divx...

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
cico
09-05-2005, 14:33   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
561 mesaj

arkadaşlar benim öğrenmek istediğim bişey var forumda aradım ama bulamadım.
şimdi benim bilgisayarımda divx film yüklü ben bu divx i cd ye yazdırmak istiyorum ama divx player ım yok vestel dvd playerım var ben bu bilgisayarımdaki filmi alatyazısıyla entegreli olarak bi cd ye yazdırmak istiyorum.
1) böyle bişey olabilirmi yani alt yazıyla entegreli olarak. yapılabilirmi?
2)eğer yapılabilirse en iyi görüntü kalitesinde nası yazabilirim? (yani en az görüntü kaybıyla.)
(divx filmin boyutunuda yazayım belki lazım olur.734.052.352 bayt+bide alt yazı var oda 32.768 bayt)

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.Gülümseme

Son Düzenleme: cico ~ 09 Mayıs 2005 17:05
cico
09-05-2005, 17:24   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
561 mesaj

arkadaşlar nette u zun aramalardan sonra bi çözüm buldum ama daha denemedim çözümü söylüyorum işe yarayıp yaramadığını denedikten sonra sölerim.

Divx Filmlere Altyazı Ekleme Konusu

Küçük bir program avisubtitler
- filmi açıyorsunuz
- altyazıyı açıyorsunuz (BsPlayer veya Radlight gibi divx playerların gördüğü altyazıları kullanabilirsiniz)
- codec seçiyorsunuz (divx film için divx codec xvid film için xvid codec seçin)
- altyazı için isterseniz bazı ayarlar yapıyorsunuz (Rengi , yeri , arkasına bant ister misiniz) vs
- Filmi avi formatında farklı kaydediyorsunuz
isterseniz kayıt esnasında filmi de izleyebilirsiniz (alt yazısıyla beraber)
farklı kayıt işlemi bitince filmi divx olarak altyazılı izleyebilirsiniz.

Burada kaydettiğiniz altyazılı filmi bir vcd converter programıyla da vcd'ye çevirirseniz de altyazılı bir vcd filminiz olur.

cico
09-05-2005, 20:19   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
561 mesaj

beyler program işe yarıyor avi filmlere altyazıyı entegre ediyor. filmi farklı kaydetiyorum ama ses çıkmıyor filmde. bunun içinde orjinal filmden sesi alıp altyazılı olana birleştirmem gerekiyomuş ama hangi progaramla yapıcam bilmiyom yardımcı olurmusunuz. bu arada progaramın download linkini burda veriyimmi bilmiyorum isteyene özeldende atabilirim.

cico
10-05-2005, 19:54   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
561 mesaj

yaw arkadaşlar divx filmden sesi ayırmak için hangi progaramı kullanmam gerekiyo bi yardımcı olun bi allahın kulu msj yazmıyo yaw.

tonic
11-05-2005, 18:07   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,220 mesaj

cico www.divxforever.com buraya yaz sorunu bide daha kolay cevap alabilirsin.

cico
11-05-2005, 18:10   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
561 mesaj

ok saol sorun çözüldü.

tonic
11-05-2005, 18:31   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,220 mesaj

sen saol.