dns değiştirme sorunu????

HPQ-User
18-09-2009, 08:53   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

leader39 sormuş:
ben bunda dns ayarlarını değiştiremiyorum girilen yerlere giriyorum  tcp-ıp seçip özellikler deyince  bana ağ bağdaştırıcısı kartı yükleyip güncellemelisiniz  diyor sebebi nedir ne yapmam gerekir aygıt yöneticisinden bakıyorum da yüklenmeyen driver yok tam hepsi..şimdiden sağolun...

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
intel core duo 1.60 ghz 2.00 gb ram  dell vastro laptop...

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 1.1.4322)

Banned
18-09-2009, 10:01   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

Bilgisayarıma sağ tıkla ve yönete gel buradan soldan aygıt yöneticisini seçip sağdan ağ bağdastırıcılarının içine gir.
Ağ bağdastırıcıların içindekileri mause yardımıyla sağ tuş ile kaldır ardından da ağ bağdastırıcılarının veya diğerlerinin üzerinde gene mause ile sağ tıklayarak donanım değişiklerini tara diyeceksin bu aşamadan sonra otomatik olarak yüklenmesi lazım.

okanakca
04-05-2011, 14:54   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

Windows 7 de yasak olan sitelere girmek için DNS değiştirme işlemini gerçekleştirmelisiniz. Bunun birçok yolu var. Biz bu yazımızda size Windows 7 DNS değiştirmenin neredeyse bütün yollarını göstereceğiz. Ülkemizde birçok site yasaklandığı için DNS değiştirme zorunlu hale gelmekte ancak şu günlerde yasaklı pek site yok(Youtube de açık). Evet şimdi engellenmiş sitelere girmek için yapacağımız Windows 7 DNS Değiştirme işlemine yavaş yavaş başlayalım.

Windows 7 DNS Değiştirme Seçenek 1

Burada Youtube Jacker programını kullanarak yasaklı sitelere girebiliriz. Bu programı indirmek ve kullanmak gayet kolay. Biz size indirme linki vermeyeceğiz çünkü bu yazıyı yazdıktan sonra yenisi çıkabilir. Bu yüzden Youtube Jacker tıklayarak arama yaparak Youtube Jacker i bulabilirsiniz.

Windows 7 DNS Değiştirme Seçenek 2

Başka bir yöntem ise size aşağıda vereceğimiz link ten dosyayı indirip göstereceğimiz gibi işlemleri gerçekleştirmek:

Öncelikle Buraya tıklayarak dosyayı indirin.

Daha sonra Başlat => Arama yerine C:\Windows\System32\drivers\etc i yapıştırın ve ENTER a basın.

Yukarıda indirdiğiniz Hosts dosyası ile açılan penceredeki dosyayı değiştirin.

Windows 7 DNS Değiştirme Seçenek 3

İlk olarak Başlat a ve daha sonra Denetim Masası na tıklıyoruz.

Şimdi Ağ ve İnternet ın altında yer alan Ağ durumunu ve Görevlerini Görüntüle ye tıklıyoruz.

Hangi Ağ Bağlantısını kullanıyorsanız ona tıklyaın. Örneğin biz Kablosuz Ağ a tıkladık.

Sol tarafta bulununan Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin e tıklıyoruz.

Hangi ağı kullanıyorsanız ona Sağ tıklayın ve Özellikler i seçin.

Bu menüden Internet Protokolu Sürüm 4 ü bulun ve sağtıklayıp Özellikler e tıklayın.

Şimdi karşına gelen yerde muhtemelen Ip ve DNS Otomatik Al işaretlidir. Şayet işaretli değil ve orada rakamlar varsa bunları not almanızı tavsiye ederim.

Şimdi Aşağıdaki DNS adreslerini kullan a tıklayın ve bulduğunuz bir DNS yi buraya yazınız (bkz. Hızlı DNS Adresleri). Hızlı DNS ler için: En Hızlı DNS.

İşlemi yaptıktan sonra Tamam a tıklauın.

Ayarların kaydedildiği ve uygulandığı bir sayfa gelecek. Bekleyin...

Ve buradan Sorun Gidericiyi Kapat a Tıklayın.

Evet bütün işlemler bukadar.
Resimsiz biraz anlamsın oldu! Lütfen daha görsel bir anlatım için : Windows 7 DNS Değiştirme

Son Düzenleme: okanakca ~ 29 Haziran 2011 15:32