DivX mi VCD kalitesinde mi?

HPQ-User
30-08-2009, 10:51   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

engin sormuş:
benim sorunum resim üzerinde resmi buraya bir türlü kopyalayamadım bende rapidshare' e attım  oradan indirdiğinizde sorumu anlamanızı umarım. linkim bu

bu linkten indirdiğiniz resimlere baktığınıza göre şimdi hangi format daha iyi izlenir. Biz alışmışız kare şeklindeki ekranlara. Geniş ekran bana bi tuhaf geliyo sözde geniş ekran ama filmlerin bazı yerleri çıkmıyor neden böyle?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
bilgisayarla ilgili sorunum yok

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.1.2) Gecko/20090729 Firefox/3.5.2

International Affairs
30-08-2009, 14:08   |  #2  
International Affairs avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
4,659 mesaj

Evet sorununuzu bir nebze olsun anladım!
Lcd  monitörleri genelde artık geniş ekranlı olarak piyasaya sürülüyor bu nedenle bu filmleri,Dicx formatta seyrediyoruz yalnız bu monitörde tam ekran olunca divx oluyor zaten vcd formatı tv için geçerli olduğu için şu yani kısacası!
Pc için;Divx
Tv için;VCD formatı
Oluyor!

birbilimci
30-08-2009, 17:33   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
21 mesaj
Alıntı: HPQ-User  
engin sormuş:
benim sorunum resim üzerinde resmi buraya bir türlü kopyalayamadım bende rapidshare' e attım  oradan indirdiğinizde sorumu anlamanızı umarım. linkim bu

http://rapidshare.com/files/2730 ... eni__351__acaba.rar
bu linkten indirdiğiniz resimlere baktığınıza göre şimdi hangi format daha iyi izlenir. Biz alışmışız kare şeklindeki ekranlara. Geniş ekran bana bi tuhaf geliyo sözde geniş ekran ama filmlerin bazı yerleri çıkmıyor neden böyle?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
bilgisayarla ilgili sorunum yok

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.1.2) Gecko/20090729 Firefox/3.5.