DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS EN

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Scareble
08-07-2004, 16:24   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
95 mesaj

ya arkadaşlar harddiskin IDE kablosunu çıkarıp taktım ve her zaman yaptıoğım şey bu ama  DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENter hatasını verdi cdromdan başlattığımda hardiskten başla diyorum ve başlıyo ama diğer türlü açılmıyor 3 gündür uğraşıyorum kafayı yiyecem bilen varsa yardımcı olsun lütfen [V]

compuman
08-07-2004, 17:41   |  #2  
Yeni Üye
38 mesaj

IDE kablosunu madem ki çıkarıp taktın  doğru yere taktığına emin ol. IDE1 den çıkarıp 2 ye takmış olma.. Yine olmazsa başlangıç disketi veya CD si ile açtıktan sonra
A:\>     iken

SYS c:     

yaz ve  entere bas. sistemi c ye aktarır.. sonra açarsın..

internet
20-07-2004, 13:51   |  #3  
Taze Üye
9 mesaj

Arkadaş sistem açılırken büyük bir ihtimal HDD yi görmüyor ..ide kablosundan da olmayabilir .biostan cdroom yada flopy görüyor da olabilir .onu da kontrol edersen iyi olacak

Banned
29-07-2004, 19:38   |  #4  
Banlandı
1,157 mesaj

Bence boot sequence ayarlarını montrol etmelisin.

webaytek
30-07-2004, 09:50   |  #5  
Yıllanmış Üye
659 mesaj
alıntı:
Gönderen : compuman

IDE kablosunu madem ki çıkarıp taktın  doğru yere taktığına emin ol. IDE1 den çıkarıp 2 ye takmış olma..

+1

LoRd_Nemesis
30-07-2004, 12:50   |  #6  
Yeni Üye
26 mesaj

aynı sorun bendede var ama benimkide harddiskin arkasında ki güç kablosundan kaynaklanıyor.güç gidip tekrar geldi ve bende bilgisayarı kapadım sabah açtığımda aynı sorun bendede yaşandı ve hala gideremedim içinde sürü önemli belgeler vardı bunları nasıl kurtarıcam ben yaw
sys c: yi de denedim ama hiç bir fayda olmadı.hd yi 2 ye ayrmıştım ama her 2sinide görmüyor ve alakasız dosya isimleri var 1kaç tane.

başka bir harddiskle bilgisayarı çalıştırıp windowsdayken diğer bilgileri kurtarırım belki dedim ama harddiski görmüyor illet nasıl halletcez bunu ya bir bilen yokmu kafayı yicem

webaytek
02-08-2004, 12:48   |  #7  
Yıllanmış Üye
659 mesaj

LoRd_Nemesis ve diğer tüm kullanıcılara duyuralım bu yazıyı da...
NTFS dosya sistemi maalesef kendisini DOS'tan saklıyor ya da ööle davranıyor (2.cisi daha doğru sankiKahkaha) sys c: nın ben de olacağını düşünmüştüm ama NTFS yemiyor o komutları

HERKESE : Kardeşim neden sürekli en son çıkan işletim sistemine terfi etmeyi kar sayıyorsunuz - alın size işte 98 problemleri xp problemlerinin 50 katı kadar az... XP zaten sorunlu - NTFS > FATla, FAT32'yle win98 ve aşağısıyla kendisiyle uyumsuz - kendini çok korunaklı gösterip çok hatası olan bir dosya sistemi - dosya şifrelemelerinden sonra, yetkilendirmeden ve paylaşımdan sonra çıkardığı sorunlar bitmek bilmeyen bir sistem - ilk seferinde XP kullanan arkadaşlardan özür diliyorum - diğer arkadaşlar da kendileri için en kötü şeyi yaptılar ve XP'ye terfi ettiler...
Sorununuzun kesin olmayan çaresi şu - ama çok da etkili bir yöntem - bir windows 98 kullanan arkadaşınızın harddiskini bilgisayarınıza takıp windows 98i çalıştırın... (detaylı bilgi isterseniz ÖzelMesaj yollayabilirsiniz...) ve dosyalarınızın tümüne erişim hakkı kazanın ama tabii ki windows98 yüklü harddiske bilgisayarınızdaki sürücüleri yüklemeniz gerekeceğinden biraz zahmet çekeceksiniz...

Son Düzenleme: webaytek ~ 02 Ağustos 2004 12:51