Dizüstü bilgisayarlarda pil ömrü derdine son!

CHIP Online
25-05-2011, 12:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Dizüstü bilgisayarlarında kullanıcıların canını sıkan pil ömrü sorununa mucize gibi bir çözüm!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/dizu ... dine-son_27110.html

Resimlerle: Birbirinden ilginç 10 sıra dışı pil konsepti!

Dizüstü bilgisayarların en dezavantajlı yanlarından biri de pilleri. Daha dizüstü bilgisayarınız eskimeden pilinin eskisi gibi etkili çalışmaması ve şarj tutmamaya başlaması bazı durumlarda oldukça sinir bozucu olabiliyor. Ancak Leyden Energy isimli bir lityum iyon pil üreticisi bu soruna çözüm getiriyor.

Piyasaya yeni çıkacak olan piller en az üç yıla kadar pil ömründen yemiyor ve pilin en üst dolma seviyesi üç yıl boyunca hiç azalmıyor. Leyden Enerji ayrıca lityum-iyon pilleri için tüketiciye üç yıllık garanti de veriyor.

Bugün kullandığımız pillerde, elektrolitlerde kullanılan tuz tabanlı çözeltiler 70-80 derece sıcaklığa ulaştıktan sonra azalmaya başlıyor. Ancak Leyden Enerji'nin patentini elinde bulundurduğu teknoloji, çözeltinin 300 derecelere kadar azalmadan sabit durmasını sağlıyor. Firma yeni lityum-iyon pilleri için henüz bir fiyat belirlemiş değiller ancak standart pillerden biraz daha pahalı olması bekleniyor.

Tüm konu: Dizüstü bilgisayarlarda pil ömrü derdine son!

Resimlerle: Birbirinden ilginç 10 sıra dışı pil konsepti!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bu pillerden kullanmayı düşünüyor musunuz?

siber961
30-06-2011, 14:40   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
313 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2011

3 yıl garanti vermesi, ve pil ömrünün 3 yıl dolma kısmında azalma olmaması sevindiric bir haber. Pil dolumlarının belli bir süre sonra azalması sinir bozucu işiniz var çalışıyorsunuz pil aniden bitiyor.Dert yaratıyor.