dns değiştirmek , ip değiştirmekmi oluyor

eminserdar
24-05-2011, 10:10   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

merhaba anlamadığım yasaklı sitelere girmek için ip adresini değiştiren program yada siteler var
bunlara girince ip adresimiz tamam değişiyor
ancak yerel ağ bağlantısından dns adresini değiştirdiğim zamanda yasaklı siteye girebiliyorum ama
internetten my ip adresime baktığımda yine kendi ip adresim çıkıyor
dns değiştirince ip değişmiş olmuyor peki o zaman yasaklı siteye nasıl giriyor

eminserdar
25-05-2011, 07:19   |  #2  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

şu sitede bir allahın günü cvap alsam şaşardım zaten.site yonetcisi denen kişiler ne bokuna var anlamıyorum daha öncede üyeliğim vardı konuyu açmısım 1 sene önce hala cevap yok sokarım böyle siteye bir bok yapmıycaksanız ne bokun açarsınız
ha şimdi bir ton sivri zeka ahkam kesecek onlarında anca konuşun işte giderim adam gibi yere takılırım
bende sizin

hcakkuzu
27-06-2011, 18:44   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
148 mesaj

kardeşim
fiziksel yani ethernet kartının sana verdiği ip adresini istediğin gibi değiştirisin fakat internet saglayıcının sana internete girmen için atadığı ipyi kafana göre değiştiremezsin fakat değişik gösterebilirsin
o senin ip değiştiren vs dediğin sitelerde boyle çalışır

ip adresinin önüne başka bir ip adresi koyar internetteki siteler vs.de senin ip adresini o sanar ve siteye girersni.

DNS yide şöyle anlatıyım sana
DNS yol tarif verici
eğer sen internet saglayıcının sana verdiği DNS ile yasaklı bir siteye girmek istersen
o DNS sana yolu tarif etmiyor cunku yasak oldugnu biliyor
ama opendns gibi türk olmayan bir dns ile o siteye girmek istediğinde onun yasaktan haberi olmadıgı için sana yolu tarif ediyor...

sanırım anlamışsındır.