DIKKAT ılan veren arkadaslar lutfen OKUYUN......

suheyl-34
28-01-2011, 13:19   |  #1  
suheyl-34 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
412 mesaj

selam degerlı sıte sakınlerımız
urunlerı satarken hıc ozen gostermıyosunuz yukar,da mod arkadasım kuralları belırtmıs
ILANI,atıp gıdıyosunuz bır,daha cevap vermıyosunuz
LUTFEN kurallara UYUN
sattıgınız urunun adı seklı gerekırse resmı fıatı garantılı olup olmadıgı
telefon nosu sehır bunlar gıbı detaylar ve urununuze sorulan sorurala cevap verın
arkads,lar bunlara ozen gosterıcenızı bılıyorum urunlerın satılması acısın,dan
sevgı saygılarımı sunar yanaklarınız,dan operım
saygılarımla .....[/url]

Uploaded with [url=http://imageshack.us]ImageShack.us[/url]

Uploaded with [url=http://imageshack.us]ImageShack.us
arkadaslar bugun aldıgım telefonlar dahılınde sıtemıze bır kac sey eklıyeyım ve sızlen paylasmayı dogru gordum
alım ve satımlar,da ve yorum yapılan satıslar,da hadı (LAN) ısne bak (GIT) ordan al almıcan (  NE ) NE konusuyon (LAN)gıbı tabır,ler yer almakta
arkadaslar .......
satılan (mal) URUN ,ne herkez yorum yapıcak pahalı der ucuz der ıyı der kotu der her,kez bır,sey
soylucek ama KIMSE BIR,BIRI,NE (KUFUR KAAFIR ) etmeye asla HAKKI YOK bunu UNUTMAYIN .......
URUNU ( malı ) satar satmaz kendı bılecegı ıstır kısının ADAM GIBI pazarlıgını yaparsın verır vermez
ken,dı bılecegı ıstır kısı,nın
gıder mod sıkayet edersın uyarır gerekırse BAN eder sıteye sokmaz
zaten kuralları okuyan arkadas,larım sıteyı nasıl kullanıca,nı bılır soylemeye gerek yok
arkadas,lar ( SITEMIZI KIRLETMEYE,LIM )
abı tavsıyesı
bız,ler dost sıteler,de artık BIR AILE oldumuzu asla UNUTMAYIN  ona gore DAVRA,NIN
ben INTERNETTE her seyı yaparım sonra kacar gıderım KIMSE BENI BULAMAZ   gıbı seylerı
ASLA AKLINA BILE GETIRME (DUSUNME BILE )
(DAG DAGA KAVUSMAZ )
(BILGISAYAR BILGISAYARA ----- KAVUSUR ) demedı (deme )
TAVSIYE (AKILLI OL ) yaramaz cocuklar ıcın
alım ve satım,ların,da durust ol (her ıkı taraf ıcın )
tek kelıme ıle (DURUST) ol yeter
satın aldıgın (malı,n PARA,SINI ODE )...... KELEK ATMA
anlasmalarını ona gore yap ıade,lı konus,mus,san ona gore konus
malın durumunu calısıp --- calısma,dıgı arızalı oldugunu mut,laka belıt (garantı dahıl )
evet degerlı sıte sakın,lerımız
ben herseyı sıze anlattım yaparsınız yapmas,sanız SIZE KALMIS
ben bır detay,lı anlatayım dedım
alıs ve satıslarınız hayırlı olsun dıley,le
selamlarımı sunuyorum ....
kaptan...............

Son Düzenleme: suheyl-34 ~ 28 Haziran 2011 23:32
lunaticium
28-01-2011, 23:53   |  #2  
lunaticium avatarı
Yıllanmış Üye
603 mesaj

Birde ikinci elden satın alan ve satan nasıl anlaşmalı ne gibi şartlar gerek onuda belirtin.
Misal parayı gönderdim PC gelmedi ne yapıcam... gelde uğraş sonra haklı değilmiyim, yada satan PC'yi gönderdi ama alan para yollamadı ne yapıcak?
Şart ve kural olması lazım.
Eğer iki tarafta kendilerini güveniyorlarsa eğer ciddi satıcaksa veya alıcaksa T.C kimlik numarası gibi yada telefon gibi Detaylar vermeli değil mi. sonuçta adamlar birşey satın alıyor ve güvene ihtiyaçları var, Neye dayanarak satın alınmalı.

