Doğduğunuzda kaçıncı insan oldunuz?

CHIP Online
08-11-2013, 16:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Dünyadaki milyarlarca insan arasında kaçıncısınız? Doğduğunuzda kaçıncı insandınız? Cevap bu sitede!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/dog ... -oldunuz_43524.html

Resimlerle: Bundan 25 yıl önce insanlığı etkileyen olaylar...

Dünya üzerindeki insan nüfusu son 50 yıl içerisinde tam iki katına çıktı. Yaşam sürelerinin teknolojinin gelişimlerinin de desteği ile uzaması, kaynakların eski zamanlara göre daha bol hale gelmesi son 50 yıl içerisinde küresel Dünya savaşların yaşanmaması gibi faktörler nüfusun bu hızlı artışının önemli nedenleri arasında yer alıyor.


7 milyar rakamı ise Birleşmiş Milletler'in yaptığı bir çalışmaya ile ortaya çıktı. Hindistan'da doğan bir kız çocuğunu dünyadaki 7 milyarıncı insan olarak belirleyen BM, buna rağmen hesaplamalarında %1 ile %2 arasında bir sapma olabileceğini söylüyor. Yani nüfus bu rakamdan yaklaşık 100 milyon daha fazla ya da az olabilir.


Peki bu 7 milyar içerisinde siz kaçıncı sıradasınız? BBC'nin sitesinde yer alan ufak bir hesaplama aracı bu sorunun cevabını vermek için geliştirilmiş. Şu adresten ulaşabileceğiniz araca önce gün, ay, yıl olarak doğum tarihinizi girmeniz ve önce "Go" ardından da "Next" bağlantılarına tıklamanız gerekiyor. Sonraki ekranda ülkenizi, bir sonrakinde cinsiyetinizi seçip son kez "Next"e tıklayarak kendi sıralamanızı görebilirsiniz.

Tüm Konu: Doğduğunuzda kaçıncı insan oldunuz?

Resimlerle: Bundan 25 yıl önce insanlığı etkileyen olaylar...

Kaynak: www.chip.com.tr