Dikkat: iPhone suç oranını tetikliyor!

CHIP Online
23-11-2013, 19:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

iPhone'a sahip olmak sizi mutlu edebilir. Ama mutluluğun yanında gelen tehlikeyi de biliyor musunuz?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/dik ... tikliyor_43842.html

Resimlerle: Hırsızları kandıran en yaratıcı icatlar!

Daha önce de Apple ürünlerinin ve özellikle iPhone'un ABD'nin New York şehrindeki suç oranlarını arttırdığından bahsedilmişti. Bunun önüne geçmek isteyen yetkililer New York Polis Departmanı ile özel bir işbirliği içine girmiş ve önünü kesmek için birtakım çalışmalarda bulunacaklarından bahsetmişlerdi. Ancak bu çalışmaların hepsi boşa gitmiş gibi görünüyor. Zira New York'ta işlenen suçlanın yüzde 14'ü "iPhone suçu" olarak kayıtlara geçmiş durumda.


ABD'den son gelen haberlere göre, New York'ta işlenen suçların önemli bir kısmına iPhone önayak oluyor. Elbette hırsızlık suçlarından bahsediyoruz. New York Polis Departmanı'nın açıklamasına göre geçtiğimiz yıl şehirde tam 16.000 Apple ürünü ile ilgili hırsızlık suçu işlenmiş. Bu da New York'taki suç oranının yüzde 14'üne eşit. Tabi bu hırsızlık vakalarının bazılarının, beraberinde ciddi yaralanmaları da getirdiği biliniyor.


Bu yıl da durmaksızın süren hırsızlık olayları neticesinde cep telefonu hırsızlığının yüzde 45'leri gördüğünü söyleyen yetkililer, bu telefonların büyük bir çoğunluğunu yine iPhone'ların oluşturduğuna da dikkat çekiyorlar. Hırsızların iPhone'u tercih etmelerindeki en büyük neden, hem pahalı hem de değerini zor kaybeden cihazlar olmaları...

Tüm Konu: Dikkat: iPhone suç oranını tetikliyor!

Resimlerle: Hırsızları kandıran en yaratıcı icatlar!

Kaynak: www.chip.com.tr