suheyl-34
29-01-2011, 00:32   |  #3  
suheyl-34 avatarı
OP Yıllanmış Üye
412 mesaj
Alıntı: lunaticium  
Birde ikinci elden satın alan ve satan nasıl anlaşmalı ne gibi şartlar gerek onuda belirtin.
Misal parayı gönderdim PC gelmedi ne yapıcam... gelde uğraş sonra haklı değilmiyim, yada satan PC'yi gönderdi ama alan para yollamadı ne yapıcak?
Şart ve kural olması lazım.
Eğer iki tarafta kendilerini güveniyorlarsa eğer ciddi satıcaksa veya alıcaksa T.C kimlik numarası gibi yada telefon gibi Detaylar vermeli değil mi. sonuçta adamlar birşey satın alıyor ve güvene ihtiyaçları var, Neye dayanarak satın alınmalı.
selam dostum TICARETTE en once tabııı  guven gelır ne guzel sen unuttumu sen eklemısın
dılıne saglık kardesım ama sunu unutmayalım sıtede adamı bır kere kazık,larlar veya kazık,ladıgını
zanneder,ler yukarda anlatmak ıstedıgım o on,dan sonra bu vatan,dası sıte,de adını varsa sırketını
acık,larız okuyan bu kısıye mal asla vermez her,kezın yerı adresı bellı nereye kacıcak en cok telefonu kapar
dusunmes,kı adam pesıne dusucek burası sanal alem her,kez kacacagını zanne,der bır kız adamın pesıne duser taaaa kars,tan adamı getırır ıst ,bula kendı bıle neye geldıgını anlamaz vay onun HALINE ,derım
O -------- zaman nedemek ıstedıgımı ıyı anladın her,hal,de onun ıcın abı TAVSIYESI
bır sey yapar,ken ınsan,lar 2 defa dusun,sun dıyor yanakların,dan opuyorum
herkeze hayır,lı satıslar
kaptan

lunaticium
29-01-2011, 00:42   |  #4  
lunaticium avatarı
Yıllanmış Üye
603 mesaj
Alıntı: suheyl-34  
selam dostum TICARETTE en once tabııı  guven gelır ne guzel sen unuttumu sen eklemısın
dılıne saglık kardesım ama sunu unutmayalım sıtede adamı bır kere kazık,larlar veya kazık,ladıgını
zanneder,ler yukarda anlatmak ıstedıgım o on,dan sonra bu vatan,dası sıte,de adını varsa sırketını
acık,larız okuyan bu kısıye mal asla vermez her,kezın yerı adresı bellı nereye kacıcak en cok telefonu kapar
dusunmes,kı adam pesıne dusucek burası sanal alem her,kez kacacagını zanne,der bır kız adamın pesıne duser taaaa kars,tan adamı getırır ıst ,bula kendı bıle neye geldıgını anlamaz vay onun HALINE ,derım
O -------- zaman nedemek ıstedıgımı ıyı anladın her,hal,de onun ıcın abı TAVSIYESI
bır sey yapar,ken ınsan,lar 2 defa dusun,sun dıyor yanakların,dan opuyorum
herkeze hayır,lı satıslar
Kaptan dostum, peki ne gibi şartlar konulmalı? eğer biri ilan verecekse mesela
bu şartlar olmazsa satış alış olamaz gibi şeyler,telefon numarası şart. T.C kimlik numarası şart gibi şeyler,
sence ne gibi kural ve şartlar olmalı, belirtirsen hepimiz seviniriz.

