Diz ustu bilgisayarimin klavyesi calismiyor.

Nordkapp
07-04-2009, 23:28   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
30 mesaj

Merhabalar..

Diz ustu bilgisayarimin klavyesi calismiyor. Yardimci olur musunuz? Ama kisaca sunu soylemem gerekir. Aslinda dvd surucusu calismiyordu. Onu sokeyim derken bilgisayari actim biraz. Sonra geri takrim, dvd surucusunu de taktim. Dvd surucusu calisiyor ama klavye calismiyor. Bilgisayar da hic acilmiyor ayni zamanda...

Yardimci olursaniz cok sevinirim...

Süleyman.
08-04-2009, 00:40   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Yapamazsanız servise götürün. Ve keşke açmasaymışsınız...

Nordkapp
08-04-2009, 14:03   |  #3  
OP Yeni Üye
30 mesaj

Tesekkurler arkadas. Aynisini yaptim. Simdi klavye calisiyor ama bilgisayar acilmiyor. Ntldr eksik diye bir hata veriyor. Sonra ctrl+alt+del tuslarina basin diyor ama tabi tuslara basinca hic bir sey olmuyor. Ama tuslar calisiyor cunku caps lock'a basinca isik yaniyor. Bilmiyorum ne yapicam. Cok tesekkur ediyorum, fikirlerinizi gondermek isterseniz sevinirim.

Nordkapp
09-04-2009, 20:45   |  #4  
OP Yeni Üye
30 mesaj

BU SORUNLAR NEDEN OLABILIR?

Arkadaslar bilgisayar calisti. Simdi soz konusu bilgisayardan yaziyorum. Yeniden Windows Vista yukledim. Su anda bilgisayar calisiyor. Ama yuklemeyi yapabilmek icin harici klavye ve fare kullandim. Su anda da harici klavye ve fareyle kullaniyorum. Klavyenin bazi tuslari calisiyor bazilari calismiyor. Bilgisayarin kendi faresi hic calismiyor. Ayni zamanda fare panelinin yanindaki tuslarda calismiyor. Birde kamera calismiyor. Fan da nadiren calisiyor. Bunlarin haricinde bilgisayar normal gozukuyor. Bu sorunlar neden olabilir Arkadaslar? Yardimlarinizi bekliyorum. Tesekkur ederim...

Süleyman.
09-04-2009, 23:51   |  #5  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj
Nordkapp
BU SORUNLAR NEDEN OLABILIR?

Arkadaslar bilgisayar calisti. Simdi soz konusu bilgisayardan yaziyorum. Yeniden Windows Vista yukledim. Su anda bilgisayar calisiyor. Ama yuklemeyi yapabilmek icin harici klavye ve fare kullandim. Su anda da harici klavye ve fareyle kullaniyorum. Klavyenin bazi tuslari calisiyor bazilari calismiyor. Bilgisayarin kendi faresi hic calismiyor. Ayni zamanda fare panelinin yanindaki tuslarda calismiyor. Birde kamera calismiyor. Fan da nadiren calisiyor. Bunlarin haricinde bilgisayar normal gozukuyor. Bu sorunlar neden olabilir Arkadaslar? Yardimlarinizi bekliyorum. Tesekkur ederim...

Demek ki bazı bağlantılarını düzgün yapamamışsınız. Zaten bence dizüstü bilgisayarlar gibi hassas cihazları fazla kurcalamamak lazım. Servise götürmeniz gerektiğini düşünüyorum. Aksi takdirde kendiniz yapacaksanız, bağlantıları kontrol etmeniz gerekiyor. Ama tavsiye etmiyorum.

Nordkapp
10-04-2009, 01:16   |  #6  
OP Yeni Üye
30 mesaj

Evet olabilir. Ama mesela kalvye hic calismiyordu. Soketi cikmis. Yerine taktim, bazi tuslar calisiyor bazilari calismiyor. Birde fana anlam veremedim. Biraz calisiyor, duruyor, sonra tekrar calisiyor. Ayni zamanda bilgisayarin garantisi yok.

Süleyman.
10-04-2009, 01:19   |  #7  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj

Servise götürmeniz için garantisi olması gerekmiyor. Benim yine de tavsiyem götürmenizdir servise. Büyük ihtimal bilgisayarınızın basit bir sorunu var ve küçük bir ücrete hallederler.

Nordkapp
11-04-2009, 23:31   |  #8  
OP Yeni Üye
30 mesaj

Arkadaslar su anda sadece klavye ve fare sorunu kaldi. Klavyenin bazi tuslari calisiyor bazilari calismiyor. Touchpad de calismiyor. Suruculerini falan yukledim ama olmadi. fn+f7 de yaptim ama olmadi? Aceba duzelir mi yoksa boyle harici takilmaya devam mi edeyim?