum ama googleden çıkmıyor. hatta  bu sitede yedi sekiz tane yandex aleyhine yorumum vardı 4 tanesi yok olmuş. bizzat YANDEX VİRÜSÜNE DİKKATisimli açtığım konu yok olmuş.  site yetkililerini suçlamıyorum elbette. çünkü biliyorum insanları uyaran yorumlar  başka eller tarafından siliniyor. iş içinde iş var haberiniz olsun.  

DİKKAT EDİN BU YORUMUMDA SİLİNECEK. İNANMAYANLAR ALINTI YAPIP BAŞKA SİTELERDE YAYINLASIN, VE YOK EDİLDİĞİNİ YADA GOOGLEDEN ULAŞILAMADIĞINI GÖRSÜN.

grezimonk
07-04-2013, 00:28   |  #8  
grezimonk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
4,195 mesaj

yandex kadar boş tarayıcı ve arama motoru yok her türlü saçmalığı yaparlar Linux desteği yok heralde Linux ile çalışmalarına imkan yok... Putin Linux'a bulaşırsanız sizi yaşatmam demiş olabilir... :)