suheyl-34
29-01-2011, 00:55   |  #5  
suheyl-34 avatarı
OP Yıllanmış Üye
412 mesaj
Alıntı: lunaticium  
Kaptan dostum, peki ne gibi şartlar konulmalı? eğer biri ilan verecekse mesela
bu şartlar olmazsa satış alış olamaz gibi şeyler,telefon numarası şart. T.C kimlik numarası şart gibi şeyler,
sence ne gibi kural ve şartlar olmalı, belirtirsen hepimiz seviniriz.
dostum
bu konuda onlem almak gercekten zor adam pıslık yapsın 10 mılyo,na kullanımlı hatlar var kaldır at
kımlık nosunu yanlıs bıseyler verır baskasının basını yakar bu sefer elden teslım buyuk parcalar,da ıyıdır
en ıyı yolu,da budur mebla yuksek olan,lar,da ama dedım,ya adamlar bulunur eskıden bulunmuyodu
sımdı cok kolay,lastı ben kargo ıle gon,derıyorum ama kargo kapıda sadece gonder,dıgı parayı yanı kendı parasını alıyo senın para,nı sana ulastırmıyo kapıda al parayı ode dıye bır sıstem yok gonder,dı posta veya
adrese havale ettı parayı ettı etmedı ugrasıcan adamı bulun,ca artık O dusunucek dedım,ya ıste bu,da
ısın rıskı ne yapar,san yap odemıcek olan adam odemıyo bır cok adam benı arıyo telefonu gızlı numara
yok satıldı dıyorum ne dıyım ıste boyle bır ıs ama gıne dıyorum  karsılıklı  GUVEN dıyorum bırbırımıze
guvenıcez baska yolu yok guven olmassa satıs zor dostum dıyorum,ya 2 kere dusun dıye bugun bana yarın sana
selamlar
kaptan

bosluk
01-02-2011, 12:56   |  #6  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Birşey satacak kişi konu açıp, konusunun da altına ücretsiz ilan sitelerinden (örneğin en başarılı ücretsizi sahibinden.com - ki bir komisyon payı ile oradan ödeme imkanı da var) bir bağlantı verse çok daha güvenli ve pratik olur kanımca. Bakıyorum örneğin şu anda, bir arkadaşımız bir gitar ilanı vermiş forumda. 200 lira demiş ama aynı arkadaş başka bir forumda aynı ürünlere 150 lira fiyat biçmiş. Şahsen alım-satım konularına ucuz/pahalı/hede/hödö tarzında yorum yapanların abesle iştigal ettiklerini düşündüğümden görmeme rağmen birşey demedim. Ama bu ne kadar etik ve hem satıcı hem de alıcı açısından abuk sabuk bit gibi türeyen forum satır aralarında, sadece alım/satım işi yapan ve ücretsiz olan büyük siteler dururken ne kadar pratik merak ediyorum...

suheyl-34
01-02-2011, 17:29   |  #7  
suheyl-34 avatarı
OP Yıllanmış Üye
412 mesaj
Alıntı: bosluk  
Birşey satacak kişi konu açıp, konusunun da altına ücretsiz ilan sitelerinden (örneğin en başarılı ücretsizi sahibinden.com - ki bir komisyon payı ile oradan ödeme imkanı da var) bir bağlantı verse çok daha güvenli ve pratik olur kanımca. Bakıyorum örneğin şu anda, bir arkadaşımız bir gitar ilanı vermiş forumda. 200 lira demiş ama aynı arkadaş başka bir forumda aynı ürünlere 150 lira fiyat biçmiş. Şahsen alım-satım konularına ucuz/pahalı/hede/hödö tarzında yorum yapanların abesle iştigal ettiklerini düşündüğümden görmeme rağmen birşey demedim. Ama bu ne kadar etik ve hem satıcı hem de alıcı açısından abuk sabuk bit gibi türeyen forum satır aralarında, sadece alım/satım işi yapan ve ücretsiz olan büyük siteler dururken ne kadar pratik merak ediyorum...
selam
dostum bazı konular,da haklı oldugunu dusunuyorum ben,de sımdı bızım sıtemızın agırlık konuları bellı
yıllar, dır electronıc konusun,da hızmet veren sıte gerek donanım gerek yazılım olsun yenı cıkan hersey
var sıtemız,de ama uye olan arkadasla,rım tencere tava dısın,da her sey satmaya calısıyo bu ısın espırısı
gunun ve hayat sartları ınsanları bıraz,da bu hale getırdı HOS gormek lazım dıyorum (ıcın,de ILLAGAL )
olmak,sızın sıteler,de her sey satılabı,lınır ve alına bılınır ben 7000 sıte uyesıyım neler satılıyo tahmın edemessınız gıne bız sıtemızı sahıp cıkmaya calısıyor ve(temız) ben,de MODERATOR gıbı yazıyorum
aslın,da moderator,lerımız,de bu konulara cevap verebılır her halde ben yazdıgım,dan gerek gormuyo
kardeslerım sag olsunlar ara sıra uyarı gelıyor ama sert sekıl,de dıgıl gorudugum kadarıyla sıtemızın
mod,ları ıyı ve BILGILI ınsan,lar doslar BILGILI ınsan,dan ASLA zarar gelmez bunu unutmayın
herkeze hayırlı alıs verısler dıler yanaklarınız,dan operım
bu arada,yasımı merak eden arkadas,larım var hemen soylıyeyım 46 yasın,dayım
kaptan E

