Directx sorunu format attım bir türlü yüklenmedi.

oqehan
23-12-2010, 17:59   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar vista starter format attım hala vista starter yüklü toshiba l40-17s versiyonlu bir notebook um var.vistayı sorunsuz bir şekilde yükledim fakat ne yaptıysam ne ettiysem direcxt yükleyemedim.Bu yüzden hiç bir oyuna giriş yapamıyorum.yardımcı olursanız cok sevinirim.önceden yüklüydü formattan sonra direcxt 9 ve 10 ne varsa sdk falan yükledim.olmadı olmadı..service pack 1 yükledim yabancı sitelerde gördüm yüklenince oluyormuş galiba fakat hala olmadı.yardımcı olursanız gerçekten çok minnettar olurum.3 gündür buna kafa yoruyorum hiç bir sitede bulamadım çözümünü teşekkür ederim.

uGuR.uK
23-12-2010, 22:16   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

birader directx 9'da 10'da vista ile dahili yüklü gelir, zaten içinde var yani onlar. senin tek yapman gereken "directx web installer" ile ki kendisi ufacık küçücük bir uygulamadır, en son dx güncellemelerini yüklemek olucak. ondan ziyade başka yapman gereken birşey yok. ayrıca yüklü sürüm starter, normal windows'larda olan birçon özellik ve altyapı desteği bunda olmadığı için multimedya uygulamalar, oyunlar vs. dx kullanan yazılımlarda sorun yaşıyorsan bu normal.

oqehan
24-12-2010, 18:39   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

dediğiniz seyi denedim olmadı fakat bir olaya rastladım sanırım system32>directx klasorunu kurulması gerekiyor ben ne kadar kursamda o klasore kurulmuyor o klasor bos system32de directx klasorleri hepsini directx klasorune kopyaladım fakat bir sonuc elde edemedim.ne yapmalıyım?

mustafa2116
25-12-2010, 15:03   |  #4  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

dix in çalışması için önce ekran kartı doğru kurulması gerek. Öteki türlü kurulum gerçekleşmez yada gerçekleşsede işe yaramaz.