tumantuy
22-02-2011, 15:44   |  #8  
Yıllanmış Üye
329 mesaj

herkes çok uzun msajlar yazmış okuyamadım genede saolun:)

suheyl-34
22-02-2011, 20:52   |  #9  
suheyl-34 avatarı
OP Yıllanmış Üye
412 mesaj
Alıntı: tumantuy  
herkes çok uzun msajlar yazmış okuyamadım genede saolun:)
evet kardesım mesaj ve paylasımlar degerlı arkadaslarım,dan bayagı ılgı gordu
sıte sakınlerıne tesekkurler
79/dan buyana hımet ---------7/24 ---------   kaptan electronıc------------------------------------

bılge adam
16-03-2011, 20:41   |  #10  
Üye
67 mesaj
Alıntı: suheyl-34  
evet kardesım mesaj ve paylasımlar degerlı arkadaslarım,dan bayagı ılgı gordu
sıte sakınlerıne tesekkurler
79/dan buyana hımet ---------7/24 ---------   kaptan electronıc------------------------------------
selam kardesım bu sıte senın kıymetını bılmesı lazım dıyorum
senın,gıbı bır arkadasa herkezın ıhtıyacı var kardesım
calısmalarında basarı dılıyorum KAPTAN ELECTRONIC  hayırlı ısler
selamlar
BILGE ADAM

suheyl-34
17-03-2011, 12:22   |  #11  
suheyl-34 avatarı
OP Yıllanmış Üye
412 mesaj
Alıntı: bılge adam  
selam kardesım bu sıte senın kıymetını bılmesı lazım dıyorum
senın,gıbı bır arkadasa herkezın ıhtıyacı var kardesım
calısmalarında basarı dılıyorum KAPTAN ELECTRONIC  hayırlı ısler
selamlar
BILGE
selam degerlı SAKINLERIMIZ
sıtedekı arkadaslarım,dan taktır gormek guzel bır sey elımden geldıgı kadar her keze yardımcı olmaya calısıyorum (SU 3 GUNLUK DUNYA,DA KIMSE KIMSEYI KIRMASIN ) (DERIM)
saygı ve sevgılerımı sunar yanaklarınızdan operım
kaptan

bılge adam
29-03-2011, 00:38   |  #12  
Üye
67 mesaj

selam degerlı sıte sakınlerımız
kaptan abım cok cok dogru soyluyor ama degerlı sıtemız,de kale almayan
bır suru kendını bılmeze raslıyorum
arkadaslar
aklın yolu bırdır derım
ve kaptan abımı sonuna kadar des,dekler ellerın,den operım degerlı abım
senın gıbı degerlı goruslerı olan bır abımız ve yardım sever bır kısı boyle bır sıtede olması
buyuk degerdır anlıya bılene doslar
sevgılerım,ve saygılarımla
B/ ADAM

balıkman
08-04-2011, 03:34   |  #13  
Üye
65 mesaj

selam degerlı kaptan abım
avcılarda tanısmıstık ben ıncırlıden meto hatırldın herihalde kıvırcık.bılge adamın ordan
sayın abım ıncırlıden avcılara kadar 35 eleman senı cok sevıyor ve desdeklıyoruz abım
abımın kıymetını bılın boyle bır dost adam bulunmaz
sevgılerım ve saygılarımla
ellerın,den opuyoruz
1 makınada 10 kısı su an 10 kısı soluyo 1 kısı yazıyoruz
her,kezın selamı var
BUYUKSUN BABA
muslumculerde burda
ıyı geceler
INSANA REFARANS GEREKMEZ KENDI REFERANSTIR
HAYIRLI GECELER